Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 45 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den cikislarda nedenini bilmedigimiz Trafik cezasi ödemesi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi kimlik nr verdinmi usta..
    "Yabancılar için potansiyel vergi kimlik numarası" bölümünde bilgileri doldururken vergi numarasi yazabilecegim bir alan yok. Eger ki vergi dairesine gidip basvuruda bulundugumu soruyorsaniz hayir gitmedim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar insana Gümrük kapisinda Radar cezaniz var diye ceza ödetilmesi tesadüf olamaz.Bence bu isin icinde bir is var.
    Ama neyse artik ayak basti parasi olarak görecegiz.
    Birde bu cezayi ödemek istediginde kredi karti ve Banka karti ile ödeyemiyorsun o an.
    Peş para ile ödeyeceksin, eger kart ile ödeyeceksen seni başta bir Gişe var oraya yönlendiriyor memur.Yani arabayi park edeceksin, ineceksin ilk siradaki gişeye gideceksin orda ödeyip ödenmistir makbuzunu alip tekrar sana islem yapan memura getireceksin.Işlemi bitireceksin.Yani buda orda insani cok strese sokuyor.
    Belirtmis oldugunuz ödeme giseleri kapilara göre degisebiliyor gecen sene Kapikulede belirttiginiz gibi ödeme yaptim bu sene Hamzabeyli kapisinda gördügüm her gisede pos cihazi vardi genelde kartla ödemeni istiyorlar.

4. Nazarnet üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    159
    10 mesaja 14 teşekkür aldı
    bendede ayni sonuc, yani sonuc yok, calissa sok olurdum zaten )

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belirtmis oldugunuz ödeme giseleri kapilara göre degisebiliyor gecen sene Kapikulede belirttiginiz gibi ödeme yaptim.
    Evet gecen yil bende kapikuladen cikis yaptim Kart ile ödeme yapamadim.Arabadan indim en bastaki giselere gittim orda gisenin birinde ödedim, makbuzu alip getirip kontrolden gectigim giseye verdim ve gectim.Ama diger gümrüklerde belki dedigin gibi kart ile ödeme olabilir.Ama bir yerde olan diger yerde neden olmaz? Iste biz Türklerde böyle.

Yukarda bir arkadas yazmis gercekten dogru sanirim Webci yazmisti. Bu yazilan cezalari bazilarimiz görüyor , bazilarimiz göremiyor, gümrükte karsimiza cikiyor. Ya bu TR'ye yanimizda götürdügümüz araclarimiz Gümrükte bizim T.C numaralarimiza kayit olmuyormu? Ister E -Devlet olsun, ister baska sorgulama sayfalari olsun, T.C Numaramizi verdigimiz an görmemiz gerekmiyormu? Bu okadar zormu?
    Cünkü zaten 80% Gurbetci TR'den geri dönerken acaba cezam falan varmi diye merak edip ögrenmek ister.Ve kendi memleketeinde ödemek ister.Niye Gümrükte o sira esnasinda cezayla falan ugrasssin.Yapin su gurbetcilere böyle bir sistem ne ugrastiriyorsunuz ki? Yil olmus 2023.
    Konu Haziran tarafından (10 Eylül 2023 Saat 11:24 ) değiştirilmiştir.

7. 2 kişi Haziran üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı
    evet arkadaslar bu TR'den cikarken kesilen cezalar gercekten normal degil.
    Su gurbetci youtuber'in son videosundada ayni sekilde ceza cikarmislar ve beceriksiz bir görevlinin yüzünden basina gelenler.Hatta peronda calisan memur kendisine Ülkeye gelmeseydin demis. Bu nedir yaaa??
    Videonun 12:48 zaman diliminden itiberen bakin.

Konu Haziran tarafından (11 Eylül 2023 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir.

9. 5 kişi Haziran üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)