Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 391 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Versorgungsamt GDB vermiyor, Widerspruch yapmayı tavsiye edermisiniz ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtirazı kendim yazıp gönderdim, şimdilik bir beklemem lazım.

Rechtschutzversicherung var, gerekirse onuda kullanırım tabii.
    mahkemeyi tavsiye etmem gutachter e gönderiyor elinde olanida düsürüyorlar benimki 7 sene sürdü müracaat ettigimde 40 prosentim vardi 20 ye düsürdüler 5 gutachter birisini kendim tuttum yine vermediler
    böbrek ameliyati gecirdim 5 sene 80 prosent ve acidilar 5 sene sonra hersey yolundaysa 50 de biraktilar ama avukatim dediki vermeyeceklerdi bende sasirdim dedi su an cok zor iyi hazirlan 6 ayda tekrarlarsin
    sansin varsa yükseltirler berlin bu konuda cok zor bu arada avukatim cok iyiydi ama takarlarsa olmuyor malesef basit yazdim gercekten 7 sene neler verdim ama cok zor birazda sans

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı
    Bende 2018 senesinde 30 % aldim.
    Ankylosing Spondylitis(starke Rheuma) var birde ve Bel kaymasi da var.
    Yeni vucudum kütük gibi ne egilebilyiorum ne saga sola dönebiliyorum.Bazen corabimi dahi giyemiyorum.Her ayda bir fertige Spritze vuruyorum kendim, hareketlerim kisitlaniinca.
    Neyse itiraz ettim 50% yi vermediler, süreyi doldurdum(6 ay bekleme süresi) yeniden müracaet ettim, nafile.
    Sonra Avukat ile Mahkemeye verdim.Beni Gutachtene gönderiler elimdeki tüm Belgeleri, Raporlari götürdüm ve gutachten 50% almam yönünde karar verdi ve 50%'yi aldim.2018'den beri 50% var hastaligim ayni.
    Yani inanin bu GdB'yi artik cok zor veriyorler.

Simdi yasim 52 acaba EM Rente icin basvursam mi diye düsünüyorum ama vermezler diyede cesaret edemiyorum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Arkadaşım ben yüksek tansiyon, sinir doktoru, göz, kulak, anjio ve 3 defa sol omuz ameliyatı olduğum halde bana hiç bir şey vermediler daha doğrusu 3 gün içinde cevap geldi. Bir Bulgar türkü arkadaşinda kağıtlarını ben doldurdum o kişide yanliz iki defa anjiyo olmuş ve ev doktorunu yazdım yüzde 40 aldı. Bence Türk isen zorluk çıkarıyorlar ama EÜ da isen en yüksekgini veriyorlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı
    Alıntı oguzsinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben yüksek tansiyon, sinir doktoru, göz, kulak, anjio ve 3 defa sol omuz ameliyatı olduğum halde bana hiç bir şey vermediler daha doğrusu 3 gün içinde cevap geldi. Bir Bulgar türkü arkadaşinda kağıtlarını ben doldurdum o kişide yanliz iki defa anjiyo olmuş ve ev doktorunu yazdım yüzde 40 aldı. Bence Türk isen zorluk çıkarıyorlar ama EÜ da isen en yüksekgini veriyorlar.
    Aynen katiliyorum.
    Cünkü GdB almak icin doldurulan Forumda Hangi Milleten oldugumuz soruluyor. Bu ne alaka?
    Yani 50% almak icin cok ugrastim en sonunda Avukat tutatarak Mahkeme yolu ile aldim.
    Ya biraz egil kalk veya agir is yaptimmi Dede gibi yürüyorum belimi dogrultamiyorum.
    Ikincisi Vucudum aynen kütük gibi(Ankylosing Spondylitis) sebebiyle saga sola dönemiyorum.Kendim fertige Spritze yapiyorum aynen Seker hastalari gibi ondan 3-5 gün öyle hafifliyor. Soguk yerlerde duramiyorum.Egilip kalkma isi yapamiyorum.Yani vucut hareket alanim cok kisitli.
    Uzun oturamiyorum.Evde devamli uzanmis sekilde duruyorum o zaman bel bükülmem olmuyor.Biraz uzun oturayim kalkinca Dede gibi 1-1.5 dakika belimi düzeltemiyorum.
    EM rente icin basvursam yasin kücük (52) vermezler diye cekiniyorum.
    Konu Haziran tarafından (14 Temmuz 2023 Saat 08:39 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    644
    85 mesaja 232 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katiliyorum.
    Cünkü GdB almak icin doldurulan Forumda Hangi Milleten oldugumuz soruluyor. Bu ne alaka?
    Yani 50% almak icin cok ugrastim en sonunda Avukat tutatarak Mahkeme yolu ile aldim.
    Ya biraz egil kalk veya agir is yaptimmi Dede gibi yürüyorum belimi dogrultamiyorum.
    Ikincisi Vucudum aynen kütük gibi(Ankylosing Spondylitis) sebebiyle saga sola dönemiyorum.Kendim fertige Spritze yapiyorum aynen Seker hastalari gibi ondan 3-5 gün öyle hafifliyor. Soguk yerlerde duramiyorum.Egilip kalkma isi yapamiyorum.Yani vucut hareket alanim cok kisitli.
    Uzun oturamiyorum.Evde devamli uzanmis sekilde duruyorum o zaman bel bükülmem olmuyor.Biraz uzun oturayim kalkinca Dede gibi 1-1.5 dakika belimi düzeltemiyorum.
    EM rente icin basvursam yasin kücük (52) vermezler diye cekiniyorum.
    Oncelikle gecmis olsun.

Emeklilige müracaat edebilirsin,yas ile alakasi yok emekliligin.Calisamayacak durumdaysan emekli ederler.

7. aksarayli üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)