PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : audi a6 3.0 tdi Kettenprobleme

erkan1971
17 Ekim 2015, 23:03
benim 2006 a6 3.0.tdi arabamda bu kettenprobleme var arabayi yaptiracagim bu arza basina gelen arkadaslar varsa yaptirdiysa kac euro patlar bilgisi olan varsa yazabilirmi araba 193000 km .de

GS_HeMsO
18 Ekim 2015, 23:49
SLm.
Nasil bir Kettenproblem? Biraz anlatirmisin lütfen.

erkan1971
19 Ekim 2015, 10:59
Audi de bu Problem hastalik diyorlar bu benimde basima geldi arabayi soguk ken ilk zamanlar ara sira oluyordu sonra her Sabah olmuya basladi sonra iki üç saat sonra yapmıya başladı çalistırdıgımda 1,2 saniye kirrit diye ses yapıyor internette araştirdım bagzı kişilerin başinada gelmiş Volkswagen 1,4 tsi gibi arabalarda var http://youtu.be/scsHF_y41ys burdan aynısı var ve benzerleri gösteriyor bakalirsin

rumix40
19 Ekim 2015, 11:08
selamlar..

sen arabayi Audi'ye götür veya problemi direk Audi'ye sorustur. onlar sana tam olarak neyin bozuk oldugunu ve tamir fiyatini söylerler. Audi genelde cok pahali oluyor tamirde ama o esnada tam olarak neyin degisecegini ve neye ihtiyac oldugunu bildigin icin, daha uygun tamirhanelere gidersin.

Bende audi kullaniyorum ve hep öyle yapiyorum. 1-2 ay önce mesela Inspektiona gitmek gerekti. Audi'ye götürdüm nelerin yapilacagini falan filan bana güzel bir liste yapti ve fiyatini 700€ dedi. bende o listeyle baska tamirhaneye gittim ve 370€ yaptirdim.

saygilar

GS_HeMsO
19 Ekim 2015, 21:15
Slm.
Arkadasim bu arabayi calistirdiginda 3-5 Saniye sürerse ve sonra ses giderse cok normal.
Benim araba icin tam 3 Tane Audi servisine gittim ve hep ayni cevabi aldim. Forumlari gece Gündüz arastirdim ve bircok kiside aynisi ve onlarda normal diye yazmis.
Kettenspanner e bir öldruckpumpe varmis ve buna Öl gelene Kadar ses cikarabiliyormus ( benim aladigima bu).
Tabii bu ses hic gitmiyorsa, sane tavsiyem bir Audi servisine git.

@LPH@
22 Kasım 2015, 23:17
Slm Kettenspanner degismesi lazim ben 450 degistirmistim.einspritzdüseleri okutmayi unutma onlar motorschadene yol aciyor ..