Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Valla bende duymamıştım

emeklilik başvuruşundan önce yaparsan sorun olmaz sanırım
Usta bende dün youtubede bu emeklilik vidolarini karistirken gördüm.
Ben duymustum daha önce ama ALG1 aliyorum ya , Arbeitsagentur ödüyor sorun olmaz saniyordum.
Simdi senin verdigin sayfadan girdim dolduruyorum. Baslangic icinde januar 2022 sectim bakalim olacakmi?
Ödeme miktarinida mindesbeitrag sectim.
Januar 2022 secinca acaba bügüne kadarmi hesap eder?

Alıntı ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Video daki bayanın söyledikleri malulen emeklilik için ilk defa duyuyorum,sanırım bunu ben dahil birçok kişi bilmiyordu.

Bu önemli detay nasıl olduda dikkatimizden kaçtı,duymadık veya söyleyen olmadı???

Demekki birçok vatandaşın malülen emeklilik başvurusu belkide sırf bu sebepten ötürü kabul edilmedi.

Diğer bir yandan sonradan ödense dahi bu sefer diğer şartlar uygun değil deyip yine red edebilirler.

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk
Tabiki diger sartlar baska mesele, saglik durumunun ne kadar ciddi olduguyala ilgili.

Bu konu sundan önemli.
Yillardir calisismistir vatandas, ne bileyim artik kira geliri falan filan vardir onunla gecinirim deyip isi birakir ne bileyim TR'ye gider emekli oluncaya kadar TR'de durayim diye, Allah korusun bu esnada bir felc, bir hastalik gelir haydi emeklilige basvuralim densede son 5 yilda Rentenkasseye prim ödenmedi ise Emekli olamiyor.
Videodaki kadinin dedigine göre bu durumda EM Renteye degilde Grunsicherungsamta baglaniyormus.Bir nevi Sosyal yardim oluyormus.O zaman emekli gibi rahat degilsin bir nevi.