Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 24 yıl calistim %50 raporum var , isten çıkarmak istiyorlar esiri Mobbing var !!

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    218
    39 mesaja 50 teşekkür aldı
    Ustam ,
    Sana gecmisolsun . Insallah yakin zamanda derdine derman bulursun.

Benim basimdan da isyeri ile bir sorun gecmisti.

Bana mobbing uygulandi. Daha sonra sendikanin avukatiyla görüstüm.

Bana mobbing konusunu ispatlamanin Cok zor oldugunu söyledi.

Isyeri de bana mobbing ispatlayamadigim icin iftira atiyorsun diye Abmahnung verdi.

Suan topun ucundayim bir hata yapmami bekliyorlar.

Bu Mobbing konusunda siz tecrübeli arkadaslarim acaba neler söylersiniz

2. Egenin Efesi üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam ,
    Sana gecmisolsun . Insallah yakin zamanda derdine derman bulursun.

Benim basimdan da isyeri ile bir sorun gecmisti.

Bana mobbing uygulandi. Daha sonra sendikanin avukatiyla görüstüm.

Bana mobbing konusunu ispatlamanin Cok zor oldugunu söyledi.

Isyeri de bana mobbing ispatlayamadigim icin iftira atiyorsun diye Abmahnung verdi.

Suan topun ucundayim bir hata yapmami bekliyorlar.
    Bu Mobbing konusunda siz tecrübeli arkadaslarim acaba neler söylersiniz
    Kardeş mobbingi tam anlatır mısın nasıldı ?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    218
    39 mesaja 50 teşekkür aldı
    Alıntı servus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş mobbingi tam anlatır mısın nasıldı ?
    Ustam,
    Konu Uzun ama elimden geldigince Kisaltarak anlatmaya calisayim.

Bizim Patronun 4 tane fabrikasi var ve sadece bizim Fabrikada sendika var.

Patron iscileri kendi maliymis gibi bildigin Maraba olarak görüyor. Kanunlara uymuyor, iscilerle girdigi

Bütün mahkemeleri kaybediyor. Istemedigi Adami da Ben Bunu istemiyorum Deyip atabiliyor.

Neyse gelelim Benim meseleye….. Benim bölümde Baba bir yönetici vardi iscilerle patronu iyi idare

Ediyordu, maalesef emekli olunca yeni genc biri geldi. Yeni gelen gence isyerinde sorunlari zaman zaman

Anlattik ama pek cözüm yoluna gitmedi, isin yapildigina bakti nasil kim tarafindan yapilirsa yapilsin

Sonucta patrona karsi is yürüyor mu yürüyor kafasindaydi.

Bir hafta Sonu cuma aksami gece vardiyasindaki arkadas ise gelmedi, Ben pazartesi sabahci olarak ise

Geldigimde cuma gecesinden Kalan isleri ve kendi vardiyamin islerini yapmak zorunda kaldim. Yardim

Talep ettim göndermedi ve tartistik bende rahatsiz oldugumu söyleyip eve Gittim .

Doktordan rapor aldim. Iki hafta sonra Tam ise baslayacagimi bildirdigim cuma günü kalpten rahatsiz

Olup hastaneye yattim ve anjiyo oldum 3 hafta daha gecince isbasi yaptim ve beni hemen personalbüroya cagirdilar.

Bizim Patron , genc meister, personal sorumlusu ve ben. Bana kendi isimden baska cuma günü geceden

Kalma vardiyanin isini de yaptirdigini yani bir vardiyada iki vardiyanin isini bana yaptirarak bana Mobbing

Uyguladigini söyledim ve Bundan dolayi kalp rahatsizligi gecirdigimi sorumlunun Bu meister oldugunu söyledim

Bunlari cebimdeki 3 Saat boyunca Telefonum kaydetti, ama kkimseye bundan bahsetmedim.

Daha sonra tabii patronun bunlar Hosuna gitmedi bana Bu Mobbingi ispatla dedi , bende

Anlattim iki vardiyanin isini bana yaptirmak istedigini , Patron bunu kabul etmedi ve beni iftira atmakla

Sucladi ve Abmahnung Verdi.

Tabii meister Bu olaydan sonra isin ciddiyetini anladi ve iki vardiyalik isi tekrar bir kisiye yüklemiyor

Baska cözümler üretiyor, meister ile suan aramiz iyi ama Patron benden gicik kapti ve tekrar benden

Hata bekliyor, yasim 52 fabrikada 18 senelik isciyim.

Konu daha Uzun ama sizlere SIKICI olmamasi icin Bu kadar kisaltabildim.

Görüs Fikir ve tecrübeleriniz Benim icin degerlidir, hepinize Saygilar sunarim.

6. 3 kişi Egenin Efesi üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    67 mesaja 118 teşekkür aldı
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam,
    Konu Uzun ama elimden geldigince Kisaltarak anlatmaya calisayim.

Bizim Patronun 4 tane fabrikasi var ve sadece bizim Fabrikada sendika var.

Patron iscileri kendi maliymis gibi bildigin Maraba olarak görüyor. Kanunlara uymuyor, iscilerle girdigi

Bütün mahkemeleri kaybediyor. Istemedigi Adami da Ben Bunu istemiyorum Deyip atabiliyor.

Neyse gelelim Benim meseleye….. Benim bölümde Baba bir yönetici vardi iscilerle patronu iyi idare

Ediyordu, maalesef emekli olunca yeni genc biri geldi. Yeni gelen gence isyerinde sorunlari zaman zaman

Anlattik ama pek cözüm yoluna gitmedi, isin yapildigina bakti nasil kim tarafindan yapilirsa yapilsin

Sonucta patrona karsi is yürüyor mu yürüyor kafasindaydi.

Bir hafta Sonu cuma aksami gece vardiyasindaki arkadas ise gelmedi, Ben pazartesi sabahci olarak ise

Geldigimde cuma gecesinden Kalan isleri ve kendi vardiyamin islerini yapmak zorunda kaldim. Yardim

Talep ettim göndermedi ve tartistik bende rahatsiz oldugumu söyleyip eve Gittim .

Doktordan rapor aldim. Iki hafta sonra Tam ise baslayacagimi bildirdigim cuma günü kalpten rahatsiz

Olup hastaneye yattim ve anjiyo oldum 3 hafta daha gecince isbasi yaptim ve beni hemen personalbüroya cagirdilar.

Bizim Patron , genc meister, personal sorumlusu ve ben. Bana kendi isimden baska cuma günü geceden

Kalma vardiyanin isini de yaptirdigini yani bir vardiyada iki vardiyanin isini bana yaptirarak bana Mobbing

Uyguladigini söyledim ve Bundan dolayi kalp rahatsizligi gecirdigimi sorumlunun Bu meister oldugunu söyledim

Bunlari cebimdeki 3 Saat boyunca Telefonum kaydetti, ama kkimseye bundan bahsetmedim.

Daha sonra tabii patronun bunlar Hosuna gitmedi bana Bu Mobbingi ispatla dedi , bende

Anlattim iki vardiyanin isini bana yaptirmak istedigini , Patron bunu kabul etmedi ve beni iftira atmakla

Sucladi ve Abmahnung Verdi.

Tabii meister Bu olaydan sonra isin ciddiyetini anladi ve iki vardiyalik isi tekrar bir kisiye yüklemiyor

Baska cözümler üretiyor, meister ile suan aramiz iyi ama Patron benden gicik kapti ve tekrar benden

Hata bekliyor, yasim 52 fabrikada 18 senelik isciyim.

Konu daha Uzun ama sizlere SIKICI olmamasi icin Bu kadar kisaltabildim.

Görüs Fikir ve tecrübeleriniz Benim icin degerlidir, hepinize Saygilar sunarim.
    Yasim 22. Deutsche Post AG, sendika ve Gewerkschafti saf disi birakmak icin, bir Tochtergesellschaft kuruyor ve cogu subeleri im Auftrag der Deutschen Post AG calistiriyor.

Yil 2001 falan.

Gise memuruyum. Haftada 50 - 60 saat calistirdigi oluyordu. Bazen sabah 6'da basliyordum aksam 20'e kadar.

6 ay dayandim. Sonra birgün sabah vicudum tik dedi.

Cogu isciler yasli oldugu icin sesini cikaramiyorlar. Ozamanlar issizlikde sorun.

Sabah kalkdim. Dinsizin hakkindan imansiz gelir dedim. Ben bunlari belleyecegim dedim.

Gittim bir Internet Cafe'ye. Bir eposta adresi actim uyduruk isim üzerine. Bunlari anoni sikayet ettim. Pause yok dogru dürüst dedim ve günda 10,5 saatden fazla calistiriyorlar. Kart basmada yok dedim, sadece kagitlara yaziyorlar.

Hic unutmam. Cuma günü sikayet ettim. Pazartesi sabah 9'da iki kontrolci geldi. Bende gisedeyim. Kimliklerini gösterdiler. Ben müsade istedim sefi aramak icin. Sefi aradim. Hemen iceri al dedi.

Bunlar bir güzel belgeleri falan fotokopdiler. Gecmis gün duydumki bunlara 100.000 Mark para cezasi kesmisler. Postanenin böyle subeleri cok oldugu icin herhalde baska subeleride Almanya'da herhalde denetlediler.

Sef geldi. Kim sikayet etti diye köpürüyor. Tabiki kimsenin haberi yok benim sikayet ettigimden. Sefde ama isci.

Subede iki kisiyiz. Kadin sube müdürü var, ben ve birde ziyarete gelen büyük sef.

Sube müdürü kadina dedim, sen bir kaybol git subeden. Niye diye sordu. Sen dedim karisma. Sefle konuscagim var. Sakin bir delilik yapma dedi.

Kadin gitti. Sef arkada daydi paketlerin oldugu yerde. Müsteride o an yokdu. Kapiyi kapatdim ve yanina gittim. Dedim, sen niye millete catip duruyorsun.

Bana dedi sen kim oluyorsunda bana hesap soruyorsun. Buna dedim, bana bak benim yasim 22i. Beni sikayet edersen, beni kovalar. Senin yasin ama 50'inin üzerinde.

Bahene edip senide kovarlar. Ben iyi kötü is bulurum, ama sen bu yastan sonra Leihfirma'da sürünürsün. Köpürüm durma dedim. Önce dedim, bir yeri gelir giderken "Guten Morgen" ve "Wiedersehen" denir. Bunu önce ögren dedim.

Ayrica dedim ben sana söyleyim kim sikayet ettigini. Karsida dedim Rathaus var. Sabah 6'da burda bizi görüyorlar, aksam saat kac oluyor yine görüyorlar. Biraz düsün önce dedim iscileri suclamadan.

Sonra kapiyi actim ve ciktim.

Bu adam o günden sonra 180 derece dönüs yapti. Gelir giderken iscilere iyi davranmaya basladi.

Sonra sube müdürü bayani cagirdim. Geri gelebilirsin dedim. Kadin dedi ne yaptin? Ismi Sabine'ydi. Sabine, dass kann ich dir im Moment nicht sagen. Aber keine Sorge dedim.

Ben sonra o aralar is buldum ve devlete girdim. Iki ay sonra subeye gittim ve eski arkadaslari görmeye. Bunlar ben gittikden sonra 3 tane ekstra isci almislar. Kimseyi artik 6 gün calistirmadilar. Kimseyi 8 saatden sonra calistirmadilar.

Sabine'ye dedim, bendim sikayet eden. Dedi tahmin ettim o gün beni subeden yollayinca.

Dedim, artik dedim rahatca calisin dedim.

8. 3 kişi Birbey 3.1 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 1 misafir)

1. servus