Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den cikislarda nedenini bilmedigimiz Trafik cezasi ödemesi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Yillardir Türkiye'ye aracla gidiyorum ama son 2 yildir cikislarda sebebini söylemeden plakaniza ait trafik cezasi var deniliyor ve ceza ödüyorum. Gecen sene bazi kontrol giselerinde ceza ödeniyordu bu sene galiba her kontrol noktasina pos cihazi konulmus gördügüm kadariyla cogu insandan ceza aliyorlar. Bu sene ben dahil farkli bölgelere giden akrabalarimda cikislarda ceza ödemis. Herhangi bir polis kontrolünde ceza yemedim aklima tek gelen "Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi" geliyor bunu nerede nasil ihlal etmis oldugumu nasil ögrenebiliriz? Türkiye'ye vardiktan 1 hafta sonra sohbetimiz olan trafik polisine plaka sorgulatiyorum ceza gözükmüyor. Galiba dönüs yaparken bir yerde kameralara takiliyorum. Bu arada 110'luk yolda tempomati 118'e ayarlayarak gidiyorum acaba tolerans olayi ortalama hiz hesaplamada gecerli olmuyor mu? Ayrica cezayi ödediğim memur bana itiraz edin milleti geldigine pisman ediyorlar dedi cezayi ödedikten sonra itiraz edebilecegimiz bir imkanimiz var mi?
    gecmis olsun,evet kesinlikle radara tutulmusun EDS olan yerlerde,cezayi ödedigin yerde gümrükte sorsaydin söylüyorlar,nerde cekilmisin, bende gecen yil cikarken ceza yatirdim,memur bayan bana söyledi,hep ayni yerde cekildigimi söyledi.

Yabanci Plakali arabalara yazilan cezalari HGS& e devlette göremiyorsun,yalniz yerli arabalari görülüyor,Hiz tolarans olayi var,belki kendin yanlis hatirliyorsundur,bir hafta önce basimdan gecti,tarafik durdurdu, 110 olan yerde 123 ile gittigimi idda etti,121 olsaymis yokmus dedigine göre,ben yinede cekilen hizimi görmek istedigimi söyledim bana inandirici gelmedi,radarda memur kamarayla oynuyordu bundan dolayi bana inandirici gelmedi,ve benle beraber TIR durdurdular buna hic bir ceza kesmeden biraktilar.
    Radar tespitini görebilmem icin mahkemeye verip dava acmam gerekiyormus,kimugrasirsa.
    yalniz EDS her yerde var dikkatli olmak lazim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun,evet kesinlikle radara tutulmusun EDS olan yerlerde,cezayi ödedigin yerde gümrükte sorsaydin söylüyorlar,nerde cekilmisin, bende gecen yil cikarken ceza yatirdim,memur bayan bana söyledi,hep ayni yerde cekildigimi söyledi.

Yabanci Plakali arabalara yazilan cezalari HGS& e devlette göremiyorsun,yalniz yerli arabalari görülüyor,Hiz tolarans olayi var,belki kendin yanlis hatirliyorsundur,bir hafta önce basimdan gecti,tarafik durdurdu, 110 olan yerde 123 ile gittigimi idda etti,121 olsaymis yokmus dedigine göre,ben yinede cekilen hizimi görmek istedigimi söyledim bana inandirici gelmedi,radarda memur kamarayla oynuyordu bundan dolayi bana inandirici gelmedi,ve benle beraber TIR durdurdular buna hic bir ceza kesmeden biraktilar.
    Radar tespitini görebilmem icin mahkemeye verip dava acmam gerekiyormus,kimugrasirsa.
    yalniz EDS her yerde var dikkatli olmak lazim.
    Sagolun. Cezayi ödedigim memura sordum detayli bilgi veremiyor sadece bana verdigi ödeme fisinde Yildizeli-Akdagmadeni yaziyor tamam ben bu güzergahtan gidis dönüs yaptim. Yalniz tek bir ceza var iki tane farkli illere bagli ilce ismi yaziyor buda aklima bu güzergahlar arasi ortalama hiz asimindan kaynaklandigini düsündürüyor.

Hiz asimi konusunda eminim bölünmüs yollarda hiz sabitleyiciyi 118 yapip devam ediyorum yani tek düsüncem bölünmüs yollarda bazen sehir girisleri oluyor hiz siniri bölgesi 50 yaziyor az ilerisinde baska tabelada 70 yaziyor bende 75'le gidiyorum acaba oradan mi ceza geliyor her ihtimali düsünüyorum. Ceza yedigim icin mahkemeye falan itiraz etmeyi düsünmüyorum sadece neden ceza yedigimi detayli ögrensem bir yerde bilmeden hiz ihlali yapiyorsam daha dikkatli olup hiz kuralina uyarim ama böyle ülkeden cikarken detayli bir bilgi sunulmadan cezayi ödemeden cikamazsin denilmesi tuhafima gidiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)