Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kredi karti dolandiriciligi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    67 mesaja 118 teşekkür aldı

Kredi karti dolandiriciligi

Dün Alman bayan is arkadasim aradi. Bu iki sene önce Türkiye'ye gidiyor ve bircok seyi Alman kredi karti ile ödüyor.

Simdi iki sene sonra kredi kartlarindan yaklasik 2000 Euro kesmisler parca parca.

Sok gecirip beni ariyor. Kesilen yerlerden biri Bergama Butik Otel.

Aradim orayi. Birseyden haberimiz yok diyorlar. Dogru yalan bilmem.

Neyseki kredi karti dolandiriciliginda sadece 50 Euroya kadar siz sorumlusunuz. Gerisini kredi karti sirketi karsiliyor.

Size nacizhane tavsiyem, telefonunuzda NFC varsa dokunmadan google pay üzeri ödemek. Böylece karsi taraf kredi karti bilgilerinizi almamis oluyor.

Eger bankaniz google pay ile calismiyorsa Paypal hesabinizi google pay ile baglayin. Böylece google pay paypaldan kesiyor ve anindan girokontonuzdan kesilmis oluyor.

Gecen yil sila yolunda ve tüm Türkiye'de herseyi böyle ödedim. Yanimda 2000 Euro sirf nakit para vardi. 2000 Euroda ile geri geldim. Ne varsa ne yoksa google pay ile ödedim. Sirbistanda benizini bile böyle ödedim. Baktim bir benim böyle telefon üzeri ödeyen. Herkes klasik nakit para veya karti sokuyor.

Hatda bakkalda bile herseyi google pay ile ödedim. Google Pay ile Paypali eslestirirseniz kendi bankanizin Auslandseinsatzgebührü varsa ondanda kurtulmus oluyorsunuz. Baska iyi tarafi kötü kurdan bozmuyor paypal. Televizyondaki kurlar ile arasinda cok az fark vardi.
    Konu Birbey 3.1 tarafından (07 Ocak 2024 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi Birbey 3.1 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)