Dil öğrenme konusunda bizim türkler en sonuncu sırada,eskiler çok çalıştı pis işlerde çalıştı demişler,evet doğru ama arkadaş 45 sene bir insan bir ülkede çalışıpta 2 cümle kurmayı öğrenemezmi.

Öğrenmediler malesef yada öğrenmek istemediler.

İtalyanı,polonyalısı aynı zamanda gelenler şakır şakır almanca konuşurken hatta araplar bile,ben almanca konuşan ilk nesil insanımızı görmedim.varsada çok çok azdır.

Eskiden almanca bilmiyorlar diye kızar küfür ederlerdi.

Ha bilsen ne olacakmış, şimdi almanca konuşsan bana cevap veriyor diye mıymıntılanıyorlar.ama en azından laflarının altında kalınmıyor.

Ben mümkün mertebe Alman olmayan doktor seçiyorum,alman olmasında hangi milletten olursa olsun,niye çünkü hiçbir alman doktordan bir almanı muayene yaptığı gibi ilgi alaka görmedimde ondan.

Avrupa ya yasal olmayan yollardan kaçmış gelmiş,son zamanlarda o kadar çok Türk vatandaşı varki,

Bu şahısların sadece pasaportunda TC vatandaşı yazıyor.Türklükle,Vatan milletle uzaktan yakından alakaları yok.

bunların işi gücü Vatanını kötülemek,bir almanın duymak istediği herşeyi bunlardan duyabilirsin.Almanları gaza getirende bu tip TR vatandaşları.

Avrupa daki sözde Bazı Türkler TR deki Türklere Hainlikte 10 basar.

Birde burda doğmuş büyümüş Deutsch-Türke olan bir kesim var,bunlar kraldan çok kralcı.TR ye her türlü hakareti,eleştiriyi yapmak mübah,

ama alman devletininin politikalarını eleştirirsen beyenmezsen topla pılını pırtını git o zaman TR ye diyebilen almandan daha almancı bir kesim var.
Bunlar almandan daha tehlikeli almanlaşmış kişiler.

Arkadaş sorarım size 3 tarafı denizlerle çevrili, 4 Tarafıda düşmanla dolu, içinde ve dışında bu kadar Hain dolu başka bir millet varmı?