Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 402 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt dışında Vollzeit çalışanlara Türkiye'den emekli hakkı.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,965
    510 mesaja 1,480 teşekkür aldı
    kimse alinmasin ama, benim kendi düsüncem ben bu emekli yasasina karsiyim

hangi hükümet bu kadar ödemeleri, ne zamana kadar yapa bilecek ?

2. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    259
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Alıntı deniz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse alinmasin ama, benim kendi düsüncem ben bu emekli yasasina karsiyim

hangi hükümet bu kadar ödemeleri, ne zamana kadar yapa bilecek ?
    Bundan Devletin Zarar ettiğini Açıklamışlardı yıllar önce bu Hükümet ve şimdide kendi dedikleri ile çelişen Hamlede bulunuyorlar…

İşin Doğrusu hangi Parti olursa olsun, Sağcısıda Solcusuda Seçim zamanı gelince Oy için (Koltuk Davası) yapmayacakları yok, seçim öncesi kellelerini koparsan yapmazlar ama Seçime az kala bol keseden dağıtırlar, bugün bu imkanları sunan Hükümet Seçimden sonra tamamen kaldırada bilir (Şahsen Temennim bu yanda zaten).

İnsanlar eskiye göre daha uzun yaşıyor, neden… çünkü şimdi insanlar eskiye göre çoook rahat. Ondan dolayıda bunu tamamen kaldırmaları şart bence.

5. Burclu üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 bin euro duz kafa gitsek ve aylik 150 avro baglandigini dusunsek 333 ay yani 27 sene anca bu parayi cikarip 27 seneden sonra kara gececeksin..
    Yas kac bilmiyorum ama 150 avroyu 27 seneye investieren yapmak ne kadar akillica..
    Gelecek korkusu insanlari ne carelere itiyor..
    Ben olsam bu parayi buraya yatirmam..
    Emeklilik kâr amaçlı değil güvence amaçlı yapılır.

Sigorta ile yatırım aynı değil. Sigorta birşeyden korur. Hastalıldan, issizlikden, malüliyetden, dulluktan, yetim ve öksüzlükten, yani zor durumlar için yapılan bir güvencendir.

Kimse evim inşallah yansın diye sigorta yapmaz. Emekliliktede kendini sigortalıyorsun. Misal ben yarın gebersem, hanım hemen hem Almanya'dan, hemde.Türkiye'den emekli. En az benim üzerimden Almanya'daki aylığım, Betriebsrente, Türkiye'deki aylığım derken 1200 Euro giriyor. Uşak gitse kirasa vermeyecek 1200 Euro ile kral gibi kendine ve cocuklarına devlet bakar. Birde istedimi Türkiye'de bir Callcentere işe girse 35000 TL geliri oluyor. Girmese 25000 TL oluyor. 3 asgari ücert demek. Daha ne olsun. Almanya'da kalsa Hartz4 alır, oda ne yaşatır ne öldürür ama evde sap sap otur piskolojik hasta eder. 25000 TL ama tatilede gider, çocukda okutur.

Yatırım hiçbirşeyden korumaz. Sadece gaye parayı üretmektir. İçerde paran bittimi herşey biter.

Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan Devletin Zarar ettiğini Açıklamışlardı yıllar önce bu Hükümet ve şimdide kendi dedikleri ile çelişen Hamlede bulunuyorlar…

İşin Doğrusu hangi Parti olursa olsun, Sağcısıda Solcusuda Seçim zamanı gelince Oy için (Koltuk Davası) yapmayacakları yok, seçim öncesi kellelerini koparsan yapmazlar ama Seçime az kala bol keseden dağıtırlar, bugün bu imkanları sunan Hükümet Seçimden sonra tamamen kaldırada bilir (Şahsen Temennim bu yanda zaten).
    Haklısında, ama mecbur verecekler, anayasal bir sıkıntı var şuanda.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)