Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3113 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman maliye 'si türk emeklilerin peşinde

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    S.a Arkadaslar.
    Bu tür haberler hep cikiyor ve cikmayada devam edecek.
    Simdi assagiya yazacagim kendimce görüslerim bana ait olup kimseyi yanlis yönlendirmek istemiyorum.

Ilk olarak Türkiyede emekli Almanyada Finanzamt'i bilgilendirme konusu.
    Yukarida Arkadaslar 2005 yilinda tek tarafli yürürlüge giren bir kanundan'dan bahsediyor,sakin arkadaslar beni yanlis anlamasin
    böyle bir kanun yok demiyorum elbette var ama tek tarafli olmasindan dolayi kanunun mantiken bir dayanagi yok.
    Dayanagi yok derken sizlere basitce 2 sebebi gösterecegim.
    1. Türkiyede bir emekli maasi su an yaklasik 1300 TL - 1600 TL arasi.
    yüksegini ele alirsas 1600 x 12 = 19200 TL
    19200 TL : 3,06 € = 6274,50 €.
    Yani 2005'de cikan ve 8500 € üstü emekli alan vergi verecek denilen kanuna göre vergi muafiyetine girmiyoruz,böylelikle finanzamt'a bildirmemize gerek yok.
    Derseniz'ki madem'ki vergi muafiyetim yok,vergi ödemiyecegim Finanzamt'a bildireyim iste o zaman emekli ayliginizdan yaklasik 50 € eksilme oluyor,bugün icin
    yaklasik 150 TL. Finanzamt'in alamadigini Saglik sigortasi aliyor.
    Finanzamt'a bildireyim,Saglik Sigortasina bildirmem diye dusunurseniz hata yaparsiniz,cünki siz bildirmesenizde zamanla Finanzamt Saglik sigortasini bilgilendiriyor,
    Böylelikle geriye dönük Saglik Sigortasina ödeme yapiyorsunuz.
    Sizlere bu konu ile baska bir Örnek vermek istiyorum belki ne demek istedigimi anlarsiniz.
    Cogumuzun Türkiye'de Evi var,bir kismimizin kiracisi bile var.
    Bu Türkiye'de kiracisi olan vatandaslarimiz kira geliri olarak Alman vergi dairesine beyanda bulunuyor mu?
    %99.99 hayir.
    Daha fazla uzatmak istemiyorum

NOT: Aslinda bu 2005 yilinda cikan kanunu detayli bir sekilde incelendiginde amaci emekli olan kisiyi maddi anlamda kontrol altina almaktan baska birsey degil dir.
    Bu kanuna benzer bir kanun daha var EU emekliligi.Simdi bunu acip sizlerin kafalarini karistirmak istemiyorum ama isteyen google amcadan aratip inceleyebilir.

2. Emeklilik Sigortalari arasinda tam anlami ile %100 bir bilgi alis-verisi yok.
    Sadece Türkiyeden emeklilik basvurusu yaptiginda calistigi günlerinin karsilikli alis-verisi yapiliyor.
    Emeklilik basvurusu yapmak,Emekli oldu anlamina gelmez.

Ben sahsen 10 kere emekli olsam 10 kerede bildirmem....
    Konu cok uzun,kisa kesmek gerekli.
    Karar sizin.....

2. 4 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)