Selam Arkadaşlar,

07.2023 tarihinden itibaren Almanyadaki işimden ayrılıp Türkiyeden SGK kapsamında Yaşlılılk aylığı almaya başladım. 12.10.2023 tarihinde İlgili SGK kurumuna 11. Ay 2023 (01.11.2023) tarihinde Almanyada tekrar tam zamanlı işe başlayacağıma dair başvurdum. Oradaki görevli Beyan ve taahhüt belgesini doldurmamı ve çalışıyormusunuz yazan kısımada “Evet yazıp 01.11.2024 tarihinde yurtdışında işe başlayacağım” yazmamı istedi. Yazıp imzalayıp teslim ettik ve 11. Ayda Almanyaya gelip eski işyerimde çalışmaya başladım. Personal sıkıntısı yüzünden rica ettiler ki kış ayını Almanyada geçirmeyide planladığımız için iş teklifini kabul ettim ve çalışmaya başladım. Sözleşmemiz 6 aylık ve Nisan sonunda tekrar Türkiye ye gidip emekliliği tekrar başlatmaktı niyetimiz.

Fakat ne hikmetse bana hala emekli aylığı geliyor. Bankamdan ve E devletten görebiliyorum. Gerçi ben bu gelen maaş a dokunmuyorum. Geriye alacaklarınıda biliyorum.

Aylığı durdurmak için başka ne yapabilirim?

Değerli önerileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Not: LVA dan güncel Versicherung Verlauf u aldım, fakat burada sadece 2023 7. Ay a kadar gösteriyor. 11. Ve 12. Aydaki çalışmalar daha işlenmemiş galiba. Yoksa bu belgeyi göndermeyi düşünüyordum SGK ya