Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3219 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 186 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek faiz ödemelerini geri almak ?

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 542 teşekkür aldı
    ben bugüne kadar,kredi vertragi icin bankaya karsi dava acip,kazanan,parasini geri alan görmedim,duymadim.
    bende avukata uzun uzun gittim,kapisinda birsürü bekleyen Türk müsteride var,avukatta garanti kazanirsin demiyor zaten.
    bu isten kazancli cikan avukatlar,parayi avukatlar kazaniyor.
    bence dava acmak isteyen arkadaslar iyi düsünsünler.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Selam
    Bende 2011 de ev aldım o zaman 4,45 den almıştım 10 yıllığına 2021 de anlaşma bitiyor. Bu olayı duydum ve bir avukat buldum bu işle uğraşıyormuş avukat marl da
    kanzlei-saglam yazarsanız google da çıkıyor.Avukat kendinden emin bende Rechtsschutz yok avukat 1500 alacağını söylüyor. Avukat mahkemeye gitmeden işi bitireceğini banka ile anlaşmaya varıp şimdiye kadar ödenekleri unutup sıfırdan bugünkü faiz oranlarından yüzde 2 nin altında mutlaka olacak anlaşma yapacağız diyor en kötüsü banka değiştirirsin diyor. Eğer bişey çıkmazsa 1500 € vericem o ne olacak dedim o zaman sende vermezsin diyor kendinden emin bakalım.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    8 mesaja 29 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bugüne kadar,kredi vertragi icin bankaya karsi dava acip,kazanan,parasini geri alan görmedim,duymadim.
    bende avukata uzun uzun gittim,kapisinda birsürü bekleyen Türk müsteride var,avukatta garanti kazanirsin demiyor zaten.
    bu isten kazancli cikan avukatlar,parayi avukatlar kazaniyor.
    bence dava acmak isteyen arkadaslar iyi düsünsünler.
    arkadasim ben varim diyorum ben birinin reklamini yapmiyorum para baronlari hukkumete baski yapti kanunu degistirttiler 21 hazirana kadar zaman var acele edin
    tls avukatliktan unal tashan bu isle ilgileniyor pazar gunu aksam kanal avrupa da avrupa baskisinda idi lutfen 2002 -2011 arasi kredi alanlar acele etsin

Ünal Taşhan
    Rechtsanwalt (Alman Hukukunda Avukat)
    Telefon 02361 106710
    tls rechtsanwälte
    Auf dem Graben 2
    45657 Recklinghausen

moderetörlerimden özurdiliyorum konu cok önemli gördugumden ve de herkes benden aciklamami istiyor ama birkac yerde acikladim ama ikna olmayanlar var vede zaman cok kisitli isim vermemin nedeni budur

ve avukat ilk kontrole para almiyor
    hukuk sigortasi olanlar mahkeme masrafini ödüyor
    Konu zipkin1 tarafından (20 Nisan 2016 Saat 22:49 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Herkes parasını geri alacak diye bir şey yok

Belirtilen tarihlerde kredi alırken yaptığınız kredi sözleşmenizde hata varsa hak talep edebilirsiniz.

Eğer yasaya karşı bir hata yoksa boşuna avukatlara paranızı kaptırmayın

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    dava acip,davasi biten ve kazanan birini gördünüzmü?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Evet akbabanin dedigi gibi dava acan ve sonuclanan arkadaslar varmi? Bizimde izliyecegimiz bir yol olur sayelerinde insallah.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    arkadaslar bende bu olayi duydum ve bir türk bürosuna gittim ben 2011 de ev kredisi almistim
    4.4 faizle bendede hata cikti ve bankaya ihtarname yolladi ve beklemekteyim
    tüm yaptigi islemlerden para talep etmiyor egerki para alirsak yani davayi kazanirsak
    almis oldugumuz paranin yüzde yirmi besini istiyor bende kabul ettim ileriki zamanda
    sonucu sizlerle paylasirim saygilar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Merakla bekliyoruz tesekkurker

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Acaba ne gibi hatalar cikiyor biraz aydinlatirmisin

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı seloaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende bu olayi duydum ve bir türk bürosuna gittim ben 2011 de ev kredisi almistim
    4.4 faizle bendede hata cikti ve bankaya ihtarname yolladi ve beklemekteyim
    tüm yaptigi islemlerden para talep etmiyor egerki para alirsak yani davayi kazanirsak
    almis oldugumuz paranin yüzde yirmi besini istiyor bende kabul ettim ileriki zamanda
    sonucu sizlerle paylasirim saygilar
    neyin %25 istiyor bütün kredinin mi yoksa faizin mi, pekala banka kredi verecek ve faiz almayacak nerede o para bizede söyleyin bizde hemen alalim.

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Alıntı uyku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba ne gibi hatalar cikiyor biraz aydinlatirmisin
    arkadasim ben bildigim kadarini yazayim,
    hatali vertraglar 2002-2008 yillari arasinda bankalarin yaptigi kredi vertraglari.
    alman devleti kanun yapmis ve kredi vertragi söyle-söyle olmalidir demis.
    ama bankalar devletin istedigi herseyi kredi vertraglarina yazmamis,inanilir gibi degil ama böyle olmus.binlerce avukat calistiran bankalar,alman devletinin kanununa göre kredi vertragi yazamamislar,vertraglarda eksik bilgiler varmis.
    2008'den sonraki vertraglar yasalara uygunmus.
    yalniz sunuda unutma,evet vertraglar hatali deniyor ama ben bankayi mahkemeye verip,kazanan kimsede görmedim.

Üye Fedayi38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    189
    13 mesaja 23 teşekkür aldı
    Arkadaslarbende müracat ettim.
    Avukatin bana söylemesi söyle ilk etapda dosyami inceledi olumlu görüyorsa zaten ben size geri dönerim diyor ve bu ilk islem icin para almiyacagini söylüyor.
    Daha sonra eve Widerrufsbelehrungu gönderiyor ve siz bunu kendiniz bankaya yoluyorsunuz.Buraya kadar Avukat arka planda ve Bankadan red cevabi gelince Avukat devreyegeciyor.Benimkide Henüz o asamada degi bugün gönderdim evraklari.Fakat kafama benimde takilan bir soru oldu veya var Bankadan red cevabi gelince Rechtschutzum la ve Rechtschutzumun Kapsama alaniyla beraber birde Konto auszuglarla bana gel diye yazmis.Fakat bu asamanin bir sene kadar süreceginide ibraz etmistir.Burda bende kismseye Tavsie edemiyorum hatta kendi cevreme bile tavsiye edemedim nedenini sorarsaniz olayin nasil olacagini veya bitecegini bilmiyorum.Onun icinde birseyi tavsiye edersin iyi olursa iyi derler fakat netice kötüsonuclanirsan senden kötüsü olmaz.Onun icin kim neyaparsa kendi risk altinda yapmali rechtschutz ödermi ödemezmi ceptenmi öder onu bilemem.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    8 mesaja 11 teşekkür aldı
    Merhaba dün benide Avukat bürosundan aradilar Avukat sigortaniz yoksa yapamayiz dediler..sizin kendi paranizi almak istemeyiz dediler..
    demekki Garantie diye birsey yok..baska avukatla görüstüm dosyayi inceliyor ama bizim Anlasmada Wideruf yok bankadan istedik hala vermediler..
    Avukata parayi al yarisi senin olsun diyecegim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar bende avukata verdim, yanlislik bulmus c,cuma gunu konusmaya cagidi bakalim olumlumu size sonra yazarim. Hayirli hafta sonlari hepinize

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    benim avukat baska bir yerden yakaliyor..eger siz bankaya gitmeyip araci sizi götürdüyse o zamanda iptal oluyor dedi..pazartesi yazacagiz olay nasil gelisti..bizi bir arai bankaya götürmüstü..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    birde benim avukat 3000 Euro istedi sizden ne istediler..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    yaaa kimse kizmasin ama neyin tartismasi bu günlerdir okuyorum hala elle tutulur biseyle gelen olmamis, tamam Alman mahkemeleri bearbeitungsgebühr icin yasa disi dedi ve milyonlar belkide parasini geri aldi. Ama simdi diyelim ben %5 den 6 dan 10 dan vss.. kendi istegim ve arzumla kredi aldiysam burda bankanin ne yanlisligi var ben bunu cözemedim. Zaten olay bearbeitungsgebühr ler kadar acik net gözle görülür bi durum olsa gittiginiz hic bi avukat sizi geri cevirmez. neyse ben yine burdan takip edicem bu konu nereye varicak

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaaa kimse kizmasin ama neyin tartismasi bu günlerdir okuyorum hala elle tutulur biseyle gelen olmamis, tamam Alman mahkemeleri bearbeitungsgebühr icin yasa disi dedi ve milyonlar belkide parasini geri aldi. Ama simdi diyelim ben %5 den 6 dan 10 dan vss.. kendi istegim ve arzumla kredi aldiysam burda bankanin ne yanlisligi var ben bunu cözemedim. Zaten olay bearbeitungsgebühr ler kadar acik net gözle görülür bi durum olsa gittiginiz hic bi avukat sizi geri cevirmez. neyse ben yine burdan takip edicem bu konu nereye varicak
    şimdi Bankalar kredi verirken yapılan anlaşmalarda Widerbelehrungsrecht fikkrasını unutmuşlar veya hatalı yazmışlar ..
    O yüzden mahkeme bu kredi anlaşmalarını geçersiz sayıyor ...

isteyen o zaman krediden vazgeçme cezası olan Vorfälligkeitsentschädigung muaf oluyor ve kredi anlaşmasını iptal edip

yeniden bu günün ucuz kredilerinden yararlanabiliyor

aşagıda TEST.de sayfasindan

şimdiye kadar kazanan avukatlar

https://www.test.de/Immobilienkredit...18800-4719373/

bugüne kadar olan mahkeme ve mahkeme dışi kazananlar
    https://www.test.de/Immobilienkredit...18800-4719374/
    Konu hOrOz tarafından (05 Haziran 2016 Saat 02:07 ) değiştirilmiştir.

20. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    nasil yani simdi diyelim ben 2007 de %10 faizle 10 bin euro kredi cektim diyelim ödenmis bitmis borc zaten nasil olcak faizi % 6 yami indirecekler örnek olarak aradaki fazla verdigim parayida bana geri vericekler tam olarak olay bumu oluyor.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    53 mesaja 87 teşekkür aldı
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasil yani simdi diyelim ben 2007 de %10 faizle 10 bin euro kredi cektim diyelim ödenmis bitmis borc zaten nasil olcak faizi % 6 yami indirecekler örnek olarak aradaki fazla verdigim parayida bana geri vericekler tam olarak olay bumu oluyor.
    Merhaba arkadasim,
    bankadan para geri alma diye birsey yok, sadece wiederruf yazan kisimda hata olursa anlasmadan istedigin zaman cikma hakkin oluyor.

Örnegin 2010 yilinda 10 senelik 7% kredi almis isen, wiederruf kismi yanlis ise hemen cikma hakkin olur,
    geri kalan 4seneyi %7 degilde suanda olan 2%-2,5% kredi ile degistirebilir, olay bu.

23. 2 kişi metzeman üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)