Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3076 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt dışında yaşayan,Türkiye'de Genel Saglik Sigortasindan borçlananlar

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    arkadaslar bugun tesadüf eseri bende edevlet de üzerime 2400 tl borc görünüyor gss borcu yurt disinda yasiyorum ama türkiyede evimdede ikamet ediyormusum gibi görünüyor yani iki ülkedede ikmamet adresim var bu durum ne yapmam lazim sildirmem icin bu borcu

2. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,106 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugun tesadüf eseri bende edevlet de üzerime 2400 tl borc görünüyor gss borcu yurt disinda yasiyorum ama türkiyede evimdede ikamet ediyormusum gibi görünüyor yani iki ülkedede ikmamet adresim var bu durum ne yapmam lazim sildirmem icin bu borcu
    Arkadasim sorunu dogru yerde sormussun belliki konu hakkindaki paylasimlari okumamissin daha önce paylasim yapan arkadaslar meselenin neden kaynaklandigini sonunun nasil giderilebilecegini detayli sekil anlatmislar lütfen bi göz ativer.

4. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Yukarda acikladigimiz gibi, kisaca yurt disinda oturdugun sehirden ikamet (Meldezettel) alacaksin bunu konsoloslukta Türkce'ye cevirttireceksin!(Konsolosluktalki noter yapiyor, sana yurt disi ikamet veriyor) Sonra yurt disindan aldigin Krankenschein(onun üstünde zaten Türkce de vardir) ile Türkiye ye gittiginde bagli bulundugun SGK'ya gidip bu ikisini göstereceksin, o zaman yurt disinda yasadigin (sigortali oldugun) kanitlandigi icin senin borclarini siliyorlar! Ben böyle yaptim ve hepsini sildirdim, ayrica artik bana sigorta borcu cikarilmiyor.
    Konu moonrise tarafından (13 Ekim 2017 Saat 10:22 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    peki bunlarin hepsi bizlere ekstra masraf degilmi noter tercüme falan

Alıntı moonrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarda acikladigimiz gibi, kisaca yurt disinda oturdugun sehirden ikamet (Meldezettel) alacaksin bunu konsoloslukta Türkce'ye cevirttireceksin!(Konsolosluktalki noter yapiyor, sana yurt disi ikamet veriyor) Sonra yurt disindan aldigin Krankenschein(onun üstünde zaten Türkce de vardir) ile Türkiye ye gittiginde bagli bulundugun SGK'ya gidip bu ikisini göstereceksin, o zaman yurt disinda yasadigin (sigortali oldugun) kanitlandigi icin senin borclarini siliyorlar! Ben böyle yaptim ve hepsini sildirdim, ayrica artik bana sigorta borcu cikarilmiyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    peki bunlarin hepsi bizlere ekstra masraf degilmi noter tercüme falan
    Biraz tutuyor ama sonunda borclariniz siliniyor ve bir daha da borc gelmiyor
    Esasinda hükümet devamli borclari affettigi/azalttigi icin isterseniz az bir ödeme ile Türkiye de de sigortali olabilirsiniz!?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    bir insanin iki adresi birden gozukmesi imkansiz

Edevlete girdiginizde ki konsolosluk esas buna bakar, ne adresi gozukuyorsa odur

TR de eviniz mulkunuz olmasi isi degistirmez. Ikamet adresi neyse odur

O yuzden yurtdisina ciktiginiz gun ikametinizi yurtdisindaki adres yapin yoksa TR de yasayan primini odemeyen vatandas durumuna dusuyorsunuz

Bu yazilar sayesinde umarim anlamissinizdir Turkiyede issiz olmanin ne kadar kotu bir sey oldugunu. Hem issiz oldugunuz icin para kazanamiyorsunuz hemde devlet size borc bindiriyor

Sistemde borc gozuktugu surece asla ama asla hicbir devlet hastanesi size bakmiyor. YAzacak daha cok sey var ama neyse

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)