Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1+1 daire yatirimlik ve finanzamt olayi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    33 mesaja 55 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olay söyle:

senin kiradan ayri gelirin vardir, bu aldigin net kira gelir sayilir. yani mesela 40.000 € buroo kazandiysan, 43.000 € kazanmis olursan.
    isyeri üzerinden 40.000 € yu mevcut Steuerklassen ile ödedigin icin, seni sonu tabii borclu cikacaksin.

ama su da var, o 3.000 € kirayi kazanmak icin harcadiklarini, kazancindan düsüyorsun Steuererklärung yaparken. mesela o sene ödedigin faizler, kendin öedigin sigartalar, tamiratlar, daireye her türlü yatirimlar.

korkacak birsey yok, biraz fazla vergi ödersin, ama onun yerine kazancin yükseliyor ve bir dairen extra olmus oluyor.
    Yorumun icin tsk ederim usta.

Olayi cözdüm nekadar borclu yaparsam kendimi okadar faydali. Bankayla bi görüsecegim bana nekadar kredi verir diye elimde nakit olmasina ragmen kullanmak istemeyecegim bakalim banka nekadari kabul edecek

peki diyelim fazla giderim yok ve evden 4.000 euro kazandim yillik. Bu 4.000 eurodan benden alacagi vergi ortalama nekadar 20% mi?
    Konu BuraK! tarafından (20 Aralık 2023 Saat 14:22 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    332
    251 mesaja 366 teşekkür aldı
    Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumun icin tsk ederim usta.

Olayi cözdüm nekadar borclu yaparsam kendimi okadar faydali. Bankayla bi görüsecegim bana nekadar kredi verir diye elimde nakit olmasina ragmen kullanmak istemeyecegim bakalim banka nekadari kabul edecek

peki diyelim fazla giderim yok ve evden 4.000 euro kazandim yillik. Bu 4.000 eurodan benden alacagi vergi ortalama nekadar 20% mi?
    Mülk satın alırken ödedigim faiz vergiye tabi gelirinden düşüldügünden, yüksek faiz oranları o kadar da büyük bir sorun degildir. Hatta bazen bir nimettir.

İki yıl önce bazı evlerdeki faiz oranlarım 3.9-4.2'den 0.7-0.8'e düştü. O zamandan beri birkaç bin Euro daha fazla gelir vergisi ödüyorum.
    Ama iyi tarafi tilgung birden yükseldi. eski faizle 15 senede ödenmesi gereken ev, simdi yeni faiz ile 10 senede ödenecek.

4. 2 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    33 mesaja 55 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mülk satın alırken ödedigim faiz vergiye tabi gelirinden düşüldügünden, yüksek faiz oranları o kadar da büyük bir sorun degildir. Hatta bazen bir nimettir.

İki yıl önce bazı evlerdeki faiz oranlarım 3.9-4.2'den 0.7-0.8'e düştü. O zamandan beri birkaç bin Euro daha fazla gelir vergisi ödüyorum.
    Ama iyi tarafi tilgung birden yükseldi. eski faizle 15 senede ödenmesi gereken ev, simdi yeni faiz ile 10 senede ödenecek.
    Anladim usta tesekkürler.

Bugün eve bakmaya gittim her konuda anlastik fiyatdan da indirim daha yapariz dedi fiyat konusu yarin tekrar görüsecegiz. Bana buna imza attirdi normal degilmi bu kagit?

https://ibb.co/g7jWG2b

ilk kagitda saticinin ismi felan yaziyordu benimde aldi ve buna imza attirdirdi... daha önce emlakcilarla hic isim olmamisti.

Yarinda bankada terminim var bakalim hayirlisi eger bankada onay verirse alacagim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)