Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev alindikdan sonra iki kisi arasinda problem cikarsa

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,370
    317 mesaja 615 teşekkür aldı
    Anladigim kadariyla herkes kendi payini satin almiyor.Teilungserklärung yok.
    Tek tapu iki ortak.Ilerde tamir olsa nasil olacak,Bozulan seyler.
    Bu sekil biri öder öbürü ödemez askida kalir.Tam olarak sahibi olarak tapuya gecmez.
    Bu is basi da sonu da problemli.Bir de Kredi ye kefillik var.Mal sahibi öbürü olur ödemezse sen ödersin.Banka seni bilir.Tapu da hak sahibi kim iki ortak.Satildiginda ortadan ikiye.Senin ödedigin Vergiler..Nebenkostenler. Böyle olmaz.Bu bir iki hesap degil seneler süren ödemeler.
    Bir de Bankada kefillik???? Benim gördügüm simdi 20.000 €- 30.000 € zarar da etsen ya diger yarisini satin al ya simdiden satip isin icinden cik.

Grunderwerbsteuer i sen ödersin Belediye bütün masrafi sana fatura gönderir.Sen ödesen öbürü zaten problem li, ödemezsen Basin belada.Bürokrasi ....Derdini kimseye anlatamazsin.

Grunderwerbsteuer i sen ödemediysen daha ödeme askida kalsin durumu netlestirene kadar.Finanzamt i bilgilendir.Durumu arz et.

Psikolejik olarak seni yipratir sonu belali bir is.Ya al , ya sat.Benden sana tavsiye.Su devirde Baba -ogul birbirine kefil olmuyor.Yanlis .Birbirine düsman olursun.Ayni kapidan gireceksin.Ayni hesaba ortak hesaba oturacaksin.
    Ben nicelerini görüyorum.
    Bir imza kefillik, Seneler süren krediler.Belli zaman sonra ödemiyor gel bakalim kefil derler. Öbürünün nesini alacaksin.Kefil olmayaydin.der cikar.Bir sey yapsan seni tutarlar.Imza senin
    Oyuncak is degil kefillik.Ödemezse ben ödeyecegim diye imzalarla her kagirt tastiklenip onaylaniyor.

Teilungserklärung yaptirip herkes payini da bölüselim dese,

En son cikis Avukat olur, Gidersen Avukat bedeli ne olur bastan sorun.
    Cünkü Problem bedelinden komusyon aliyor avukatlar.Isi alir oraya da bir imza mesela streiwert 300.000 € bunun yüzdeligini hesap eder fatura gönderir.

Yanlisin neresinden dönersen kardir. 30 senelik tecrübemle yazdim.Basina gelecekler hemen hemen yukarda yazdiklarim gibi.

Teilungserklärung yaptiralim deseniz dahi sizin bu olay cözüm degil.Cözülmez.
    Ne tarafa degerlendirirseniz degerlendirin.Her alternatifi degerlendirdim Cikar yolun yok.
    Ya komplesini sen kendi üzerine alacaksin, ya hemen geri satacaksiniz.

Öbür ortak Yarisini devr ediyorum satiyorum diyecek payini. Noter masrafi olur yari pay degerinden.Olay cözülür.Banka Problem yapmaz, Problem le ugrasmaktansa.uzlasir.
    Konu murat39 tarafından (08 Ağustos 2023 Saat 22:11 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye Ibo921 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    29
    14 mesaja 48 teşekkür aldı
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladigim kadariyla herkes kendi payini satin almiyor.Teilungserklärung yok.
    Tek tapu iki ortak.Ilerde tamir olsa nasil olacak,Bozulan seyler.
    Bu sekil biri öder öbürü ödemez askida kalir.Tam olarak sahibi olarak tapuya gecmez.
    Bu is basi da sonu da problemli.Bir de Kredi ye kefillik var.Mal sahibi öbürü olur ödemezse sen ödersin.Banka seni bilir.Tapu da hak sahibi kim iki ortak.Satildiginda ortadan ikiye.Senin ödedigin Vergiler..Nebenkostenler. Böyle olmaz.Bu bir iki hesap degil seneler süren ödemeler.
    Bir de Bankada kefillik???? Benim gördügüm simdi 20.000 €- 30.000 € zarar da etsen ya diger yarisini satin al ya simdiden satip isin icinden cik.

Grunderwerbsteuer i sen ödersin Belediye bütün masrafi sana fatura gönderir.Sen ödesen öbürü zaten problem li, ödemezsen Basin belada.Bürokrasi ....Derdini kimseye anlatamazsin.

Grunderwerbsteuer i sen ödemediysen daha ödeme askida kalsin durumu netlestirene kadar.Finanzamt i bilgilendir.Durumu arz et.
    Psikolejik olarak seni yipratir sonu belali bir is.Ya al , ya sat.Benden sana tavsiye.Su devirde Baba -ogul birbirine kefil olmuyor.Yanlis .Birbirine düsman olursun.Ayni kapidan gireceksin.Ayni hesaba ortak hesaba oturacaksin.
    Ben nicelerini görüyorum.
    Bir imza kefillik, Seneler süren krediler.Belli zaman sonra ödemiyor gel bakalim kefil derler. Öbürünün nesini alacaksin.Kefil olmayaydin.der cikar.Bir sey yapsan seni tutarlar.Imza senin
    Oyuncak is degil kefillik.Ödemezse ben ödeyecegim diye imzalarla her kagirt tastiklenip onaylaniyor.

Teilungserklärung yaptirip herkes payini da bölüselim dese,

En son cikis Avukat olur, Gidersen Avukat bedeli ne olur bastan sorun.
    Cünkü Problem bedelinden komusyon aliyor avukatlar.Isi alir oraya da bir imza mesela streiwert 300.000 € bunun yüzdeligini hesap eder fatura gönderir.

Yanlisin neresinden dönersen kardir. 30 senelik tecrübemle yazdim.Basina gelecekler hemen hemen yukarda yazdiklarim gibi.

Teilungserklärung yaptiralim deseniz dahi sizin bu olay cözüm degil.Cözülmez.
    Ne tarafa degerlendirirseniz degerlendirin.Her alternatifi degerlendirdim Cikar yolun yok.
    Ya komplesini sen kendi üzerine alacaksin, ya hemen geri satacaksiniz.

Öbür ortak Yarisini devr ediyorum satiyorum diyecek payini. Noter masrafi olur yari pay degerinden.Olay cözülür.Banka Problem yapmaz, Problem le ugrasmaktansa.uzlasir.
    Hocam noterde 50/50 Herkesin Grunderwerbsteuer yari yariya geldi. Kendi payini öderse basim belaya girmesin diye.
    Birde öbürkisi tutturursa sana yarisini vermem diye illaki satisa cikacak diye . Bu Arkadas krediyi Ödemeyi devam etsinmi yoksa,hersey belli olacaga kadar . Allahdan baskasina güvenmiyeceksinde isde.
    Saygilar
    Konu Ibo921 tarafından (09 Ağustos 2023 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

5. Ibo921 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)