Alıntı iskete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
selam arkadasim banada bugün itibari ile aYni mektiup geldi bende senin dedigin gibi düsündüüm raporlarima baktilar ve 15 saaten fazla calisamaz diye emeklilik sigortasina yönlendirmeyi planliyorlar sanirim herkes birbirine yönlendiriyor o ödemek istemiyor bu ödemek istemiyor yani anliyacagin elinde olmayan nedenlerden dolayi hasta olmusuz umurlarinda bile degil 35 sene vergimi ödemisim calismisim ve yaptiklari seylere bakin birde yaninda bir kagit daha var doldurmam icin yollamislar herseyi kabul ettigime dair yani yapmazsam parami durduracaklarina yada keseceklerine dair bir yaziyi imzalayim göndermemi istiyorlar sanirim anlayamadim tam olarak
Aleyküm selam,

Hocam ben Hastahanenin sozialarbeiterini ile görüstüm mektubu gösterdim, benim icin arbeitsamti aradi ordaki kadinla görüstü sagolsun, kadinin dedigine göre mevcut raporlara göre saglik durumumuz haftada 15 saaten daha aza düstügü icin bu durumda normal islerde calisamiyacagimiz icin , ve Erwerbsminderungsrente icin gerekli Sartlarinida karsiladigimiz icin, otomatikmen baslarindan atmaya calisiyorlar zaten şartlari karsilamasaydik yada haftada 15 saatten fazla calisabilecek durumda olsaydik zaten sorun yoktu ALG1 almaya devam ederdik yada bi süre sonra isimize dönerdik,

Hastahanenin Sozialarbeiterini bana deutsche renteye git bu mektubu ve tüm arztbriefleri götür ve ne yapmaliyim diye sor dedi.

Bugün Aynisini yaptim termin bile almadan beni kabul ettiler bir berater ile görüstüm. Adama arbeitsamttan gelen mektubu verdim, hastaneden aldigim aztbriefi ve birde Rehadan aldigim arztbriefi verdim adam bakti, hepsine ve bana aynen sunu dedi.

Erwerbsmibderungsrente icin antrag vermek istiyormusun ?

Bende evet dedim, sora bana gerekli olan belgerinin listesini ausdrucken yapti verdi renteantrag formularida ausdrucken yapti verdi bu belgeleri toparla ve formulari doldur cuma günü getir dedi. Cuma günüde sana bescheinigung veririm onuda arbeitsamta verirsin dedi, zaten islemler en az 6 ay sürer dedi, bu sürede arbeitsamt parani öder dedi , eger deutsche rente geriye dönük toplu ödeme yaparsa geri iyade edersin dedi.

Hayirlisi bakalim bütün belgeri toparladim yarinda antragi kendim doldurmaya calisacam, aksilik ya yarin feiertag heryer kapali. Acik olsaydi yine Hastahanenin sozialarbeiterine götürürdüm doldururdu..

Durum bende böyle hocam.

Gesendet von meinem SM-N960F mit Tapatalk