Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede check up hangi hastane önerirsiniz ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,376
    317 mesaja 615 teşekkür aldı
    Almanya da saglik olayi Terminler ve Krankenkassen Patient olarak tedavi problemli.

Dr. gittim bir sonuc cikmiyor.Sonunda iyi bir Dr du. Dr iyi doktorsun ama verdigin ilaclar , fazla ise yaramadi dedigimde.
    Sen kassenpatientsin, Krankenkasse ler belli ucuz ilaclari veriyor.bende onlari yazmam gerekiyor dedi.Ondan iyilesme gecikiyor veya fazla fayda etmiyor.

Dogrusunu yaz ben ödeyecegim dedim.2 haftada büyük iyilesme oldu.Bir senede baktim. 2.600€ Dr.lara ödeme yapmisim.(Finanzamt icin faturalari topladigimda)
    Büyük iyilesme o zaman gerceklesti.4 sene ugrastigim Dr. tedavilerinde.Privat ödemeyle iyilesme orani 6 ayda saglikli duruma ulastim.

Türkiye de izine gittiginizde bulundugunuz büyük sehirde özel Hastaneye gidin, Komple chek up yaptirin.Röntgenden Kan tahlilleri...Belki 300 € kadar tutabilir ama en azindan bir Problem var mi? ögrenirsiniz.
    Burada Kan tahlili yapsalar dahi detayli hangi konu derse Dr. o kunu hakkinda detaya bakiyorlar.Yoksa yok.Kendin söyleyeceksin...Krankenkasse ödemiyor.Farkini sana fatura geliyor.
    Mesela Prostat kontrolu ben Dr.un kontrolünü istemiyorum,(45 yas üstünde Prostat kontrolü Krankenkasse dahilinde ama ???) Kan tahlili üzerinden ayni daha detayli sonuclar aliyorlar.Labor extra 20 € ödeme istiyor.Krankenkasse ödemiyor.Ben ödüyorum.
    Buna benzer tahliller Türkiye de baya tavsiye edebilecegim bir konu.

Türkiye de Dr. gittim.Buradaki Dr. senelerce Ortopedi...hicbir sey demediler.
    Türkiye de ilk defa Dr. giris ve konusma. Dr. Beni bir süzdü durus sekline. sag bacagin az kisa.dedi.Nasil olur simdiye kadar kimse birsey demedi dedigimde.Ölcülür dedi.Ayakkabini cikar altina bak yan basiyorsun dedi.Baktigimda aynen öyleydi.Computer tomografi .. ölcümler.Dr. söyledigi sekil aynen cikti. (Dr.sade bakmasiyle koydugu teshis.)
    Altina 2 cm yükselttiler....Buraya geldim.Dr.söyledigimde..kimse ilgilenmedi.Dr. lar.

Türkiye ye gitiigimde.Bir Cek up.En azindan iki senede bir.Birde senede bir Hacimat yaptiriyorum.Almanya da Dr. gitmem azaldi.

Gitsen de önemli bir hastaligin yoksa randevular ..beklemeler..biktiriyor.Dr. Lar 3 ay da Krankenkasse den 30 € aliyorlarmis.Kac defa gidersen git.pauschal 30€ =3 aya. Onun icin de Dr. lar basdan savma.Bir de Sistem cökmüs durumda.Hastaneler...eskisi gibi degil.Paraya indeksli..Özel sen bakim var.
    Almanya da Özel olarak baktirisan iyi ama pahali..Türkiye de özel Dr. lar ödenilir durumda.Hizli bir günde durum hakkinda bilgin elinde.

Gözlerime Multifokal Lens taktirdim.Burada 12.000 € iki göz. Türkiye de iki Göz 2.000 € bundan 4 sene önce.(En iyisi olarak secim yapmistim.)
    Krankenkasse nin ödemesini beklersen, en ucuzunu takiyorlar..Katarak yine de gözlük kullanman gerekebiliyor.
    Multifokal lens de yakin uzak otomatik.ayarliyor. 150 sene icerisinde kalma olayi var.O ayar da kaliyor.yasam boyunca.

Cocuklarim Gözlük kullaniyorlar di. (Lense verdikleri para.+ .Gözlüge camlara...Bir gözlük ortalama 250 € patliyordu.)
    Gecen sene Türkiye de 800 € Laser yaptirdilar...Gözlükler atildi.Olay 10 dakika bile sürmüyor.

Öbür Türlü gözlükle Krankenkasseyle ugras dur.Sonuc ta daha fazla senden para cikiyor.Krankenkassenin verdigi gözlük ve camlar bes para etmez.(Durumu kurtaracak sekilde )
    Konu murat39 tarafından (03 Haziran 2023 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

2. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)