Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 24 yıl calistim %50 raporum var , isten çıkarmak istiyorlar esiri Mobbing var !!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,677
    1,640 mesaja 3,358 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler Almanya da gizli ses ve video görüntüsü almak kanunen yasaktır

(§ 201 Verletzung der Vertraulichkeit des Wortes)

(§ 201a Verletzung des höchstpersönlichen Lebensbereichs und von Persönlichkeitsrechten durch Bildaufnahmen )

2 seneye kadar hapis ve para cezasına çarptırabilirsiniz

Sakın böyle bir şey yapmaya kalkmayın başınız ağrır bir kere mehkemeye delil olarak sunamazsınız..
    Evet usta dogru..bunu zaten kanunen biliyoruz..
    Mahkemeye sunma gibi bir amacimiz yok..olurda avukata gidersek belki el altindan gostermek ,bir nevi yalanlara bir delil,avukati gaza getirme ,kendimizi guvence altina alma..adam mobbing yapiyor ve sen ispat edeceksin,sana boyle birsey yok,iftira diyecek,sana dava acma hakki olacak,yani bir nevi hem demiryumruk hem guclu,,bizde keriziz ya susalim pusalim,eyvallah diyelim,,
    Ne guzel dunya..
    Ya bizi kim savunacak,bizim delilimiz ne olacak .
    Kanunlari biliyoruzda,kanunlar bize isleyene kadar biz bu dunyadan goceriz .
    Bugune kadar 4 defa mahkemeye girdim,4 unude kazandim,yani cahil ve hicbirsey bilmeyen ahmak bir halimiz yok,,
    Senin,vahsi batinin yalniz kovboyu ve man des gesetzes yani kanun adami politikasini uygulayacakcak mahkemeye gitmenin paraciklari avukatciklara yedirmenin ne bir faydasi olacaksa ...hicbirsey yapmamak ve boynu bukukler olalim ..
    Herkes farkli yapar,herkesin durumu ayri..
    Benim goruslerim bu olabilir,illada bunlari biri mahkemede savunacak ve hakli cikabilir diye birsey de yok..
    Sadece bir nevi dikkatli olma ve ne yapabilirim uyarilari..
    Zaten almanyanin civisi cikti,hickimse severek calismiyor,insanlara ise git diyorlar ise gidiyorsun budefada cahiliye takimiyla ugrasiyorsun,olmuyor gene burgergelde basvuruyorsun,seni gene kisitlamalarla korkutuyorlar,bu kisirdongu boyle devam ediyor,,hicbir politikaci cikipta biz abd nin g.icini yalarken milleti perisan ettik ve sucluyuz demiyor,,herkes ben bilmem i oynuyor..
    Paraciklar savasa aktikca milletin sirtina daha da cok biniliyor..
    Nice insanlar var adam kelle koltukda ise gidiyor aksam donecekmi eve malum..adam isle alakasi yok kafa obicim dert borc icinde,o ne olacak bunu nerden nereye eklesemde bu ay isim hallolsa derdinde..
    Konu gene savasa atlamadan burda keseyim,soylenecek cok sey varda,derde derman yok,,millet aglanacak haline guler hale gelmis..
    Kesin bir tesbit;
    Sokakda gordugunuz insanlarin %75 i hasta ve pisikolojik vaka .
    Yapilmak istenende zaten tam buydu..
    Bir salginla bir korku imparatorlugu yaratma ve ardindan tesllimiyet,cok gecmeden kapitalizmin carklarina insanlari yem etmek..
    Hicbirsey tesaduf degil..almanyada halifelik nerden cikti?
    Tetikcilerin öne attiklari yemlerle insanlarin kafalarini degistirmek ve israil zulmune kilif uydurarak yine islam terorizmi yaratmak..
    Kopek kopegi isirmayacagini bildigimizden biliyoruzki bu kopekler kopek olmayani yani yine bizi isiracaklar..
    Benden simdilik bukadar..
    Konu webci tarafından (03 Mayıs 2024 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    135
    36 mesaja 64 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1989'dan beri Rentenversicherunga kayitli isen 35 yili doldurmussun.
    50% GdB ile 62 yasinda emekli olabilirsin.Yasin 53 olduguna göre 9 yil sonra emeklisin.
    Yani hersey senin lehinde.Yapabildigin kadar Krank (18ay), ondan sonrada Arbeitslos(15 ay) aha gecti 3-4 sene.
    Belki Kurdan sonra malulen emeklilik dahi alabilirsin!
    Eger olmaz ise malulen emeklilik isi geriye kalan süreyide yari TR'de yari burda gecir. 62 olunca al emekliligini.
    Calis calis nereye kadar?

Senin yapacagin iyi bir Abfindung koparmak is yerinden.Unutma alacagin Abfindungun yaklasik %40'i vergiye gider, belki 3-5 asagi yukari degisebilir ama sen öyle hesapla.
    geçen sene ben aldım yüzde yirmi kestiler bu senede vergi den hepsine yakını alıyorum yanlış bilgi vermeyin

kardeşim gegen yıl banada çıkış verdiler olmadık yalanlar uydurmuşlar Kündigungschutz da vardı LWL onayladı çıkışımı yine aynı hastalıkları olur diye Abfindung olarak kesin bir kanun yok Almanya da iş yerleri isterse verirler istemezlerse kuruş vermek zorunda değiller genel olarak iş yerleri veriyor onuda 0.5 den hesaplıyor yani brütün yarısı senelik 24 seneyi böyle hesaplıyor 1,5 olarak öderse yüzde yirmi vergi kesintisi oluyor onunda yüzde 80 geri alırsın tabiri gider göstermende önemli

5. 2 kişi dadaloglu3865 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    218
    39 mesaja 50 teşekkür aldı
    Alıntı servus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş mobbingi tam anlatır mısın nasıldı ?
    Ustam,
    Konu Uzun ama elimden geldigince Kisaltarak anlatmaya calisayim.

Bizim Patronun 4 tane fabrikasi var ve sadece bizim Fabrikada sendika var.

Patron iscileri kendi maliymis gibi bildigin Maraba olarak görüyor. Kanunlara uymuyor, iscilerle girdigi

Bütün mahkemeleri kaybediyor. Istemedigi Adami da Ben Bunu istemiyorum Deyip atabiliyor.

Neyse gelelim Benim meseleye….. Benim bölümde Baba bir yönetici vardi iscilerle patronu iyi idare

Ediyordu, maalesef emekli olunca yeni genc biri geldi. Yeni gelen gence isyerinde sorunlari zaman zaman

Anlattik ama pek cözüm yoluna gitmedi, isin yapildigina bakti nasil kim tarafindan yapilirsa yapilsin

Sonucta patrona karsi is yürüyor mu yürüyor kafasindaydi.

Bir hafta Sonu cuma aksami gece vardiyasindaki arkadas ise gelmedi, Ben pazartesi sabahci olarak ise

Geldigimde cuma gecesinden Kalan isleri ve kendi vardiyamin islerini yapmak zorunda kaldim. Yardim

Talep ettim göndermedi ve tartistik bende rahatsiz oldugumu söyleyip eve Gittim .

Doktordan rapor aldim. Iki hafta sonra Tam ise baslayacagimi bildirdigim cuma günü kalpten rahatsiz

Olup hastaneye yattim ve anjiyo oldum 3 hafta daha gecince isbasi yaptim ve beni hemen personalbüroya cagirdilar.

Bizim Patron , genc meister, personal sorumlusu ve ben. Bana kendi isimden baska cuma günü geceden

Kalma vardiyanin isini de yaptirdigini yani bir vardiyada iki vardiyanin isini bana yaptirarak bana Mobbing

Uyguladigini söyledim ve Bundan dolayi kalp rahatsizligi gecirdigimi sorumlunun Bu meister oldugunu söyledim

Bunlari cebimdeki 3 Saat boyunca Telefonum kaydetti, ama kkimseye bundan bahsetmedim.

Daha sonra tabii patronun bunlar Hosuna gitmedi bana Bu Mobbingi ispatla dedi , bende

Anlattim iki vardiyanin isini bana yaptirmak istedigini , Patron bunu kabul etmedi ve beni iftira atmakla

Sucladi ve Abmahnung Verdi.

Tabii meister Bu olaydan sonra isin ciddiyetini anladi ve iki vardiyalik isi tekrar bir kisiye yüklemiyor

Baska cözümler üretiyor, meister ile suan aramiz iyi ama Patron benden gicik kapti ve tekrar benden

Hata bekliyor, yasim 52 fabrikada 18 senelik isciyim.

Konu daha Uzun ama sizlere SIKICI olmamasi icin Bu kadar kisaltabildim.

Görüs Fikir ve tecrübeleriniz Benim icin degerlidir, hepinize Saygilar sunarim.

7. 3 kişi Egenin Efesi üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    217 mesaja 384 teşekkür aldı

Kündigung Schwerbehinderter

Linki ekledigim sayfada Detayli Anlatilmis
    Ama özellikle Alta ekledigim yazi Gözünüzden kacmasin

https://www.dr-drees.com/kuendigung-schwerbehinderter/

Schwerbehinderte Arbeitnehmer genießen besonderen Kündigungsschutz gemäß dem Sozialgesetzbuch (SGB IX). So werden sie gegen eine Benachteiligung auf dem Arbeitsmarkt aufgrund der Behinderung geschützt.
    Unkündbar sind Schwerbehinderte aber nicht.
    ------------------------------------------------------------------------

9. 2 kişi batum üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    22 mesaja 37 teşekkür aldı
    Ah ah ne diyeyim gecmis olsun arkadas incelediği yerden kopsun,bu köpeklere yaranilmiyor benim basimdanda ayni durum gecti anlattigin olay bizlerin hastalanma lüksü yok hep calisacaksin gece gündüz ama hic demeyeceksin benim suram buram agriyor demiyeceksin dedigin an oooo sen amma nazliymisin sen cocukmusun,ama kendilerin ufacik bir yeri agrisin krank öyle yapiyorlarki hic kimse gik demiyor okadar caliskan insandimki beni işten sohuttular.
    Aslan bir yabanciysan yaranamassin bende sizmianiz bana bunu yapan ver benim tazminati dedim aldigim gibi o doktor bu doktor 2010 dan beri süresiz emekligim onlarin bu mobingine katlanamadim ne yapayim 1000 euro emekli aliyorum ama kafam rahat ha tabiki para sikintisi çekiyorum idare ediyorum kendimi inanin almanyada çalışmak bitti bunlarin istedigi Türkler para kazanmasin hep sürünsün yalvarsin köle olsun.

Not is yerinde bir almana bakin doğru dürüst işde calisamiyor görsen dersin bunda is i değil olsa olsa işyerinde anca yerleri süpürür baskada bir boka yaramaz ama gel gelelim öyle bir tutuyorlarki krank aylarca yapar kimse gik demez birde üstüne nasil iyilestinmi derler ,aman dikkat et kendine bize lazimsin bizlerde aval aval bakariz ne oluyor diye ama biz 2 hafta krank aldikmi ooooo ne oldu gene bundan krankmi alinir derler al sana morel neyse inanin sinirimden ölüyorum onun icin yazmakda güçlük çekiyorum saglicakla kalin
    Konu W211 tarafından (03 Mayıs 2024 Saat 10:38 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi W211 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Linki ekledigim sayfada Detayli Anlatilmis
    Ama özellikle Alta ekledigim yazi Gözünüzden kacmasin

https://www.dr-drees.com/kuendigung-schwerbehinderter/

Schwerbehinderte Arbeitnehmer genießen besonderen Kündigungsschutz gemäß dem Sozialgesetzbuch (SGB IX). So werden sie gegen eine Benachteiligung auf dem Arbeitsmarkt aufgrund der Behinderung geschützt.
    ------------------------------------------------------------------------

Bu doğru ..Bir işyerinde yeterli yüzde Schwerbehindert çalışıyorsa yüzdeyi doldurduğu için işten çıkarabilir

Eski çalıştığım yerde bir arkadaş var ,Bir şey oldumu beni çıkaramazlar benim kündigungschutz var diye böbürlenirdi

Baktım bir gün çıkış vermişler, Betriebsrat dan olan birine sordum

Kündigungschutz u vardı noldu diye sordum

bana anlattı eğer işyeri yeterli yüzdeyi dolduruyorsa çıkarabilir demişti.

Yani fazla prozentlere güvenmeyin

13. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    135
    36 mesaja 64 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu doğru ..Bir işyerinde yeterli yüzde Schwerbehindert çalışıyorsa yüzdeyi doldurduğu için işten çıkarabilir

Eski çalıştığım yerde bir arkadaş var ,Bir şey oldumu beni çıkaramazlar benim kündigungschutz var diye böbürlenirdi

Baktım bir gün çıkış vermişler, Betriebsrat dan olan birine sordum

Kündigungschutz u vardı noldu diye sordum

bana anlattı eğer işyeri yeterli yüzdeyi dolduruyorsa çıkarabilir demişti.

Yani fazla prozentlere güvenmeyin
    aynen benimde vardı elli dereden su getirdiler yok dolu sakatların yeri başka yerde boş yer yok almancan yetersiz 25 yıl yetersiz olmuyor en zor makine de 14 yıl çalışırken bilgisayar ile almancası olanlar beceremediler o makine çalışmayı en son toplantıda eski makine de çalışmayı önerdim Personel şefi sendika başkanı sen orda çalışaman orda özel kurs görmüşler çalışıyor dedi bende saçmalama yalnız 14 yıl çalıştım yalnız başıma dedim sendika başkanı ortaya atladı yok yalnız temizliğini yalnız yapamazsın dedi bende sende görüyordun yalnız yapıyordum deyince bozuldular ama iş veren her zaman haklı kafayı taktılarmı atarlar hiçbir şey de yapamazsınız yine de tazminat aldım çıktım yeter artık dedim 1 .5 yıldır krankengeld alıyorum 2 yıl da Arbeitslosengeld sonrası emekli bir iki yıl kalıyor sağlık olsun hiçbir yerde hakkınızı bırakmayın da yabancılara bu haklar maalesef tam verilmiyor

15. 2 kişi dadaloglu3865 üyemize teşekkür etti:

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    25 mesaja 73 teşekkür aldı
    su an krankım zaten, Çıkış gelsin diye bekliyorum, bakalım verecekler mi
    Hayirlisi ne ise o olsun.
    Konu sputnik tarafından (04 Mayıs 2024 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

17. sputnik üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    67 mesaja 118 teşekkür aldı
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam,
    Konu Uzun ama elimden geldigince Kisaltarak anlatmaya calisayim.

Bizim Patronun 4 tane fabrikasi var ve sadece bizim Fabrikada sendika var.

Patron iscileri kendi maliymis gibi bildigin Maraba olarak görüyor. Kanunlara uymuyor, iscilerle girdigi

Bütün mahkemeleri kaybediyor. Istemedigi Adami da Ben Bunu istemiyorum Deyip atabiliyor.

Neyse gelelim Benim meseleye….. Benim bölümde Baba bir yönetici vardi iscilerle patronu iyi idare

Ediyordu, maalesef emekli olunca yeni genc biri geldi. Yeni gelen gence isyerinde sorunlari zaman zaman

Anlattik ama pek cözüm yoluna gitmedi, isin yapildigina bakti nasil kim tarafindan yapilirsa yapilsin

Sonucta patrona karsi is yürüyor mu yürüyor kafasindaydi.

Bir hafta Sonu cuma aksami gece vardiyasindaki arkadas ise gelmedi, Ben pazartesi sabahci olarak ise

Geldigimde cuma gecesinden Kalan isleri ve kendi vardiyamin islerini yapmak zorunda kaldim. Yardim

Talep ettim göndermedi ve tartistik bende rahatsiz oldugumu söyleyip eve Gittim .

Doktordan rapor aldim. Iki hafta sonra Tam ise baslayacagimi bildirdigim cuma günü kalpten rahatsiz

Olup hastaneye yattim ve anjiyo oldum 3 hafta daha gecince isbasi yaptim ve beni hemen personalbüroya cagirdilar.

Bizim Patron , genc meister, personal sorumlusu ve ben. Bana kendi isimden baska cuma günü geceden

Kalma vardiyanin isini de yaptirdigini yani bir vardiyada iki vardiyanin isini bana yaptirarak bana Mobbing

Uyguladigini söyledim ve Bundan dolayi kalp rahatsizligi gecirdigimi sorumlunun Bu meister oldugunu söyledim

Bunlari cebimdeki 3 Saat boyunca Telefonum kaydetti, ama kkimseye bundan bahsetmedim.

Daha sonra tabii patronun bunlar Hosuna gitmedi bana Bu Mobbingi ispatla dedi , bende

Anlattim iki vardiyanin isini bana yaptirmak istedigini , Patron bunu kabul etmedi ve beni iftira atmakla

Sucladi ve Abmahnung Verdi.

Tabii meister Bu olaydan sonra isin ciddiyetini anladi ve iki vardiyalik isi tekrar bir kisiye yüklemiyor

Baska cözümler üretiyor, meister ile suan aramiz iyi ama Patron benden gicik kapti ve tekrar benden

Hata bekliyor, yasim 52 fabrikada 18 senelik isciyim.

Konu daha Uzun ama sizlere SIKICI olmamasi icin Bu kadar kisaltabildim.

Görüs Fikir ve tecrübeleriniz Benim icin degerlidir, hepinize Saygilar sunarim.
    Yasim 22. Deutsche Post AG, sendika ve Gewerkschafti saf disi birakmak icin, bir Tochtergesellschaft kuruyor ve cogu subeleri im Auftrag der Deutschen Post AG calistiriyor.

Yil 2001 falan.

Gise memuruyum. Haftada 50 - 60 saat calistirdigi oluyordu. Bazen sabah 6'da basliyordum aksam 20'e kadar.

6 ay dayandim. Sonra birgün sabah vicudum tik dedi.

Cogu isciler yasli oldugu icin sesini cikaramiyorlar. Ozamanlar issizlikde sorun.

Sabah kalkdim. Dinsizin hakkindan imansiz gelir dedim. Ben bunlari belleyecegim dedim.

Gittim bir Internet Cafe'ye. Bir eposta adresi actim uyduruk isim üzerine. Bunlari anoni sikayet ettim. Pause yok dogru dürüst dedim ve günda 10,5 saatden fazla calistiriyorlar. Kart basmada yok dedim, sadece kagitlara yaziyorlar.

Hic unutmam. Cuma günü sikayet ettim. Pazartesi sabah 9'da iki kontrolci geldi. Bende gisedeyim. Kimliklerini gösterdiler. Ben müsade istedim sefi aramak icin. Sefi aradim. Hemen iceri al dedi.

Bunlar bir güzel belgeleri falan fotokopdiler. Gecmis gün duydumki bunlara 100.000 Mark para cezasi kesmisler. Postanenin böyle subeleri cok oldugu icin herhalde baska subeleride Almanya'da herhalde denetlediler.

Sef geldi. Kim sikayet etti diye köpürüyor. Tabiki kimsenin haberi yok benim sikayet ettigimden. Sefde ama isci.

Subede iki kisiyiz. Kadin sube müdürü var, ben ve birde ziyarete gelen büyük sef.

Sube müdürü kadina dedim, sen bir kaybol git subeden. Niye diye sordu. Sen dedim karisma. Sefle konuscagim var. Sakin bir delilik yapma dedi.

Kadin gitti. Sef arkada daydi paketlerin oldugu yerde. Müsteride o an yokdu. Kapiyi kapatdim ve yanina gittim. Dedim, sen niye millete catip duruyorsun.

Bana dedi sen kim oluyorsunda bana hesap soruyorsun. Buna dedim, bana bak benim yasim 22i. Beni sikayet edersen, beni kovalar. Senin yasin ama 50'inin üzerinde.

Bahene edip senide kovarlar. Ben iyi kötü is bulurum, ama sen bu yastan sonra Leihfirma'da sürünürsün. Köpürüm durma dedim. Önce dedim, bir yeri gelir giderken "Guten Morgen" ve "Wiedersehen" denir. Bunu önce ögren dedim.

Ayrica dedim ben sana söyleyim kim sikayet ettigini. Karsida dedim Rathaus var. Sabah 6'da burda bizi görüyorlar, aksam saat kac oluyor yine görüyorlar. Biraz düsün önce dedim iscileri suclamadan.

Sonra kapiyi actim ve ciktim.

Bu adam o günden sonra 180 derece dönüs yapti. Gelir giderken iscilere iyi davranmaya basladi.

Sonra sube müdürü bayani cagirdim. Geri gelebilirsin dedim. Kadin dedi ne yaptin? Ismi Sabine'ydi. Sabine, dass kann ich dir im Moment nicht sagen. Aber keine Sorge dedim.

Ben sonra o aralar is buldum ve devlete girdim. Iki ay sonra subeye gittim ve eski arkadaslari görmeye. Bunlar ben gittikden sonra 3 tane ekstra isci almislar. Kimseyi artik 6 gün calistirmadilar. Kimseyi 8 saatden sonra calistirmadilar.

Sabine'ye dedim, bendim sikayet eden. Dedi tahmin ettim o gün beni subeden yollayinca.

Dedim, artik dedim rahatca calisin dedim.

19. 3 kişi Birbey 3.1 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende pes ettim artik..insanlari canindan bezdirdiler..
    30 senedir ayni firmadayim..artik herseyi sallama yapiyorum .yeterki cikis gelsin..haftaya gene krank basacam .
    Bugün zbfs (Zentrum Bayern Familie und Soziales) den çıkış geldi %50 Kündigungsschutz umu kaldırmışlar, yani çıkış geldi , 1ay wiederschpruch var, pazartesi avukattayım, 2 yeride hem iş yerini hemde zbfs yede dava açıyorum, inşallah hayırlısı olsun bakalım

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    218
    39 mesaja 50 teşekkür aldı
    Bugün zbfs (Zentrum Bayern Familie und Soziales) den çıkış geldi %50 Kündigungsschutz umu kaldırmışlar, yani çıkış geldi , 1ay wiederschpruch var, pazartesi avukattayım, 2 yeride hem iş yerini hemde zbfs yede dava açıyorum, inşallah hayırlısı olsun bakalım
    Allah yardimcin olsun, mahkeme dava sürecinde basarilar dilerim.

Durumun gidisatindan bizleri lütten bilgilendirirsen , memnun olur bilgilenmis Oluruz.

22. Egenin Efesi üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah yardimcin olsun, mahkeme dava sürecinde basarilar dilerim.

Durumun gidisatindan bizleri lütten bilgilendirirsen , memnun olur bilgilenmis Oluruz.
    Tabikide her mahkemeyi anlatacam burda
    Bitene kadar

24. servus üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,677
    1,640 mesaja 3,358 teşekkür aldı
    Senin isin beya uzun surer..
    Privat yani hukuk sigortasi uzerindenmi yaptin yoksa devlet uzerimi bilmem ama nereden baksan 1 yili bulur .
    Suan 3 hafta kranker ciktim..
    Ama sunu belirteyim .ben hakkim olani almak isterim,hakkim yenilirse veya verilmesse veya ezilirsem bu gerek is yeri olsun gerek normal hayatta olsun herzaman ALLAH a havale ederim ve asla gambazlama islerine girmem..gambazlama islerinde, yapilan haksizlikda sende karsidakine bir posta koymus olursunki bu durumda senin hakli bir yanin ve masum bir durumun kalmaz ve guvendigin ve islerini vekil olarak tayin ettigin ALLAH dan bir yardim alamassin,,
    Cogu kimse diyecekki sabreden dervis muradina eremeden gebermis,,olsun,,
    Bakin ben kranker cikarak bana yapilan ve verilmeyen haklarima bir tepki koydum,biliyorumki karsimdaki makam bir hak hukuk tanimaz,kapitalist ve ALLAH siz bir yapi..ayni islem baska mekanlarda olsa isler degisir..
    Bir zamanlar bir olaydan mahkemeye ciktim,aslinda onlar beni mahkemeye sevk etti,bir cacik cikmadi,,birzamanlar gene bir mahkemeye ciktim,buda privat sebeplerden dolayi,karsimdaki adam tum yaptigi haksizliklara rahmen,yalan dolana ragmen istedigim parayi vermeyecegini soyledigi halde,islerimi VEKIL ime devrettim,8 ay gecmeden kendi istegiyle parayi geri iade etti..
    Yani demek istedigim bu islerde şartlar ve ortamlar ve sizin konumunuz,maneviyetinizde cok onemli..
    Kopekden hak ve hukuk beklemeyin..siz mumkun mertebe ahlakli olunki sizede kopegin onune atabileceginiz kemik kadar birseyler verilsin .

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin isin beya uzun surer..
    Privat yani hukuk sigortasi uzerindenmi yaptin yoksa devlet uzerimi bilmem ama nereden baksan 1 yili bulur .
    Suan 3 hafta kranker ciktim..
    Ama sunu belirteyim .ben hakkim olani almak isterim,hakkim yenilirse veya verilmesse veya ezilirsem bu gerek is yeri olsun gerek normal hayatta olsun herzaman ALLAH a havale ederim ve asla gambazlama islerine girmem..gambazlama islerinde, yapilan haksizlikda sende karsidakine bir posta koymus olursunki bu durumda senin hakli bir yanin ve masum bir durumun kalmaz ve guvendigin ve islerini vekil olarak tayin ettigin ALLAH dan bir yardim alamassin,,
    Cogu kimse diyecekki sabreden dervis muradina eremeden gebermis,,olsun,,
    Bakin ben kranker cikarak bana yapilan ve verilmeyen haklarima bir tepki koydum,biliyorumki karsimdaki makam bir hak hukuk tanimaz,kapitalist ve ALLAH siz bir yapi..ayni islem baska mekanlarda olsa isler degisir..
    Bir zamanlar bir olaydan mahkemeye ciktim,aslinda onlar beni mahkemeye sevk etti,bir cacik cikmadi,,birzamanlar gene bir mahkemeye ciktim,buda privat sebeplerden dolayi,karsimdaki adam tum yaptigi haksizliklara rahmen,yalan dolana ragmen istedigim parayi vermeyecegini soyledigi halde,islerimi VEKIL ime devrettim,8 ay gecmeden kendi istegiyle parayi geri iade etti..
    Yani demek istedigim bu islerde şartlar ve ortamlar ve sizin konumunuz,maneviyetinizde cok onemli..
    Kopekden hak ve hukuk beklemeyin..siz mumkun mertebe ahlakli olunki sizede kopegin onune atabileceginiz kemik kadar birseyler verilsin .
    Privat yani Rechtsschutz um var
    Avukat ile yarın görüşüp termin yapacağız
    Email yazdım , yarın ararım seni dedi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaşlar ZBFS den bu mektup geldi ve dün avukata verdim
    Ama işyerinden hala bişe gelmedi
    Sozialgesetzbuch - Neuntes Buch - (SGB IX);
    Antrag der K….GmbH auf Zustimmung zur außerordentlichen Kündigung mit sozialer Auslauffrist des Arbeitsverhältnisses mit Herrn D….
    Sehr geehrter Herr D,
    nach Prüfung der Sach- und Rechtslage ergeht folgender
    Bescheid
    1. Auf Antrag der K…GmbH wurde die Zustimmung zur außerordentlichen Kündigung mit sozialer Auslauffrist des mit Herrn D..bestehenden Arbeitsverhältnisses erteilt.
    II. Für diesen Bescheid werden keine Kosten erhoben.
    Hinweis:
    Gem. § 174 Abs. 5 SGB IX kann die Kündigung auch nach Ablauf der Frist des
    § 626 Abs. 2 S. 1 BGB erfolgen, wenn sie unverzüglich nach Erteilung der Zustimmung erklärt wird.
    Rechtsbehelfsbelehrung
    Gegen diesen Bescheid kann innerhalb eines Monats nach seiner Bekanntgabe entweder Widerspruch eingelegt (siehe 1.) oder unmittelbar Klage erhoben (siehe
    2.) werden, schriftlich, zur Niederschrift oder elektronisch in einer für den Schrift-formersatz zugelassenen' Form.

28. 2 kişi servus üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    159 mesaja 349 teşekkür aldı
    Alıntı dadaloglu3865 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene ben aldım yüzde yirmi kestiler bu senede vergi den hepsine yakını alıyorum yanlış bilgi vermeyin

kardeşim gegen yıl banada çıkış verdiler olmadık yalanlar uydurmuşlar Kündigungschutz da vardı LWL onayladı çıkışımı yine aynı hastalıkları olur diye Abfindung olarak kesin bir kanun yok Almanya da iş yerleri isterse verirler istemezlerse kuruş vermek zorunda değiller genel olarak iş yerleri veriyor onuda 0.5 den hesaplıyor yani brütün yarısı senelik 24 seneyi böyle hesaplıyor 1,5 olarak öderse yüzde yirmi vergi kesintisi oluyor onunda yüzde 80 geri alırsın tabiri gider göstermende önemli
    @dadaloglu3865 Nerede yanlis bilgi verdik ki?
    Anlayamadim?
    Abfindung'dan kesilen vergi insanin gelirine göre degisir.
    Nasil Abfindungdan %20 kesiyorlar sonra geri aliyorsun? diyebiliyorsun?
    Bence sen yanlis bilgi vermissin Kardesim. Sen Abfindungdan kesilen vergi ölcü birimi degilsin ki?
    Senin durumun baskadir senden az kesmislerdir.

Kisinin cikis aldigi yil geliri azdir baska gelirleri yoktur, esi calismiyordur tek calisandir o zaman az kesilir.
    Ama baska gelirler vardir, eside calisiyordur ikisininde geliri iyidir bak bakalim ne kesiyorlar?
    Konu Haziran tarafından (10 Mayıs 2024 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaşlar ZBFS den %50 Behinderung umun neden iptal edildiğini yazAn mektup bugün geldi

Sayın D., SGB IX'un 170. Maddesinin 2. Fikrasi uvarinca durusma sirasinda isverenin iddialari hakkinda vorum vapma firsati verildi. D. Bey, Katilim Ofisine isini zorlanmadan ve asin fiziksel zorlanmalara neden olmadan yerine aetirebildiaini anlatti. Son villarda isvereni ile kendisi arasinda aerain bir iliskinin olmasi üzüntü vericidir. Mevcut departmanda calismavi vürütebileceãini ve isten gikarlma için herhangi bir neden görmedigini bir kez daha vurgulad.
    Is konseyi ve agir engelli temsilcilerinden yorum yapmalar istendi.
    Is konsevi ve aãir engellilerin temsilcileri katilim ofisine farkli alanlarda birçok galisma denemesinin denendigini açikladi. D. Bey'e yakisan mevcut is icin stabler ehliyetine ihtiyaci vardir. Ancak DBey buna uygun degildir. Sozde koruyucu isyerler mevcut ancak tum pozisyonlar agir engelli kisiler taratindan isgal edilivor. Baska bir isver onerilemez . Sikar gruplari istihdamin devam etmesi ihtimalini görmüyor.

D.Bey'in ehliyeti olmadig icin stabler kullanmak mümkün degildir. Sayin
    D.muayene icin tekrar sirket doktoruna basvurmasi ve D.Bey'in uygun ehliveti alıp alamadığıkonusunda tibbi degerlendirme vapilmasi konusunda mutabakata varildi. Dr. Glöck. daha sonra sürüs, kontrol ve izleme calismalari icin uvaun olmadiana karar verdi. Bu nedenle D.Bev su anki isverinde calistirilamiyor.

Ama ben başka doktordan hiç bir sorunu yok stabler sürebilir (geignet) rapor aldım, hatta doktorun biri aynı zamanda işyerinin betriebartz lığınıda yapıyor, habersiz gittim aldım geçen hafta, 3 hafta sonrada Dekra da ehliyet termiinim Var
    İşyeri doktoru beni sattı onların baskısıyla ,yalan rapor verdi
    Ama ben aynı raporu ayrı 2 doktor dan olumlu aldım
    Mahkemede hakim sormayacak mı bu ne diye ?
    Konu servus tarafından (11 Mayıs 2024 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir.

31. servus üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaşlar iş yerinden de bugün çıkış geldi aşağıda;

Außerordentliche Kündigung mit sozialer Auslauffrist / Hilfsweise zum nächstmöglichen Termin
    Sehr geehrter Herr D.,
    da mit Bescheid vom 30.04.2024, uns zugestellt am 06.05.2024, nunmehr das Inklusionsamt nach Ablauf der Frist des § 174 Abs. 3 SGB IX die Zustimmung zur Kündigung erteilt hat, kündigen wir das mit Ihnen seit 04.2000 bestehende Arbeitsverhältnis außerordentlich mit sozialer Auslauffrist von sieben Monaten, die dem Lauf der ordentlichen Kündigungsfrist entspricht zum 31.12.2024, hilfsweise zum nächstzulässigen Zeitpunkt.
    Wir weisen Sie daraufhin, dass Sie verpflichtet sind, sich unverzüglich bei der zuständigen Agentur für Arbeit arbeitssuchend zu melden, da andernfalls Ihr Anspruch auf Arbeitslosengeld gemindert werden kann. Sie sind zudem verpflichtet, selbst bei der Suche nach einem anderen Arbeitsplatz aktiv zu werden. Auf die Kündigung finden gegebenenfalls die einschlägigen Bestimmungen des Kündigungsschutzgesetzes Anwendung .
    Mit freundlichen Grüßen

33. servus üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 1 misafir)

1. enes67