PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyeden Almanyaya Altin getirebilirmiyim

57ayhan
10 Ekim 2015, 08:49
SLM
Simdi sorum su bizim cocuk izinden gelirken Bende bir Kolye ve bir Bilezik istedi
bunlari serbest olarak gecirebilirmiyim veya sizler hangi yoldan geciriyosunuz hem sunu da belirteyim yalnizim
yakalanirsam bunun cezasi varmi

delikanli81
10 Ekim 2015, 12:34
cezasi degil, vergisini vermen gerekir; ama sadece bir kolye ve bilezikse sorun olmaz aslinda, her ikisinide hanima verirsin takinir ve gecer; soran olursa, benim almanyadan takindim geldim der... cantanda görürlerse sikinti olabilir.

Memoli1976x
10 Ekim 2015, 13:20
cezasi degil, vergisini vermen gerekir; ama sadece bir kolye ve bilezikse sorun olmaz aslinda, her ikisinide hanima verirsin takinir ve gecer; soran olursa, benim almanyadan takindim geldim der... cantanda görürlerse sikinti olabilir.

Arkadasimiz yukarda yalnizim yazmiz hanimina takmasi icin veremez.

@57Ayhan Gümrükte bildirirsen bir sorun olmaz, bildirmezsen yakalanirsan ozaman Ceza ödemek zorunda kalirsin.

hOrOz
10 Ekim 2015, 16:13
Almanya ya ucakla gelirsen toplam degeri 430,-€ ya kadar hediye getirmen serbest.
sanirim bir bilezik ve bir kolye 430 yu biraz gecer .. ama cüzdanin veya bavulun icinde bir sorun cikmaz

kuckam
10 Ekim 2015, 17:31
aldin yerden tamir faturasi al ustunede tasi kesinlikle bavulda deyil gumruk sorun cikarisa tamir icin goturdum dersin ben oyle yapmistim saygilar

bingöllü
11 Ekim 2015, 10:00
Almanya ya ucakla gelirsen toplam degeri 430,-€ ya kadar hediye getirmen serbest.
sanirim bir bilezik ve bir kolye 430 yu biraz gecer .. ama cüzdanin veya bavulun icinde bir sorun cikmaz

horoz birader kesinlikle dogru söylemis, benim kiz kardesimde oldu; burdan trye bileziklerle gitti, geri geldiginde 430 eurodan fazla oldugu icin fatura istediler. Tabi burdan götürdügünü anlatamadik, yaklasik 1000 euro vergi vermek zorunda kaldilar.

selamlar

Bambini
11 Ekim 2015, 10:15

Yani diyorsunki, Baculunu icinde 430€ gecerse birsey olmaz.

Benim bildigim, nerede olursa olsun, Avrupa disi gelenler 430€ gectimi, ispatlamasi lazim bunu Avrupadan aldigina.

Yoksa onlar ispatliyor, 430€ gecti diye.

Nerende olursa olsun. Hele is altina gelince, bircok isler degisiyor Gümrükte.

Kolundaki bir ikitane bilenziye birsy demezlerde. Ama görmemisle gibi 20-30 tane takanlar var.

Bakalim onlar gecebiliyormu, ispatlamadan.

Bu 430€ isi yanliz Avrupa disindan Avrupaya girerken gecerli.

hOrOz
11 Ekim 2015, 11:31
@Bambini iyi okursan ben bir sey olmaz demedim ... toplam degeri 430€ yu gecmeyecek yazdim ....

tabiki cebindeki bir bilezik veya kolye dikkat cekmez
ama koluna sira sira dizersen o zaman tabiki gümrüge takilirsin

430€ toplam deger sadece altinin degeri degil ..
bunlar baska aletler de olabilir mesela Sat Receiver filan ..
tabiki fatura gösteremezsen onlar katalog fiyati belirliyorlar ..

kmsenes
08 Aralık 2015, 12:58
Şunu bilmek gerekiyor, Türkiye'den alınan altın Almanya'ya gelirken muafiyet sınırının üzerindeyse yani 400 Euro'yu geçiyorsa buna yüzde 2,5 gümrük bedeli alınıyor, artı yüzde 19 gibi oranda katma değer vergisi alınıyor. Yani toplamda yüzde 21,5 gibi ek bir ödeme yapılıyor. Almanya'da gümrükten geçiş yaparken yakalanırsanız bu yüzde 21,5'i ödemek zorundasınız, ikincisi de vergi kaçakçısı durumuna girdiğiniz için de altınınızın üçte biri kadar bir cezayla karşı karşıya gelebilirsiniz. Avukat masrafı mahkeme masrafı onlar da cabası olacaktır. Dolayısıyla getirmeye çalıştığınız altınların yarısını bu cezalarla kaybedebilirsiniz

Bambini
08 Aralık 2015, 17:26
Havaalaninda gümrükten gecerken, önemli olan gectigin gecit.

Bir Yesil gecit var birde kirmizi gecit.

Gümrük esyan varsa ve Yesil gecitten gecersen cezasi daha yüksek. Yani bilerek kacakcilik yapiyorsun sayiliyor.

Emin degilsen genelde kirmizidan gecitten gecmeli ve kontrol oldugunda ve gümrüklü esyan varsa, cezasi okadar yüksek olmuyor.

@horoz; gümrüklü esyan nerede olursa olsun, yazdigin gibi cüzdan veya bavul, yine cezasi var.....!!!!

kai38
09 Aralık 2015, 12:43
Merhaba arkadaslar, sadece bilgi icin soruyorum.. Altinin gram fiyati günlük belirlendigine göre, bu fiyatin her yerde ayni olmasi lazim degilmi ? Yani TR de dahami ucuz ki böyle bir risk altina giriliyor !
Her yerde altin fiyati asagi yukari ayni olduguna göre fiyati takip edip, yakalanirim riskine kapilmadan buradanda tedarik edilebilr. ( Almanya )

Ben böyle düsünüyorum.

Bu arada gümrükte degerli esyanin 430 Euro yu gecmemesini de ögrenmis olduk. Tesekkürler
Nakit paraninda 10.000 Euro yu kisi basina gecmemesi lazim.

Saygilar

AbDuLL
16 Aralık 2015, 00:11
6 bilezik kolda idi. Birini bozdurup vergisini ödedik... Biraz da ceza bindi. Eğer görmezlerse sorun yok. Kontrolden geçip çıkış kapısına yönelirken ortada gezen bir polis sen hele şuraya geç bakalım diyerek koldaki bileziği gördüler.

Dolunay35
16 Aralık 2015, 01:16
Benim amca oglu tr de dügünü oldu bir kac yil önce,buraya gelirken altinlari üzerinde getirmisti,havaalaninda yakalamislar bayagi ceza vermisti,bayagi derken onun dedigi 600 euro civarinda ceza ödemisler.

dalga
16 Aralık 2015, 13:06
Sevgili Arkadaslar

Örnek
Yolcunun beraberinde getirecegi gümrük limiti.
Bei Flug- und Seereisen Bis zu einem Wert von 430 Euro
Bei Bahn-, Auto- oder anderen Reisen Bis zu einem Wert von 300 Euro
Für Reisende unter 15 Jahren Bis zu einem Wert von 175 Euro

Beispiel für Einkäufe in den USA
Gekaufte Ware Preis Zollsatz Einfuhrumsatzsteuer Zollabgaben Gesamtkosten
Sportschuhe 190 € 16,8 % 19,0 % 0 € (unterhalb der Freigrenze von 430 €) 190,00 €
Bekleidung 240 € 12,0 % 19,0 % 0 € (unterhalb der Freigrenze von 430 €) 240,00 €
Playstation 4 290 € 0,0 % 19,0 % 0 € (unterhalb der Freigrenze von 430 €) 290,00 €
iPhone 5c 16 GB 400 € 0,0 % 19,0 % 0 € (unterhalb der Freigrenze von 430 €) 400,00 €
Laptop 850 € 0,0 % 19,0 % 161,50 € 1.011,50 €
Schmuck 1.000 € 3,3 % 19,0 % 223,00 € 1.223,00 €

prhnblkn
23 Aralık 2015, 11:46
Türkiye den altin getirmeye gerek yok, almanyada türk kuyumcularda satilan altin fiyatlari Türkiye ye göre ayarlaniyor

depream
23 Aralık 2015, 15:35
Babam 10. ayda iki tane Burma bilezik aldi, degeri tahmini 1.400 Dolar. Valizin icinde kiyafetlerin arasinda getirdik. Sorun olmadi.