Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 412 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede bankadan konto acmak ve senelik veya aylık kiraları icin. Finanzamtla sorun olurmu?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,370
    317 mesaja 615 teşekkür aldı
    Senin üzerine acilan hesap ve burada dikkat edilecek konu.
    Hesap aciliyor. TC kimlik numarana banka girdiginde Almanya adresin sistemde kayit daysa. Konsolosluk Pasaport islemleri.. gibi bir sekilde kayit altina giriyorsun.Kaydin cikiyor.
    Banka Almanya adresini gördügünde vergi bildirim anlasmasina göre karsilikli bilgi transferi yapiyorlar.
    Ben bu konu hakkinda bankayla görüstügümde bankaci ekrani bana cevirdi.Bak simdi TC numarani verince ne cikiyor dedi.
    TC verdi. Benim 3 yerde kaydim cikti.Baglantida oldugum.Almanya .TR köy. Tr sehir.
    Almanya ya otomatik bilgi gider, anlasma var bunu önleyemezsin dediler.Zaten faiz e yatiracak miktar yoktu.Dairenin elektrik gaz masraflari karsilayacak para birakiyordum.FAiz geliri olmadikdan sonra bu miktar problem degil dedi.Bankaci.

Senin adina acilan hesap ve Faiz geliri.Parana birsey demez Finanzamt.Orada Kira geliri ibareleri yer alirsa onu arastirip mide bulandirabilir.
    Finanzamt larda cok Türk ve Türk asilli kisiler aldilar.Öyle ibareler yer alirsa ugrastirir.Kira gelirini ..emeklilik gibi gelirleri bildirme sart.

Tapu sizin adiniza degil.Tapu kimin adina.Kisi Almanya da ikameti varsa onu arastirir.Fianzamt a bildirilmis mi ...mide bulandirirlar.

En önemli konu Faiz gelirleri.Faiz geliri varsa onu bildirme mecburiyeti var. 1.000 € ya kadar senelik faiz geliri serbest ama beyan edilmesi mecbur.Bu sene 2.000 € ya kadar serbest birakilmis.
    Lohnsteuer ci bu ara Fianzamt ve FAiz gelirleriyle ilgili olaylarin arttigini cok kagirt isi cikip sonucta cogunun 1.000 € luk faiz gelirinin altinda kalindigi gibi konusma gecmisti.
    Konu murat39 tarafından (01 Nisan 2023 Saat 22:33 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler