Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3066 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Steuererklärung als Selbständiger - Kfz-Nutzung

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    8 mesaja 12 teşekkür aldı
    Alıntı serdar77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandigin araba firma üzere mi yani Firmenwagen yoksa privatmi? Privat ise 0,30/km yapabilirsin. Yoksa yapamazsin.

Söyle yapman gerek örnek olarak:

Sie fahren mit Ihrem Dienstwagen 24.000 Kilometer im Jahr, davon sind 3.600 km privat. Die gesamten Aufwendungen betragen dabei 6.000 Euro. Das ergibt 0,25 Euro pro Kilometer (6.000 Euro geteilt durch 24.000 km), für die Privatnutzung also Kosten von 900 Euro (0,25 Euro pro km mal 3.600 km). Demnach rechnet der Fiskus 900 Euro zu Ihrem zu versteuernden Jahreseinkommen hinzu.

Yani 900 Euro gelir olarak göstermen gerek. Tüm araba icin harcananlar gider olarak gösteriyorsun.
    Arabayı şirket üstüne gösterirsem başka türlü mü yapmam lazım? Benim senin yazdığından anladığım arabayı şirket üzerine gösteriyorum ve privat olarak kullandığım kilometreleri gelir olarak beyan ediyorum. Bu geliri hangi evrağa ve neresinde beyan etmem gerektiğine dair bir bilgin var mı? Bunun içinde Fahrtenbuch gerekiyor öyle değil mi?

Alıntı hknbln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canim Kardesim,
    bende Selbständig im ve sana tavsiyem bu isleri yapman icin kendine bir Steuerprogramm al, ben mesela senelerdir Taxman kullaniyorum. Ödeyecegin Para 20-30 € civarinda ve cok isine yariyor, sordugun sorularin hepsine cevap veriyor.
    Hem biliyorsun artik Finanzamt Steuererklärunglari genelde elektronisch (elster) iletmeni istiyor.

Ikincisi, Fahrtenbuch tuttum diyorsun, Fahrtenbuch u kurallara göre tuttugunudan eminmisin ? yanlis anlama belki acemisin diye söylüyorum, Fahrtenbuch tutup da sonra Finanzamt tarafindan kabul görmeyen cok kisi taniyorum`da.
    Bende Fartenbuch tutmaya calistim ama 7-8 Ay sonra vaz gectim ve 1% Regelung yapiyorum.

Sana Kolay gelsin.
    Arabam eski model Renault Twingo. Fahrtenbuch olarak bir App kullandım. Bilmem Finanzamt bunu kabul eder mi?
    Arabayi şirket üzerine mi yoksa şahsım üzerine mi göstersem daha avantajlı? Veya bunu hesap edebilir miyim?
    Ayrıca Einkommensteuererklärung da abgeben yapmam lazım mı? Şimdiye kadar sadece EÜR ve Umsatzsteuererklärung doldurdum.
    Konu Memoli1976x tarafından (31 Ocak 2016 Saat 03:50 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)