Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bewerbung mit Schwerbehinderung (50 GdB)

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    123
    11 mesaja 35 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendede 50% GdB var ve 2022 Septemberde Arbeitsagentura issizlik icin basvurdum.
    Arbeizsagenturda Team Berufliche Inklusion von Menchen mit Behinderung yazan bir Büroya gönderdiler.
    Ama inan siz Engellisiniz size isveremeyiz yada ne bileyim Rahat is verelim demediler bana.
    Sanki normal saglikli insanmisim gibi ordaki memur son yaptigim isi sordu bende Staplerfahrer dedim.
    Bana Stapler isleri cikardi devamli.3 ay sonra ikinci gidisimde Stapler isi yapamam beni Kursa falan gönderin dedim(Türkiyeden Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunuyum).
    Ama 30 yil olmus okulu bitireli.Dedim beni Elektrik kursuna falan gönderin temel bilgim var ama yillar icinde bircok Elektrik kompenentleri degisti ögreneyim ona gör bana is bulun dedim.Kabul etmediler.Web programlama ile Hobby olarak ilgileniyorum(HTML,CSS,JAVASCRIPT ve birazda C# bilgim var), IT branjinda acik var güya, beni böyle bir kursa gönderin veya Bildungsschein verin ben kendim online Kurs bulayim dedim, yaptigim Referans calismalara Link vereyimde bakin dedim, biz burdan Internete bakamayiz dediler bakmadilar bile.
    Oysa youtube videolarinda herhangi bir Meslek dalinda bilginiz varda Diplomaniz yoksa, Arbeitsagenturdaki Memura yapmak istediginiz isi ona refanslarla isbat edebilirseniz Bildungschein veriyorlar deniliyor.Ama nerdeeeee?
    Ukraynali degiliz nede olsa, Türk vatandasi ve yas olmus 52 ilgilenmediler bile.

6-7 ay ALG1 aldim, devamli Vermitlungsvorschläge gönderdiler(haftada 3-4 tane).

Yani bana yukarda batum ustanin dedigi gibi davranmadilar, devamli is gösterdiler.Belki kaldigim Eyaletten kaynakli olabilir(Bayernde kaliyorum).

Ve Eger isi bulup konusmaya gidersen istersen 50% GdB oldugunu söylemek zorunda degilsin dediler.
    Bende neden söylemiyecegim ki dedim? ve tüm Bewerbungsbogenlerimde 50% GdB 'ye sahip oldugumu yazdim.
    Cünkü ise girince 50% den kaynaklanan haklardan yararlanamayacagim.(Kündigunsschutz, 5 tage mehr Urlaub)
    Hatta bir kac is görüsmesinede gittim oradada söyledim Behinderungumun oldugunu.
    Sonra 6-7 ay icinde bir tane Elektrik isi buldular bir Karton Firmasinda ve basladim ise Elektirikci olarak, ama her türlü isi yaptirdilar bana(Behinderungumun oldugunu bildikleri halde), disarda bahcede baltayla cukur dahi actim.Yükskeklerde kalin kablolari dösedim, yerlerde makinalarin altinda kablolari cektim.Iki bucuk ay böyle calistim sonra dayanamadim krank yaptim.Krankim icinde Firma cikis verdi.
    bende simdi o günden beri Krank yapiyorum.Alabildigim kadar Krankengeldi alacagim.
    Bakalim sonr tekrar ALG1'e devam.
    Slm kardesim cevap yazdigin icin tesekkür ederim malesef benimde durumum farkli degil
    tüm kapilar kapali sanki ben suan hic bir yerden yardimda alamiyorum
    acil is bulmam lazim banada hastaliklarima göre sunu yapamassin bunu yapamasin
    diyor bewerbungs adresleri gönderiyor Parkplatz Wächter olarak
    ama banada uzak kaliyor neyse hayirlisi bakalim insallah senin durumunda iyiye gider

selamlar

2. domanicli üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)