Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: IT için Weiterbildung hangisini tavsiye edersiniz ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    259
    128 mesaja 248 teşekkür aldı

IT için Weiterbildung hangisini tavsiye edersiniz ?

İyi Akşamlar,

Son 3 Hafta şimdiki iş yerimde bana IT Bölümünü denememi tavsiye ettiler ve Stajer/Tanışma artık ne denilirse gittim 3 Hafta ve beni istersem IT Bölümünün Şefi başlayabilirsin bizde dedi. Şimdi baştan dedilerki yeni bir Meslek yapın diye bende kesinlikle olmaz dedim zaten 2 tane var Industriemechaniker öğrendim ve 18 sene Makinalarda Ayarlama, Programlama, Otomasyon v.s. çalıştım, 2000 senesindede IT-Systemkaufmann için Weiterbildung yaptım ama hiç çalışmadım IT de ve yaş 45 1 çocuk var 19 yaşında Meslek yapıyor, yanı gördüğün gibi bu yaşta Meslek, Okul ve Sınav Stresi ni kaldıramam, zaten 1 Kalp Krizi geçirdim ve 2. sinede yol açmak istemem.

İş yerine bunu anlattım ve anlayışla karşılayıp IT de genede gelin bir 3 Hafta bakın yapabilirmisiniz diye, şimdide başlayabileceğimi dediler, yani yeni işyeri vs. ye gerek kalmadı.

İş yeri büyük yaklaşık 1000 kişi çalışıyor ama tek Almanyada deyil, Polonya,Meksika,ABD ve TR de mevcut, kimi yerde Üretim kimş yerde tek Satış.

Şimdi yapacağım iş esas OT (Operation Technology)Makinaların Ağ Bağlantıları olanlarda sıkıntı olunca ben ilgileneceğim veya yeni gelenlerde ben ayarlayacağım. IoT, IIoT, Backup (sadece Makinalar için), Mevcut veya yeni gelen Makinaları SAP ye almak için OneNote üzeri Makinanın Bilgileri, Foto v.s. ve komple İş yerinde Helpdesk (Helpdesk sadece ben deyilim tabi diyer 4 kişide var ama onların işini azaltıp onlara başka iş verecekler.

Şimdi sorum şu neleri Öğrenmemi tavsiye edersiniz, İngilizcem çok eski yani çat pat biliyorum ama düzenli konuşmak isterim tabiiki, çabuk öğrenirim.

Bir çoğunu Online olarakda gösteriyorlar ama hangisini tam emin deyilim, örneğin Microsoft için tavsiyeniz varmı şu veya bu verimli olur diye Administration için, IHK da IT-Netzwerkadministrator buldum ama tek 5 gün ve Zertifikat veriyorlar https://www.ihkakademie-sbh.de/weite...ollzeit_115800

Ideal olanı 3, 6, 12 ay olan, tabiiki varsa, Cisco,Microsoft vs. de olanlarda olur tabi Zertifikat için, Rentenversicherung karşılıyor hepsini.

2. Burclu üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)