Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3078 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt dışında yaşayan,Türkiye'de Genel Saglik Sigortasindan borçlananlar

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Alıntı TolgANL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiginiz adres beyani belgesini konsolosluga gitmeden once konsolosluk internet sayfasindan indirdim, birinci adres yurtdisi, ikinci adres Turkiye olarak doldurdum, bu doldurdugum adres beyani belgesi ile
    konsolosluktaki nufus mudurlugune basvurdum. Nufus mudurlugundeki gorevliye, yurtdisinda bulundugum belediyeden aldigim 1990 lardan itibaren yurtdisindaki adresimi kanitlayan belge ile, adres degisikligi yaparak,
    birinci adresin yurtdisi, ikinci adresin ise Turkiye olmasini istedigimi soyledim.. Doldurdugum belgeyi aldilar, sadece birinci adresi yurtdisi yaptilar, ikinci adrese karisamayiz dediler. Yani konsoloslukta bulunan adres beyani
    iki adresi kayit etmeye yetmiyor, ikinci adresi Turkiye`den yapmami soylediler.
    Yurtdisindaki konsolosluktaki SGK gorevlileri yurtdisi emeklilik isleri icin gerekli evraklari kontrol eden, dolduran kisiler...
    Konsolosluktaki SGK gorevlisine, yurtdisindaki bagli oldugunuz belediyeden alacaginiz ikametgah belgesi ve nufus cuzdani fotokopisi ile basvurursaniz, size yurtdisinda oldugunuzdan genel saglik sigortasindan muaf oldugunuza dair belge dolduracak, bu belge ile
    Turkiye`de SGK kurumuna giderek borcu sildireceksiniz.. Verecekleri belge bir ay gecerli, buna dikkat edin, Turkiye`ye gideceginiz tarihlerde alirsaniz sure sorunu yasamazsiniz.
    Noter ile ilgili islem yok..
    #16 nolu yazimi okursaniz bu islemleri yapmis biri olarak herseyi detayli anlattim, öyle konsolosluktaki memurun dedigiyle hatta sgk dan telefonla aldigim bilgiyle islemi yapmaya gittigin sgk da senden istenilenler farkli olabiliyor sansin varsa isini yapan bir görevliye rastlarsin yoksa kurumun tüm katlarini gezdirirler sistem öyle yürüyor.

2. 2 kişi guengoer52 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    28 mesaja 62 teşekkür aldı
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    #16 nolu yazimi okursaniz bu islemleri yapmis biri olarak herseyi detayli anlattim, öyle konsolosluktaki memurun dedigiyle hatta sgk dan telefonla aldigim bilgiyle islemi yapmaya gittigin sgk da senden istenilenler farkli olabiliyor sansin varsa isini yapan bir görevliye rastlarsin yoksa kurumun tüm katlarini gezdirirler sistem öyle yürüyor.
    Dediklerinize katiliyorum..
    Konsolosluk calisanlari yardimci degil, islem yapmamak, vatandasi yormak, bekletmekten zevk alir durumdalar..
    Isim dusmesin diye ugrasmama ragmen cikan yasalar bizi borclu duruma dusuruyor, borcu sildirmek icin kosturan yine biz oluyoruz..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)