Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 138 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cifte vatandaslik baska bir Bahara kaldi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    67 mesaja 118 teşekkür aldı
    Hayırlı uğurlu olsun.

Meclisden geçti. Şimdi sıra Bundesrat'da. Bundesrat Meclis'den sonra Cumhurbaşkanına imzaya gitmeden önceki tüm eyaletlerin temsilcisi olduğu bir küçük parlemonto. Şuanda baktım. Çoğunluk yine hükümetde. 69 oy var. Yaklaşık 40 - 50 hükümetde.

Yani hükümet düşmezse bu olay bitti.

Siyasi tarafına gelince. Benim için hangi dinden, hangi ırkdan insan ölürse ölsün yazıktır. Tarih'de her devletin eline er veya geç kan bulaşmıştır. Türkiye Cumhuriyet'den önceki Türk devletleride dahil. Kısaca kimse kimseden daha temiz değil, çünkü savaşsız toprak kazanılmıyor. Her savaştada masum insanlar ölüyor. Kimse demesin şu vey bu şavaşta siviller ölmedi. Onun için Almanya İsraili destelliyor falan diye almaktan vazgeçmek bence doğru değil. O mantık ile gidersen Rusya'da Ukrayna'ya savaş açtı. Kimse diyormu Türkiye Rusya ya sahip çıkıyor Türk vatandaşlığından çıkıyorum? Hayır hisleriniz ile harekt etmeyin.

Ben 60 yaşının altında olan herkese almasına tavsiyem ederim. Böylece Türk toplumun birazda olsa daha fazla söz sahibi olur. Birde bilinmez önümzdeki yıllarda ne olacak. Dursun cepte.
    Konu Birbey 3.1 tarafından (20 Ocak 2024 Saat 00:46 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi Birbey 3.1 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    55
    9 mesaja 10 teşekkür aldı
    bende aynı görüşteyim..
    yalnız bu Kanundan faydalanabilmek için belirli kriterler varmış..

Son 24 ay içinde en az 20 ay tam zamanlı çalışma,
    33 soruluk bir test ve Antisemitismus/ Irkçılık vs. gibi konularda dikkatli olacağına dair Form doldurup imzalamak gerekiyormuş..
    Test konusu sıkıntılı ,zira bizim Vatandaşlarımız biyük kısmı Türkiye de mahalle muhtarının dahi ismini bilir fakat Almanya CB nın ismini bilmezler .
    Hayırlısı olsun diyelim

QUOTE=Birbey 3.1;333373]Hayırlı uğurlu olsun.

Meclisden geçti. Şimdi sıra Bundesrat'da. Bundesrat Meclis'den sonra Cumhurbaşkanına imzaya gitmeden önceki tüm eyaletlerin temsilcisi olduğu bir küçük parlemonto. Şuanda baktım. Çoğunluk yine hükümetde. 69 oy var. Yaklaşık 40 - 50 hükümetde.

Yani hükümet düşmezse bu olay bitti.

Siyasi tarafına gelince. Benim için hangi dinden, hangi ırkdan insan ölürse ölsün yazıktır. Tarih'de her devletin eline er veya geç kan bulaşmıştır. Türkiye Cumhuriyet'den önceki Türk devletleride dahil. Kısaca kimse kimseden daha temiz değil, çünkü savaşsız toprak kazanılmıyor. Her savaştada masum insanlar ölüyor. Kimse demesin şu vey bu şavaşta siviller ölmedi. Onun için Almanya İsraili destelliyor falan diye almaktan vazgeçmek bence doğru değil. O mantık ile gidersen Rusya'da Ukrayna'ya savaş açtı. Kimse diyormu Türkiye Rusya ya sahip çıkıyor Türk vatandaşlığından çıkıyorum? Hayır hisleriniz ile harekt etmeyin.

Ben 60 yaşının altında olan herkese almasına tavsiyem ederim. Böylece Türk toplumun birazda olsa daha fazla söz sahibi olur. Birde bilinmez önümzdeki yıllarda ne olacak. Dursun cepte.[/QUOTE]

5. Olivium üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)