Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hac Umre

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    8 mesaja 8 teşekkür aldı

Hac Umre

Slm Arkadaşlar bi sorum olacak ben Mannheim'danım bu yakınlarda yada çevresinde umre kıyafetleri satan yer arıyorum bildiğiniz bir yer varmı

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Cevredeki camiilere bir sor,oranin cematinden giden vardir,nasil yapmislar..

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı ati1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Arkadaşlar bi sorum olacak ben Mannheim'danım bu yakınlarda yada çevresinde umre kıyafetleri satan yer arıyorum bildiğiniz bir yer varmı
    Rüsselsheim da var
    https://www.hacdunyasi.de

B-P Handels GmbH
    Waldstraße 12
    65428 Rüsselsheim
    Konu hOrOz tarafından (25 Şubat 2024 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rüsselsheim da var
    https://www.hacdunyasi.de

B-P Handels GmbH
    Waldstraße 12
    65428 Rüsselsheim
    Tskler bi Bakarim Haftaya

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Allah kabul eylesin inşallah kardeşim,
    haddim olmayarakdan yazayım, mutlaka böyle yerlere gitmene gerek yok,
    doktorların giydigi Artzhose türü keten pantolon alabilirsin. keten gömlek ve beyaz t-shirt alabilirsin.
    Ben gömleklerin yakalarına,Türk oldugum belli olsun diye, Türk bayragını diktiriyorum
    Mekke çok sıcaktır, sürekli ibadet edeceğin için rahat kıyafetlet gereklidir. Medine biraz daha içerde olduğu için biraz daha serindir.
    yanına mutlaka bir tane mont al, serin havada giyersin, özellikle Medine'de sabah namazına giderken.
    Eğer burdan Medine'ye uçuyorsan, burdan ihram almana hiç gerek yok, boşuna bavulunda yer tutmasın, Medinede 15€-20€ verirsen iyi bir ihram alırsın.
    ben en şon 10 ay önce kendim gittim, kendi vizemi aldım, otellerimi kendim ayarladım, Medine-Mekke hızlı trenle gittim, Nusuk isimli uygulamyı mutlaka indir, Ravza ziyareti sadece bu App üzerinden oluyor. aklına takılan birşeyler varsa bildiğim kadar yazabilirim

8. 4 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    718
    38 mesaja 65 teşekkür aldı
    @akbaba
    S.a kardes , verdiyin bilgiler icin cok tsk ederim , sana kaca mal oldu kendin organize etmen , youtube 4 arkadas gitmis belcikadan 650€ tutmus diye video yapmislar .

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    A.S. kardeşim, eğer Hac-Umre tecrüben yoksa bir kuruluşla gitmeni tavsiye ederim,nerede neler yapacaksın,nasıl yapacaksın iyice öğrenme açısımdan ilk gidenler için kuruluşlar daha iyidir.
    kendin gidince, internetten Saudi Arabistan vizesi alınıyor, 120€ civarında, gerisini kendi bütçene göre seçebilirsin.
    istediğin kadar gün kalabilirsin, uçak biletini ve kalacağın otelleri bütçene göre seçebilirsin
    Kendin gidersen çok daha rahat edersin, fiyat olarak mühim olan senin bütçen. Kabe ve Mescidi Nebevi'ye yakın oteller pahalıdır,uzak olanlar daha ucuzdur.
    Frankfurt'tan sadece gidiş-geliş ucak bileti 400€ civarında diye biliyorum, 650€ Umre çok ilginç rakam, neyle gitmişler? vize yokmu? nerde yatıp-kalkmışlar? hiçmi yemek yememişler?
    özetlersek, kendin gidersen çok daha rahat edersin.
    Burdan Medine'ye uçmayı ve sünnet olan 40 vakit namaz kılmayı,yani 8 gün ediyor tavsiye ederim, Ihrama girip hızlı trenle Mekke'ye geçersiniz. yine hızlı trenle Cidde'ye gidip ordan geri dönersiniz. reklam olmasın diye yazamıyorum, uçak ve otel sayfalarından bütçenize göre uçak ve otel seçebilirisiniz.

11. 4 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kabul eylesin inşallah kardeşim,
    haddim olmayarakdan yazayım, mutlaka böyle yerlere gitmene gerek yok,
    doktorların giydigi Artzhose türü keten pantolon alabilirsin. keten gömlek ve beyaz t-shirt alabilirsin.
    Ben gömleklerin yakalarına,Türk oldugum belli olsun diye, Türk bayragını diktiriyorum
    Mekke çok sıcaktır, sürekli ibadet edeceğin için rahat kıyafetlet gereklidir. Medine biraz daha içerde olduğu için biraz daha serindir.
    yanına mutlaka bir tane mont al, serin havada giyersin, özellikle Medine'de sabah namazına giderken.
    Eğer burdan Medine'ye uçuyorsan, burdan ihram almana hiç gerek yok, boşuna bavulunda yer tutmasın, Medinede 15€-20€ verirsen iyi bir ihram alırsın.
    ben en şon 10 ay önce kendim gittim, kendi vizemi aldım, otellerimi kendim ayarladım, Medine-Mekke hızlı trenle gittim, Nusuk isimli uygulamyı mutlaka indir, Ravza ziyareti sadece bu App üzerinden oluyor. aklına takılan birşeyler varsa bildiğim kadar yazabilirim
    Allah Razi olsun bilgilerin icin kardesim.
    Bi sorum olacak kardesim otelerde normal piriz girisi varmi yoksa üclü arabistan standartlarina göremi.

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    benim kaldığım bütün otellerde pirizler aynı almanya'dakiler gibiydi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Benim bildigim bu uclu kablolar ve prizler sadece ingilterede var..giden kardeslerimizin ALLAH her turlu dua ve ibadetlerini kabul etsin..ayrica oraya gidince cok telefonla mesgul olmayin bol ibadet ve zikir,ihlasli olun..fazla luxe muamma gostermeyin,,gelincede hal ve hareketlere dikkat edelim,,yeni bir baslangic olsun..malesef seytan orada ve gelincede rahat birakmiyor,,devamli fisfisfisfis..banada dua etmeyi unutmayin!..webci kardesinitin kim oldugunu ALLAH zaten biliyor..
    Konu webci tarafından (29 Şubat 2024 Saat 07:54 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,493
    392 mesaja 1,004 teşekkür aldı
    2024 Hac fiyatları 1kişi 8150 €.Söyleyecek çok şey var ama hadi kalsin.
    Allah, giden tüm arkadaşlarımızın ibadetini kabul etsin.

16. smeilet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    300 papelden her ay koseye koysan 3 senede biriktirebilirsin..amg den iphone dan akilli tv den vazgecersen hayal degil..gerci parayi gitsende gitmesende yahudiye kaptiriyorsun..yani yatirdigin paranin bir miktari yani hac bedelinin,buyuk bir miktari yahudinin cebinde..tr ekonomisini elestiren profesorler bunlari turk vatandaslarina aciklamiyor..paranin dunyada nasil firildaklastirildini bir aradtirin,ve bilinki gunluk aldiginiz ekmegekte bile yahudiye parani kaptiriyorsun,,bu velevki 2 kurus bile olsa..
    Gucsuz parasini petrolunu hakimiyetini yahudiye kaptirmis pisirik muslumanlar haline dustuk..
    Filistinde cocuklar acliktan limonu yiyor,,insanlarin ve bireylerin bana dokunmayan yilan bin yasasin diyerek basa getirdikleri zalimler dunyayi ne hale getirdi..simdi herkes diyecekki ben tek kisi olarak gucum yok ne yapabilirim..
    Buradaki kardeslerimize yazmiyorum,,tabi gidip hac larini yapacaklar ama suurlu ve huśulu olmayi unutmayacaklar,,8500 avro ben bu parayi veriyorum ama acaba daha hayirli ne yapabilirim diyerek kendilerinide hesaba ceksinler..
    Ihalar sihalar savunma gemileri kaan lar hicbir muslumani kurtarip hicbir zalimin canini yakmiyorsa otur vitrinde seyret..
    Uzay teknolojisi diyerek uzaya yaptigimiz yatirimlar dunyada kac muslumanin karnini doyururdu..tum dunyayi biz doyuracak degiliz elbet ama sen sende olanla mükellefsin..beni guclu gorsunler,abd kiskansin vs hava basmalar israftir..guclenmeyelimmi elbette,ama zalimin karsisinda da dimdik dikil ve pisirik olma...
    Konu webci tarafından (29 Şubat 2024 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

18. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)