Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev alindikdan sonra iki kisi arasinda problem cikarsa

Üye Ibo921 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    29
    14 mesaja 48 teşekkür aldı

Ev alindikdan sonra iki kisi arasinda problem cikarsa

Arkadaslar iki Arkadas ev aliyor birisi bütün masraflari Ödüyor notar makler usw.
    Ikisinede ayri ayri Grunderwerbsteuer geliyor birisi Ödemek istemiyor Öbürkisi arkadas simdilik Kreditide ödüyor ama ne zamana kadar Ödiyecek.Öbürki Arkadas evi kendi üzerine alabilirmi kredit vertragdada ikisinin imzasi var .Birisi ödemis Grunderwerbsteuer öbürkisi ödemedigi icin odami tapuya gecmiyor.
    Ne yapmak gerekir acaba Krediyi diyor kendi üzerine alsa Banka problem yaparmi
    Saygilar
    Konu Ibo921 tarafından (07 Ağustos 2023 Saat 21:59 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,308
    312 mesaja 609 teşekkür aldı
    Teilungserklärung varsa herkes kendi payini alir.
    Teilungserklärung yoksa tek tapu.Iki kisi ortak.
    Bu simdiden böyle baslamis sa sonu da problem ve kredi ye imzalar var.
    Ödemeyen aradan cikarmak en mantikli olur.Tapu tek kisinin üzerine olur.

Grunderwerbsteuer ödenmedigi zaman tapuya yazilmaz.Ama kredi de imzalar oldugu icin Ödemeyen oldugunda öbürünün üzerine gidilir.O da ödemezse...Icra ve Versteigerung. Ucuza satilirsa Borc yine iki kisiyi takip eder.Banka alacagini alir yine satisdan eksik ucuza satilmissa iki kisi yine kurtulamaz.Banka farki ister. Privat insolvenze kadar sürükler.

Ya alma gücü varsa öbürü ödeyen alacak.Ya da geri satacaklar.
    Banka Kredi vertragi devr eder.Probleme bulusmakdansa - ugrasacak...durumu anlatinca.
    Konu murat39 tarafından (07 Ağustos 2023 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

4. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    29
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teilungserklärung varsa herkes kendi payini alir.
    Teilungserklärung yoksa tek tapu.Iki kisi ortak.
    Bu simdiden böyle baslamis sa sonu da problem ve kredi ye imzalar var.
    Ödemeyen aradan cikarmak en mantikli olur.Tapu tek kisinin üzerine olur.

Grunderwerbsteuer ödenmedigi zaman tapuya yazilmaz.Ama kredi de imzalar oldugu icin Ödemeyen oldugunda öbürünün üzerine gidilir.O da ödemezse...Icra ve Versteigerung. Ucuza satilirsa Borc yine iki kisiyi takip eder.Banka alacagini alir yine satisdan eksik ucuza satilmissa iki kisi yine kurtulamaz.Banka farki ister. Privat insolvenze kadar sürükler.

Ya alma gücü varsa öbürü ödeyen alacak.Ya da geri satacaklar.
    Banka Kredi vertragi devr eder.Probleme bulusmakdansa - ugrasacak...durumu anlatinca.
    Grunderwerbsteuer ötekisi ödediyse o yazilirmi ödeyenin ismi acaba.
    Ödemek istemeyen zorluk cikarirsa

Ettiği Teşekkür
    2,308
    Anladigim kadariyla herkes kendi payini satin almiyor.Teilungserklärung yok.
    Tek tapu iki ortak.Ilerde tamir olsa nasil olacak,Bozulan seyler.
    Bu sekil biri öder öbürü ödemez askida kalir.Tam olarak sahibi olarak tapuya gecmez.
    Bu is basi da sonu da problemli.Bir de Kredi ye kefillik var.Mal sahibi öbürü olur ödemezse sen ödersin.Banka seni bilir.Tapu da hak sahibi kim iki ortak.Satildiginda ortadan ikiye.Senin ödedigin Vergiler..Nebenkostenler. Böyle olmaz.Bu bir iki hesap degil seneler süren ödemeler.
    Bir de Bankada kefillik???? Benim gördügüm simdi 20.000 €- 30.000 € zarar da etsen ya diger yarisini satin al ya simdiden satip isin icinden cik.

Grunderwerbsteuer i sen ödersin Belediye bütün masrafi sana fatura gönderir.Sen ödesen öbürü zaten problem li, ödemezsen Basin belada.Bürokrasi ....Derdini kimseye anlatamazsin.

Grunderwerbsteuer i sen ödemediysen daha ödeme askida kalsin durumu netlestirene kadar.Finanzamt i bilgilendir.Durumu arz et.

Psikolejik olarak seni yipratir sonu belali bir is.Ya al , ya sat.Benden sana tavsiye.Su devirde Baba -ogul birbirine kefil olmuyor.Yanlis .Birbirine düsman olursun.Ayni kapidan gireceksin.Ayni hesaba ortak hesaba oturacaksin.
    Ben nicelerini görüyorum.
    Bir imza kefillik, Seneler süren krediler.Belli zaman sonra ödemiyor gel bakalim kefil derler. Öbürünün nesini alacaksin.Kefil olmayaydin.der cikar.Bir sey yapsan seni tutarlar.Imza senin
    Oyuncak is degil kefillik.Ödemezse ben ödeyecegim diye imzalarla her kagirt tastiklenip onaylaniyor.

Teilungserklärung yaptirip herkes payini da bölüselim dese,

En son cikis Avukat olur, Gidersen Avukat bedeli ne olur bastan sorun.
    Cünkü Problem bedelinden komusyon aliyor avukatlar.Isi alir oraya da bir imza mesela streiwert 300.000 € bunun yüzdeligini hesap eder fatura gönderir.

Yanlisin neresinden dönersen kardir. 30 senelik tecrübemle yazdim.Basina gelecekler hemen hemen yukarda yazdiklarim gibi.

Teilungserklärung yaptiralim deseniz dahi sizin bu olay cözüm degil.Cözülmez.
    Ne tarafa degerlendirirseniz degerlendirin.Her alternatifi degerlendirdim Cikar yolun yok.
    Ya komplesini sen kendi üzerine alacaksin, ya hemen geri satacaksiniz.

Öbür ortak Yarisini devr ediyorum satiyorum diyecek payini. Noter masrafi olur yari pay degerinden.Olay cözülür.Banka Problem yapmaz, Problem le ugrasmaktansa.uzlasir.
    Konu murat39 tarafından (08 Ağustos 2023 Saat 22:11 ) değiştirilmiştir.

7. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Olmayacak ve kafa bulandirici isler..
    Isin yoksa gel kendine is bul..
    Hangi akilli ;iki kisi bir olupda ortadan ev alip bolusur..
    Zaten tapuda 1/2 yapilmis ve masraflar ikiye bolunmus..
    Digeri afedersin essegin sirtina binmis ev kredisi oduyor..
    Boyle ev alinacaksa hic almayin daha iyi..
    Bu isin sonu ben yiyemedim
    Avukat bey devlet bey buyur sen ye demektir .
    Ev almasini bilmeyen bu islere bulasmasin..
    Konu webci tarafından (08 Ağustos 2023 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    29
    Anladigim kadariyla herkes kendi payini satin almiyor.Teilungserklärung yok.
    Tek tapu iki ortak.Ilerde tamir olsa nasil olacak,Bozulan seyler.
    Bu sekil biri öder öbürü ödemez askida kalir.Tam olarak sahibi olarak tapuya gecmez.
    Bu is basi da sonu da problemli.Bir de Kredi ye kefillik var.Mal sahibi öbürü olur ödemezse sen ödersin.Banka seni bilir.Tapu da hak sahibi kim iki ortak.Satildiginda ortadan ikiye.Senin ödedigin Vergiler..Nebenkostenler. Böyle olmaz.Bu bir iki hesap degil seneler süren ödemeler.
    Bir de Bankada kefillik???? Benim gördügüm simdi 20.000 €- 30.000 € zarar da etsen ya diger yarisini satin al ya simdiden satip isin icinden cik.

Grunderwerbsteuer i sen ödersin Belediye bütün masrafi sana fatura gönderir.Sen ödesen öbürü zaten problem li, ödemezsen Basin belada.Bürokrasi ....Derdini kimseye anlatamazsin.

Grunderwerbsteuer i sen ödemediysen daha ödeme askida kalsin durumu netlestirene kadar.Finanzamt i bilgilendir.Durumu arz et.
    Psikolejik olarak seni yipratir sonu belali bir is.Ya al , ya sat.Benden sana tavsiye.Su devirde Baba -ogul birbirine kefil olmuyor.Yanlis .Birbirine düsman olursun.Ayni kapidan gireceksin.Ayni hesaba ortak hesaba oturacaksin.
    Ben nicelerini görüyorum.
    Bir imza kefillik, Seneler süren krediler.Belli zaman sonra ödemiyor gel bakalim kefil derler. Öbürünün nesini alacaksin.Kefil olmayaydin.der cikar.Bir sey yapsan seni tutarlar.Imza senin
    Oyuncak is degil kefillik.Ödemezse ben ödeyecegim diye imzalarla her kagirt tastiklenip onaylaniyor.

Teilungserklärung yaptirip herkes payini da bölüselim dese,

En son cikis Avukat olur, Gidersen Avukat bedeli ne olur bastan sorun.
    Cünkü Problem bedelinden komusyon aliyor avukatlar.Isi alir oraya da bir imza mesela streiwert 300.000 € bunun yüzdeligini hesap eder fatura gönderir.

Yanlisin neresinden dönersen kardir. 30 senelik tecrübemle yazdim.Basina gelecekler hemen hemen yukarda yazdiklarim gibi.

Teilungserklärung yaptiralim deseniz dahi sizin bu olay cözüm degil.Cözülmez.
    Ne tarafa degerlendirirseniz degerlendirin.Her alternatifi degerlendirdim Cikar yolun yok.
    Ya komplesini sen kendi üzerine alacaksin, ya hemen geri satacaksiniz.

Öbür ortak Yarisini devr ediyorum satiyorum diyecek payini. Noter masrafi olur yari pay degerinden.Olay cözülür.Banka Problem yapmaz, Problem le ugrasmaktansa.uzlasir.
    Hocam noterde 50/50 Herkesin Grunderwerbsteuer yari yariya geldi. Kendi payini öderse basim belaya girmesin diye.
    Birde öbürkisi tutturursa sana yarisini vermem diye illaki satisa cikacak diye . Bu Arkadas krediyi Ödemeyi devam etsinmi yoksa,hersey belli olacaga kadar . Allahdan baskasina güvenmiyeceksinde isde.
    Saygilar
    Konu Ibo921 tarafından (09 Ağustos 2023 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

11. Ibo921 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    2,308
    Arkadasina birsey olmaz.Eninde sonunda senin basin belada.Imzalari sen atmisin.Kefil olmusun.50% Steuer i kendi payini ödesin ya devamini devr eder ya satilir.Bastan yamuk yapan sonrasinda ne yapar.Bir takim ödemeleri yapmis sa o masraflari ister.En kötü ihtimal.50% ödedigi steuer i ister.Yine de ödeyip kurtulmaya bak.
    Bu arkadasa ne kadar güneniyorsun.Kredi mutlak 10 sene.Belli süre sonra ödemem derse Krediye Kefil olmusun.

Sen kurtulmak icin Ya yarisini satin al, Noter le olacak isler.Ya da satilacak derse arkadasin satin.Yol yakinken.Icerisine ne tasinmadan.
    Yoksa bu isin sonu yukarda yazdiklarim a gider.

Ayni kapidan gireceksin , birbirini göreceksin.Masraf olacak.Masrafi ödemeyecek.Büyük ihtimal Hausverwaltung da olmayacak iki daire icin.Iceri belli bir para tamir icin biriksin diye Konto olmasi gerekir.Ona sicak bakmayacaktir.Tamirde sen öde ben bakarim der.

Bu isin sonu sadece Kredi kefilligiyle bitmeyecek...Cati kiremit degisse 20.000 € Kalorifer bakim. Degismesi gerekse.Ömrü 20-25 sene...Masrafli isler.
    Devamli kanunlar da degisiklikler hep masraf.
    Konu murat39 tarafından (09 Ağustos 2023 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

13. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    29
    Arkadasina birsey olmaz.Eninde sonunda senin basin belada.Imzalari sen atmisin.Kefil olmusun.50% Steuer i kendi payini ödesin ya devamini devr eder ya satilir.Bastan yamuk yapan sonrasinda ne yapar.Bir takim ödemeleri yapmis sa o masraflari ister.En kötü ihtimal.50% ödedigi steuer i ister.Yine de ödeyip kurtulmaya bak.
    Bu arkadasa ne kadar güneniyorsun.Kredi mutlak 10 sene.Belli süre sonra ödemem derse Krediye Kefil olmusun.

Sen kurtulmak icin Ya yarisini satin al, Noter le olacak isler.Ya da satilacak derse arkadasin satin.Yol yakinken.Icerisine ne tasinmadan.
    Yoksa bu isin sonu yukarda yazdiklarim a gider.

Ayni kapidan gireceksin , birbirini göreceksin.Masraf olacak.Masrafi ödemeyecek.Büyük ihtimal Hausverwaltung da olmayacak iki daire icin.Iceri belli bir para tamir icin biriksin diye Konto olmasi gerekir.Ona sicak bakmayacaktir.Tamirde sen öde ben bakarim der.

Bu isin sonu sadece Kredi kefilligiyle bitmeyecek...Cati kiremit degisse 20.000 € Kalorifer bakim. Degismesi gerekse.Ömrü 20-25 sene...Masrafli isler.
    Devamli kanunlar da degisiklikler hep masraf.
    Anladigim kadariyla Grunderwerbsteuer yayi ödemesin askida kalsin o zaman krediyide ödemeyide durdursun. O zaman nasil olsa Banka ikisinide bulacak.
    Bakalim insallah onun üzerine verirde ikiside kurtulur. Tabiki Banka ikisinin hedabina el koymassa

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)