PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tezatlarla mi Yasiyoruz yada....?

xTARKANx
21 Ekim 2015, 19:51
...Vakit buldukca bende her Televizyon seyretmeyi sevmeyen,baktigi zamanda sadece ve sadece belgesellere bakan birisiyim dermisim......ne kadarina inanacaginiz size kalmis.

....Kamu spotlarimiz var ben cogunu dogru buluyorum bilinclendirme yönünden TV izleyici kitlesine katkisi var.Yalniz bu kamu spotlarini izlerken ardinda gelen reklamlar cok ilginc iste tezati burada yasiyorum.isin icinde kasitmi var tesadüf mü bilemedim..

.....Simdi bir-iki kamu spotunda ""obez ile mücadele"" edildigini gördüm.Halktan örnekle ve uzmanlarin görüsleri ile halki dogru beslenmeye yöneltmek amac.Yol dogru uyarmak bilinc altina yerlestirmek gerekir.Yayin araligi SIKLIGIDA bu sekilde zaten.Gercek saglik sorunlarin büyük cogunlugu asiri kilo ile olusmakta tektek saymayacagim biliyorsunuz ve beraberinde dogru beslenme cocukluk yaslarinda ögretilmeli ki su an obez durumda olan insanlar icin cok birsey yapilamasada yetisen toplumun daha saglikli olmasi saglanabilir......buraya kadar hersey normal lakin spotun hemen ardinda verilen reklamlar cok ilgincit bir kacini size aktarayim isim vermeden reklam yapmadan anlatmaya calisacagim

....telefonla bir sparis ver kapiya üc pizza gelsin
....cocuk kaleci kusurbakmayin bir kisminiz gürbüz desede bence obez yolunda bir cocugumuz(ona lafim yok).önüne gelen golü yiyor.....pat karsinda bir torba dolusu LOKUM.Bence cocuk lokum yiyerek degil düzenli antreman dogru beslenme ile golleri daha iyi kurtarir.
....yine baska bir reklam bir menü hambuger fiyatina ile 2.menü hamburger bedava bilindik her iki fastfood zincirini ard arda reklamlari
....Cekilise katilmak icin bir kutu peynir 1 litre kola almak sart reklami-----kamu spotunda günde 50 gr(13 küp seker) sekerden fazlazi obezite neden olur derken bir kutu kolada 27 küp seker oldugunu biliyoruz litreyi siz hesaplayin
....Meshur tavuk firmalari yerli ve yabancisi kova dolusu tavugu,patates kizartmasini nerede ise yari fiyatina kampanya yapiyor.

.....ben birkactanesini saydim gerisini siz biliyorsunuz.Yani bu nebicim perhiz bu ne lahaha tursusu tadinda bir yayin anlayisi yada siralamasi kasitlimi kasitsiz mi siz karar verin.Bir ara fotografini veririm.Mannheimde bir fitness stüdyosunun hemen alt katinda meshur hamburger zincirlerinden birini olmasi gibi.....

KaRaNBoL
31 Ocak 2016, 03:03
Bir parçası olmak zorunda olduğumuz şu anki sistem zaten tezatlarla dolu. İnsanları aşırı tüketmeye yönlendiren sistem ile, aşırı tüketimin sonucu olan durumlari "düzeltmek" icin sunulan sistem aynı pantolonun cebleri nedense. Fark ettiniz mi bilmem. Almanyada her sene farklı bir bulaşıcı hastalik-virüs dolaşır. Doktora gider gitmez şak diye teşhisi koyar, ilacı yazar. İlaç düzenli kullanıldıktan sonra insan bir şekilde düzelir. Ama bağışıklık diye bir şey kalmaz. Marketlerden aldığımız gıdaların E numaralari yani katkı maddeleri düpedüz sağlıksız. Süt ürünleri bir sene cok faydali ilan edilirken diger sene dikkat edilmesi gerekenler listesine aliniyor.Buna karşın tıp ve teknoloji ilerledikçe sağlıksız gıdalar, sağlıksız giyim ürünleri, sağlıksız diziler filmer vs... çoğalıyor. Gelde kamu sporları çıkınca zaplama... : )

metinmf
28 Şubat 2016, 16:41
Konuyu birde devletin ekonomisi penceresinden ele alip, bir emekli insanin yasami boyunca alacagi emeklilik parasini miktarini hesaba katarsak, buna birde ilac endüstrisine insan sagligi pahasinada olsa yapilan katkikiyi da göz önüne alirsak varilan sonuc. Hizli, kolay, cabuk tatmin eden ve devamliligi olan cok tüketim. Belkide düzen bunu istiyor olabilirmi?

KaRaNBoL
28 Şubat 2016, 17:19
Konuyu birde devletin ekonomisi penceresinden ele alip, bir emekli insanin yasami boyunca alacagi emeklilik parasini miktarini hesaba katarsak, buna birde ilac endüstrisine insan sagligi pahasinada olsa yapilan katkikiyi da göz önüne alirsak varilan sonuc. Hizli, kolay, cabuk tatmin eden ve devamliligi olan cok tüketim. Belkide düzen bunu istiyor olabilirmi?

Bu düzene kapitalizm diyoruz :)

akbaba
28 Şubat 2016, 20:28
eger bilincli olmazsak yanariz,etrafimizda bizim paramiza-oyumuza-zamanimiza-bogazimiza-sagligimiza.....vs gözünü dikmis birsürü sektör var.
kaliteli yasam icin hicbir sektör yatirim yapmiyor,her firmanin amaci daha cok kar etmek.
ilac dünyada enerji ve silahtan sonra 3.büyük güctür,ilac firmalari saglik vermekten cok para kazanmayi hedefler ve tansiyonu düzeltip mideni bozan ilac üretir mesala.
gida sektöründe tezatlarin en büyügü vardir, yediginiz hamburgere ve ictiginiz sigaraya aliskanlik yapsin diye madde katarlar ve yedikce yer,ictikce icersiniz
tv-cep telefonu-internet-pc-sosyal medya-facebook gibileri insanlarin bilgi edinme-haberlesme-kendini gelistirmeden daha cok sabahtan aksama kadar tv'ye esir olmaya,internette surf yapmaya esir ediyor.
Tarkan üstada katiliyorum,etrafimiz tezatlarla dolu. bize düsen hayati oluruna birakmadan,bilincli yasamak.