Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vekalet ücreti

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    311
    100 mesaja 132 teşekkür aldı

Vekalet ücreti

Arkadaşlar Almanyada konsoloslukdan yaptırılan vekaletin ücreti ne kadardır?
    Neye göre hesaplanıyor bu ücret?
    Yakın zamanda vekalet alan varmı ne kadar ödediniz?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye fantoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    410
    379 mesaja 1,192 teşekkür aldı
    Secimler yapilirken gitmistim,

38 euro ödedim,vekaletname icin...

4. fantoma üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    311
    Alıntı fantoma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Secimler yapilirken gitmistim,

38 euro ödedim,vekaletname icin...
    Acaba vekaletin türüne göre değişiyor mu bu işlem ücretleri?

Tecrübeli Üye fantoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    410
    379 mesaja 1,192 teşekkür aldı

7. fantoma üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    311
    Arkadaşlar konsoloslukdan vekalet yaptırmak isterken 80 yaşındaki kişiden acaba Doktor raporu istenilirmi?
    Hiç son zamanda alan oldumu bu durumda.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Evet vekalet icin demek akil dengesi yerinde mi diye isteniyor olabilir,

10. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    311
    Acaba hangi doktordan alınacak.
    Ev doktoru olurmu?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı Galaxy3764 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba hangi doktordan alınacak.
    Ev doktoru olurmu?
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet vekalet icin demek akil dengesi yerinde mi diye isteniyor olabilir,
    https://psikiyatri.org.tr/2310/noter...sunda-oneriler

65 yaşı üstündekilerden akli meleke raporu istiyorlar

Hastaneden olacak ama ne yazık ki böyle bir olanak Almanya da yok.

Ben anneme Almanya dan alamadım Türkiye de Aile Hekimin den 10 dakika da almıştım

Rapor sadece o gün için geçerliydi..

Almanya daki konsolosluk danışma merkezini ara +49 30 56 83 73 099 her konuda yardımcı oluyorlar

Bu konuyu Türkiye de komşumuz olan ve hemde Konsoloslukta ki Noter ilede konuştum.

Akli Meleke raporunun istemelerinin tek nedeni mal, mülk herhangi bir şeyin satışı veya devrin den sonra yaşanan olumsuz problemler.

Kardeşlerden birinin veya taraflardan birinin olayı mahkemeye taşıması ve noterin sorumlu hale düşmesi
    Konu hOrOz tarafından (03 Ocak 2024 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.

13. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    aynen arkadaslar belirli yaslardan sonra DR raporu isteniyor gerekirse sahitde ayrica gitmeden sorun vekalete gelince icerigine göre fiyatlar degisiyor acikcasi her kelime icin ayri ayri hesaplaniyor

15. antika üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    311
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://psikiyatri.org.tr/2310/noter...sunda-oneriler

65 yaşı üstündekilerden akli meleke raporu istiyorlar

Hastaneden olacak ama ne yazık ki böyle bir olanak Almanya da yok.

Ben anneme Almanya dan alamadım Türkiye de Aile Hekimin den 10 dakika da almıştım

Rapor sadece o gün için geçerliydi..

Almanya daki konsolosluk danışma merkezini ara +49 30 56 83 73 099 her konuda yardımcı oluyorlar

Bu konuyu Türkiye de komşumuz olan ve Konsoloslukta ki Noter ilede konuştum.

Akli Meleke raporunun istemelerinin tek nedeni mal, mülk herhangi bir şeyin satışı veya devrin den sonra yaşanan olumsuz problemler.

Kardeşlerden birinin veya taraflardan birinin olayı mahkemeye taşıması ve noterin sorumlu hale düşmesi
    Bugün bu numarayı aradım. Memurun söylediği oradaki işlemi yapan kişinin gözlemlemesine bağlı aşırı anormalik gözlemlenirse istiyebilinir dedi. Normal şartlarda 65 yaşının üstünde istenilir dedi.
    Türkiyede noterde direk 65 yaşının üstünde doktor raporu istiyorlar.

17. Galaxy3764 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Bugün bu numarayı aradım. Memurun söylediği oradaki işlemi yapan kişinin gözlemlemesine bağlı aşırı anormalik gözlemlenirse istiyebilinir dedi. Normal şartlarda 65 yaşının üstünde istenilir dedi.
    Türkiyede noterde direk 65 yaşının üstünde doktor raporu istiyorlar.
    evet ben geçen sene birebir yaşadım ..

E-Nabız dan Aile Hekiminde termin alıp gittik

zaten Aile Hekimi de fazla bir şey yapmıyor telefondaki kişinin dediği gibi gözlemliyor

soru yoruyor raporu veriyor rapor sadece o gün için geçerli.

Rahmetli Halam yatalaktı ambulansla ile götürdüler öyle rapor aldı

19. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    311
    Arkadaşlar ben Türkiyedeyken Almanyadaki Annem bana konsoloslukdaki Noterden vekalet verebilirmi?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    311
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ben geçen sene birebir yaşadım ..

E-Nabız dan Aile Hekiminde termin alıp gittik

zaten Aile Hekimi de fazla bir şey yapmıyor telefondaki kişinin dediği gibi gözlemliyor

soru yoruyor raporu veriyor rapor sadece o gün için geçerli.

Rahmetli Halam yatalaktı ambulansla ile götürdüler öyle rapor aldı
    Bu arada Almanyada konsoloslukdaki notere gitmişdik. Daha önce sorduğum Annem için doktor raporu istiyorlar. (65 yaş üstü için)
    Birde vekaletdeki kişi başına 40€ dolayı para alıyorlar.
    Konu Galaxy3764 tarafından (17 Aralık 2023 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    OT. kim vekalet verecelse okumus yazmisligi varmi ona dikkat edin yoksa sahit isterler beilginiz sonradan okumus yazmis ögrenme degil yasal belgelerle gerekirse sorarlar sonradan cikarsa iptalide oluyor vekaletin bilginiz ?

23. antika üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    159
    10 mesaja 14 teşekkür aldı
    Türkiyede noterde yasadik bu vekalet sorununu, 65 yas üstü annem icin bikac soru sordu noterdeki calisan, annemin cevabindan tatmin olmayan calisan bizi hastaneye yöneltti, 1 günümüz kagit kürek ordan orya kosturla gecti, edevlet sifreniz kesinlikle yoksa alin, cok lazim bu durumda. doktorun yanina girdi, biz giremedik, bikac soru sordu, ekmek kac para, suanki aktuel yasantiyla ilgili sorular, yani hayattan dünyadan haberi varmi gibi sorular, gayet mantikli. aldik raporu hallettik noterlik isimizi, kisi basi 600tl vermistik sanirim, izai suur mu nedir, yer satisiyla ilgiyliydi, miras intikal etmisti, onu sattik, 6 kardes hep beraber. 4 kardes icin rapor istemedi mesela noter, annem ve teyzemden süphelendi ve mecbur kaldik. haklilar aslinda, daha sonra miras sahipleri notere dava aciyorlarmis, siz hasta kisiye neden satis yetkisi verdiniz diye satisi iptal ettiriyorlamis.

25. bauber41 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı bauber41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede noterde yasadik bu vekalet sorununu, 65 yas üstü annem icin bikac soru sordu noterdeki calisan, annemin cevabindan tatmin olmayan calisan bizi hastaneye yöneltti, 1 günümüz kagit kürek ordan orya kosturla gecti, edevlet sifreniz kesinlikle yoksa alin, cok lazim bu durumda. doktorun yanina girdi, biz giremedik, bikac soru sordu, ekmek kac para, suanki aktuel yasantiyla ilgili sorular, yani hayattan dünyadan haberi varmi gibi sorular, gayet mantikli. aldik raporu hallettik noterlik isimizi, kisi basi 600tl vermistik sanirim, izai suur mu nedir, yer satisiyla ilgiyliydi, miras intikal etmisti, onu sattik, 6 kardes hep beraber. 4 kardes icin rapor istemedi mesela noter, annem ve teyzemden süphelendi ve mecbur kaldik. haklilar aslinda, daha sonra miras sahipleri notere dava aciyorlarmis, siz hasta kisiye neden satis yetkisi verdiniz diye satisi iptal ettiriyorlamis.
    İzale-i Şuyu veya ortaklığın giderilmesi davası, paylı veya elbirliği mülkiyetine konu taşınır veya taşınmaz malda ortaklar arasındaki paydaşlığa son.

Ne yazık ki böyle bir önlem almak zorunda kalıyorlar milletimiz ne kadar müslümaniz deselerde namuslu değilki.

Söz konusu mal,mülk para olunca şirazesi kayıyor

Akif´ in torunlarının düştüğü duruma bakın

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Alıntı bauber41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akli melekeleri yerindedir raporu olmadan islem yapmis olsaniz ilerde basinizin agrimasi ihtimali yüksekti, o yüzden 65 yas üstü o tür islem yapacak olanlar önceden randevu alip islem günü önce doktordan rapor almaya gitmeli.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    311
    Arkadaşlar Türkiyede bu sene tapuda bazı işler yaptım Almanyada nerdeyse 120 € yakın vekalet yaptırdıydım. Miras işleri ve genel işleri yapabilmem için yaptırmıştım.
    İşin saçmalığı o kadar para verip yaptırıyorsun tapu bu orginal vekaleti alıyor.
    Ne o orginal olması lazımmış.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Arkadaşlar Türkiyede bu sene tapuda bazı işler yaptım Almanyada nerdeyse 120 € yakın vekalet yaptırdıydım. Miras işleri ve genel işleri yapabilmem için yaptırmıştım.
    İşin saçmalığı o kadar para verip yaptırıyorsun tapu bu orginal vekaleti alıyor.
    Ne o orginal olması lazımmış.
    haksiz sayilmazsin, bende gecen yil memlekette noterden vekalet almistim sonra vekaleti istanbula giderken yanima alip orda birakmisim, memlekete dönünce lazim oldu istanbulda biraktigimida hatirlamayip mecbur ayni noterden kopyasini cikarttirdim asil vekalete verdigimin iki misli para aldilar benden, mantik arayamiyorsun bizde malesef )

birde Türkiyedeki islemler icin mümkünse vekaletleri Türkiyede cikartabilirseniz iyi olur cünkü, konsolosluklardan alinan vekaletlerle islem yapilmak istendimi vekaletin alindigi konsolosluklari arayip vekaletin dogru olup olmadigini sorguluyorlar buda bazen uzun sürebiliyor.

30. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    311
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haksiz sayilmazsin, bende gecen yil memlekette noterden vekalet almistim sonra vekaleti istanbula giderken yanima alip orda birakmisim, memlekete dönünce lazim oldu istanbulda biraktigimida hatirlamayip mecbur ayni noterden kopyasini cikarttirdim asil vekalete verdigimin iki misli para aldilar benden, mantik arayamiyorsun bizde malesef )

birde Türkiyedeki islemler icin mümkünse vekaletleri Türkiyede cikartabilirseniz iyi olur cünkü, konsolosluklardan alinan vekaletlerle islem yapilmak istendimi vekaletin alindigi konsolosluklari arayip vekaletin dogru olup olmadigini sorguluyorlar buda bazen uzun sürebiliyor.
    Zaten bir tane elimde bulunsun diye Türkiyedende yaptırdım aynısını basıp tastikliyorlar ama 4 sayfaya 2500 TL para alıyorlar aynı yeni yaparlar gibi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 5 misafir)