Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2997 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev Yapimi ve Insaat Plani

Tecrübeli Üye delitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    308
    50 mesaja 75 teşekkür aldı

Ev Yapimi ve Insaat Plani

Selam arkadaslar.Benim Almanyada asagidaki resimde göruldugu gibi bir Evimin yaninda bir insaat alaninda kullanilabilecek bir arsam var ben buraya bir tek katli olmak sartiyla bir Insaat baslatmak istiyorum yalniz Oturma odasi,WC/Bad Mutfak ve yatak odasi insaa edilmesi gerek,Ben söyle kendi kafama göre bir plan yaptim ama sizlerinde planlarinizi dikkate almak istiyorum el elden ustundur belkide sizin planlariniz daha kullanisli olacaktir o yuzden size danisma geregi dumaktayim..Sekilde oldugu gibi Oturma Odasi buyuklugu en az 25-30m2 olmasi sartiyla ek olarak acik mutfak yada kendi basina mutfak,bunlara ek olarak gerekli ölcülerde yatak odasi wc/bad ve disardan eceri girisi saglayan korider olmasi gerekiyor,,Dis kapi girisi yönu ok isareti olarak belirtilen yerden olmasi gerekiyor,,,Tskler

2. Sponsor Reklam
    Ettiği Teşekkür
    308
    Evet Arkadaslar su Plana hepbirlikte bir el atalim,,en kisa zamanda insaati baslatip kiraya vermek istiyorum ,fazla zaman kaybetmeden biranevvel gerekli plan ve projeleri hazir tutmak istiyorum sizlerin yardimi ile ,,tskler

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Canim Kardesim,
    ben pek anlamam ama böyle herkez kafasina göre insaat yapabiliyormu ?
    Yani Bauantrag yapilmasi lazim, bir Architekt, Baustatiker felan ona göre Plan yapip Duvarlarin Tavanin nerede olup kalinligi felan hesaplanmasi lazim.

5. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    308
    hkn kardes o konuda sorun yok Architekt, Baustatiker gibi konular kanaunlaea göre izin veriliyor tabiki kafamiza göre yapamayiz bu sartlarda insaat alanini ben en iyi ne sekil degerlendiririm onu planlamasini yapmak istiyorum,,tskler
    Duvar vs kalinlik incelik konusu suan benim icin önemli degil ben %100 bir cizimde talep etmiyorum kullanim acisindan hangi oda nerede olsa daha kullanisli olur diyye bir kapataslak cizim istiyorum ,,

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    [IMG][/IMG]

arkadasim ben olsam nacizane böyle yapardim,
    girince sag tarafta yatak odasi olur,yaklasik 4x4m. kullanisli olur,istersen azcik büyültübilirsin,
    yaninda banyo olur,sola köseye dus-kabine koyarsin,arka köseye wc, yanina lavabo,camasir makinasi koymayada yeterli yer var, bence kullanisli banyo olur.
    girisin sol kösesine acik mutfagini koyabilirsin karsisida oturma odasi olur.
    tek kat olacak diyorsan,oturma odasinin arka kösesine soba-sömine türü birseyde koyabilirsin.
    Allah yardimcin olsun.....

8. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    308
    tskler akbaba usta ellerine saglik sizin sekile göre dusunmustuk birkac degisiklikle nisan ayinda baslamayi planliyoruz

Tecrübeli Üye aqua05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    113
    46 mesaja 67 teşekkür aldı
    Alıntı delitürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tskler akbaba usta ellerine saglik sizin sekile göre dusunmustuk birkac degisiklikle nisan ayinda baslamayi planliyoruz
    Arkadasim ne oldu sen eve basladinmi.1 sene oldu Benim ev var 80 senelik 470 metrekare üzerinde 1cocugum var .Allah herkezinkini bagislasin.Evin Daha Borcu var.Oglum tutturdu Zweifamilienhaus Fertighaus Yani Hazir ev konduralim eskiyi yikipda diyor.Senin tecrübelerinden yararlanmak Interim Yada diger atkadaslarin bilgisi olanlarin.

Ettiği Teşekkür
    308
    Malesef baslamadim kardes TRde bir GES projem vardipara lazimdi onun icin iptal etmistim oda olmadi gerci.Neyse hayirlisi olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)