Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3065 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sila Yolunda Basinizdan Gecen unutulmamis Anilar (Sohbet )

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,601 teşekkür aldı
    1996, annem babam ve 2 kardes vw bulli ile tr den almanya ya dönüs yaparken ve ben direksyon da iken italya da arka sag taraf da ki teker patlamisti..
    rahmetli babam o zaman bana; "ulan, ne yaptin.. gec arkaya, artik ben kullanicam.."
    yedek tekeri degistirdik ve babam gecti direksyona.. 1 saat sonra arka sol taraf patladi.. ben babama; "eee baba.. simdi kim kullanacak?"
    otoban da olan notruf telefonlardan abschleppdienst cagirdik..
    2 saat sonra geldiler ve arabamizi werkstatt a cektiler.. yeni tekeri taktilar ve adac de müsterimiyiz diye sordu.. babam karti cikartti ve adama uzatti.. adam numarasini yazip (para ödemeden) gidebilirsiniz dedi..
    babam bana; "hemen arabaya bin bas gaza" dedi.. ben tabiki hemen gaza basip ordan kaybolduk..
    bir kac dakika sonra ben babama, neden böyle acele etmemi istedigim soruya aldigim cevap.. oglum ben 2 senedir adac de üye degilim artik.. vallahi kart da da 2 sene gectigini görünce gülesim gelmisti..

---------------------

ayni zaman avusturya ya giris yapmadan 50 km önce babam benden benzinciye cekip benzin almami istemist.. arabanin da benzin lambasi yeni yanmisti ve sinira kadari varirim demistim.. yaklasip 10 km sinira varmadan, araba birden durmaya basladi.. gece ve köprünün üstünde..
    cok sükür bir alman ailesi durdu bir kac dakika sonra.. derdimizi anlattiktan sonra beni sinira kadar götürdüler (elimde benzin teneke)..
    ordan benzin alip bu sefer kimse yok.. ölü.. nasil gidicam dönüp düsünürken bir sprinter arabasi (yabanci plaka) geldi sinira, ben kol el sallayip dikkatimi ceken sürücü hic durmadan sinir kontrölüne kadari gitti ve orda durdu.. ben hemen arabaya kostum, beifahrerseite de kapiyi acip hemen oturdum..
    "ist mir egal, du nimmst mich jetzt 10 km mit, mein auto steht da ohne benzin".. adam bana tip tip bakti ve elimde kanisteri görünce sadece basini egdi..
    yaklasip 10 km sonra, arabaya yaklastigimda ben adam durabilirsin ve beni burda birakabilirsin dedim..
    cok sükür sag salim vardim derken, yeni bir problem ile karsilastim..!!!
    köprünün üstünde yazmistim ya.. karsiye gecis yok!!!
    bizim seritten karsi serite bosluk var ve baya bir yükseklik.. karsiya da mesafe 1,5 metre felan..
    ama.... cok sükür her bir kac (50? 100?) metre de gecis yolu varmis..

bu arada güzel bir konu acmisin karam hcm.. baya güzel komik heyecan seyler okuyacaz..

NOT: bunu da yazmadan duramiyacam.. tr den avusturya ya bir bulut yoktu.. almanya ya giris yaptigimizda 10° havalar sogudu ve baya bulutludu.. aslinda her seferine böyle diyebilirim!
    Konu talo176 tarafından (28 Ağustos 2016 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...babam karti cikartti ve adama uzatti.. adam numarasini yazip (para ödemeden) gidebilirsiniz dedi..
    babam bana; "hemen arabaya bin bas gaza" dedi.. ben tabiki hemen gaza basip ordan kaybolduk..
    bir kac dakika sonra ben babama, neden böyle acele etmemi istedigim soruya aldigim cevap.. oglum ben 2 senedir adac de üye degilim artik.. vallahi kart da da 2 sene gectigini görünce gülesim gelmisti..

Biran önce bul adamin borcunu öde. Biliyorsun demi, kul hakki yiyenin Cennet'e girme sansi hemen hemen yok? Baban suanda yattigi yerde takla atiyor, oglum acaba uyanipda bu isi hal edermi diye. Allah (c. c.) bile af edemiyor kul hakkini. Adami bulamazsan, Türkiye'deki bir müftlügü ara bu beladan nasil kurtulabilecegini sor.

Herseyi yap ama kul hakki yeme.

5. 3 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)