Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Starthilfe Powerbank tavsiye

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni akü aldım zaten. İyisi 100Ah internetde 85 Euro gelmesi ile beraber. Etraflarda sordum 162 Euro'dan aşağı yok. Sipariş ettim. Çarşamba veya Perşembe gelir. Benimki daha çok tedbir amaçlı. Hanım daha çok kısa yol kullanıyor. Akü tam dolmuyor. Buda akünün ömrünü ve gücünü soğukta kısaltıyor. İki haftaya bir doldurmam gerekir. Onun için hem überbrücken yapan, hemde dolduran birşey almak istiyorum. Bayern sizin oralardan daha soğuk. Mercedes dışarda kalıyor. Benim Opel benzinli ama 3 yaşında olduğu için onu garaja koyuyorum.

Amazon'da Profigerät buldum. Hem doluruyor hemde 230V fiş üzerinden start boost veriyor. 100 Euroda gayet uygun bence. Birde 20A hız ile dolduruyor. Yani 100Ah 4-5 saatde doldurur. Ucuzlar yavaş dolduruyor. Misal 10A ile. 10-12 saat bekleyip durmakta istemiyorum.

Webci, dediğin doğru. Normal kullansan arabayı gerek yok. Ama hanım kısa yol kullanıyor. 2 km git gel 4 km. Haftada sadece iki kerede işe 50 km yapıyor. Yani yeterince dolmuyor. Dolmayıncada birdd soğuk üstüne gelince akü daha çabuk ölüyor.

Akünün düşmanı zaten soğuk. Aküyü boşaltıyor. Aslında aküyü elektrikli battaniye ile kışın sarma imkanı olsa Akü belki 10-15 sene gider. Ama yapmazlar. Akü sektörüde para kazanacak.
    Yeni akü bir 7-8 sene götürür .. belki aküden önce araba seni terkeder

Benim araba 2017 modeldi üstündeki akü orjinal aküsüydü

Ama benim bu arabada Stop-Start var aküyü yiyen Start-Stop sistemiydi
    Konu hOrOz tarafından (25 Aralık 2023 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)