Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Başsağlığı için Teşekkürler

Ben zaten Almanya nın bu emeklilk sistemini bir türlü anlayamadım

Sapa sağlam adamları emekli ediyorlar birini tanıyorum adamın hiç bir şeysi yok sabahta akşama kadar

kahvehanede sürtüyor . Birde kardeşinin işyerinde yüksek aylıkla çalışıyor gösterilmiş .. Yüksek emekli alıyor

Bir hemşerim vardı .. Adamı illallah ettirdiler ...

Arbeitsamt a gitti ben Türkiye ye gidiyorum dedi

Çalışan kadın gidemezsiniz para ödemeyiz demiş..

Ağzına gelene söylemiş kapıyı çarpmış çıkmış

Pılı pırtıyı toparlayıp geri döndü..

Türkiye de siyaset atıldı.. iki dönemdir ilçe belediye başkanlığı yapıyor
Kim nesi var bilmezsin. Dışa bakma sen. Herkes sana neyi var açıkca söylemez.

Misal hiç unutma okuyorum ozaman. 23 yaşındayım bekar. Diskoda bir kız ile tanışdım. Fiziği falan yerinden dans ediyor. Emekliymiş. Allah Allah dedim. Gittim yanı çektim kenara. Kendimi tanıtdım. Dedim merak ettim neyin varda bu halde emekli oldun diye. Doktorlar böbrek taşı alırken ikisini düşürmüşler. Buda zamanla intihap yapmış. Yumruk gibi iç tarafda şişmiş. Hiç bir doktor ameliyata yanaşmıyormuş. Ameliyat masadında kalabilirmiş. Sivilce gibi düşünün ama yumruk kadar. Ne zaman kendi patlarsa ozaman acil ameliyata alıncakmış.

Yada birisini tanıyorum kadın. Camiye gider tozar gezer. Sanırsınki birşeyi yok. Bu kadının vücutunun çeşitli yerlerinde ağrılı intihabı var. Ağrı kesiciler bundan kan zehirlenmesine yol açıyor. Ağrıya biraz olsun diye dayanabilsin diye piskolojik hap veriyorlar. Oda beyni baya uyuşturuyor. Evde durdumu kendini daha çok dinlediği için ağrısını unutmak geziyor. 3 aya bir hastaneye gidiyor ve iki hafta yatırıyorlar. Vücudu bir nevi intihapdan arındırıyorlar.

İçinde olmadınmı hep uzaktan birşeyi yok gelir insana.Ben görevim icabînda içinde olduğum için böyle şeyleri görebiliyorum.

Bırak en iyi arkadaşında olsa bazen sana herşeyi anlatmıyor haklı olarak.