PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : emekli annem icin almanya vizesi?

erhan__79
08 Ekim 2015, 17:21
merhaba arkasdaslar.annemin babamdan kalan 1000 lira civarinda maasi,evi ve 350 lira aliyor,yani toplasan 400 euro civarinda geliri var aylik.biz gecen gün annem icin istek cikartmaya gittik esim annelik izninde,4 kisiyiz ve ek isimizden gelen geliri saymadilar o yuzden masraflari siz karsilayamassiniz dediler ama yinede davetiye verdiler masraflari annem karsilamasi kasuluyla.ama sonradan düsündükki buraya göre az bir para kabul etmezler belki diyerek esim ayni gün durumu belirten bir maille randevu aldi ve kayinpederle bugun istek yapmaya gittiler ama bu seferde onceki istegi isleme aldiklari icin 6 ay beklememiz gerektigini soylemisler.hem durumu ok lediler hemde gidince olmaz demisler onu anlamadim acikcasi.yani durum kisaca masraflari annem odemek kosuluyla davetiye verdiler ama bu paraya vize verirlermi bilmiyorum.emekli maasi,iki katli ev,4-5 dönüm tarla gösterebilir ama kirayi nasil gösterir bilmiyorum cunku vertrag zaten yoktur.tecrubesi olan arkadaslardan fikirlerini belirtmelerini ve daha ne gibi belge ve islemler gerekli ogrenmek istiyorum ,tskler.

esmerkral
08 Ekim 2015, 18:08
bilgime göre istek üzere gelecekseler annenin maasi önemli degil belkide önemlidir fazla bilgim yok istek eden ailenin ve kisinin, kisilerin geliri yeterli olmasidir sizden herhangi bir durumda masraflari karsilamanizin istemelerinin sebebi ise burada devlete zarar olmamasidir. emekli olduguna göre herhalde türkiyeden sigortalilardir vize alabilirseniz türkiyedeki sigortadan yurtdisi hastalik belgesi alsinlar sonucta insaniz hasta olduklarinda doktora gidildiginde sizden para almasinlar.

erhan__79
08 Ekim 2015, 18:12
bilgime göre istek üzere gelecekseler annenin maasi önemli degil belkide önemlidir fazla bilgim yok istek eden ailenin ve kisinin, kisilerin geliri yeterli olmasidir sizden herhangi bir durumda masraflari karsilamanizin istemelerinin sebebi ise burada devlete zarar olmamasidir. emekli olduguna göre herhalde türkiyeden sigortalilardir vize alabilirseniz türkiyedeki sigortadan yurtdisi hastalik belgesi alsinlar sonucta insaniz hasta olduklarinda doktora gidildiginde sizden para almasinlar.

cevap icin tskler.bizim gelirimizi kabul etmediler yani masraflari annem karsilamak zorunda vede maasi yetmez diye tahmin ediyorum.evet yurtdisi saglik sigortasi yapmasi gerek

clon
08 Ekim 2015, 18:54
iki sene önce benim kaynanam geldi
Ben ausländer behördeye gittim ,dedim Emekli kaynanami buraya getirmek istiyorum
form verdiler doldurdum

2-3 ay sonra geldi
Bana kimse kac kisisiniz ,para durumun ne filan diye filan sormadi
(Alman vatandasiyim belki onun icin sormadilar)

yani hic git gel veya bir evrak filan söz konusu olmadi

erhan__79
08 Ekim 2015, 19:08
iki sene önce benim kaynanam geldi
Ben ausländer behördeye gittim ,dedim Emekli kaynanami buraya getirmek istiyorum
form verdiler doldurdum

2-3 ay sonra geldi
Bana kimse kac kisisiniz ,para durumun ne filan diye filan sormadi
(Alman vatandasiyim belki onun icin sormadilar)

yani hic git gel veya bir evrak filan söz konusu olmadi

istegi yapan esim ve alman vatandasi.kisi sayisini ve geliri sormuslar heryerde baska belkide

clon
08 Ekim 2015, 19:27
istegi yapan esim ve alman vatandasi.kisi sayisini ve geliri sormuslar heryerde baska belkide

Niedersachsen denim

esmerkral
08 Ekim 2015, 19:28
Esmerkral emeklilik işlerinden anlar baş uzmanıdır.

nerden cikardin bilemiyorum ama üstelik bas uzmandir fala filan hic bilgim yok sadece bilgime dahil bilgilerimi cevapladim uzun yillar önce baldizimi istek üzere almanyaya getirmistim bilgim o yillara dayaniyor tabikine tekrarliyorum bilgim uzun yillara dayanmakta aradan yillar gecti arada muhakkak kanunlarda degisim olmustur.

erhan__79
08 Ekim 2015, 23:46
Niedersachsen denim

bende niederschsen hannoverdeyim Allah Allah

antalyali kaptan
09 Ekim 2015, 08:59
Ben 5 sene önce annemi getirdim. davetiyeyi cikarirken 1300 euro maasim 1 cocugum vardi sorun yapmadilar. annemde gitti sorunsuz bir sekilde Aldi vizeyi. annem emekli emeklilerde sorun yapmiyolar 2 tanede tapusu vardi. sadece niye gidiyorsun demisler oda cocuklarimi görmeye gidiyorum demis. tapularinerden aldin demisler yeni tarihli oldugu icin oda esim rahmetli oldu ondan kaldi demis. tamam teyze vize veriyoruz oglunun yanina gidebilirsin demisler.

cenk1978
31 Ağustos 2016, 23:32
Arkadaş lar yeni konu açmak istemiyorum, sorum burdaki başlığiga benziyor.

Bir arkadaşımin türkiye den ablasını almanya ya gezmeye davet etmek istiyoruz.
Arkadaş çalışmadigi için ben davet etmek istiyorum.
Prosedür nasil bilgiye ihtiyacimiz var.
Nereye baş vurmamiz gerekiyor.
Sirasiyla ilk yapmamiz gereken ne dir.
Şimdiden teşekkürler.

hOrOz
31 Ağustos 2016, 23:41
Arkadaş lar yeni konu açmak istemiyorum, sorum burdaki başlığiga benziyor.

Bir arkadaşımin türkiye den ablasını almanya ya gezmeye davet etmek istiyoruz.
Arkadaş çalışmadigi için ben davet etmek istiyorum.
Prosedür nasil bilgiye ihtiyacimiz var.
Nereye baş vurmamiz gerekiyor.
Sirasiyla ilk yapmamiz gereken ne dir.
Şimdiden teşekkürler.

cenk kardeş senin le akraba bağlılığı olmadığı icin o kişiyi senin davet etmen çok zor olacaktır hatta olanaksız gibi
isterlerse oradan turist gezi vizesi ne başvursunlar

cenk1978
31 Ağustos 2016, 23:59
cenk kardeş senin le akraba bağlılığı olmadığı icin o kişiyi senin davet etmen çok zor olacaktır hatta olanaksız gibi

Horoz ustam hizli cevabin icin tesekkür ederim..desene işimiz zor ozaman benim istek müracaat yapmam gereksiz.
Senin dedigin gibi türkiye den gezmek icin vize ye baş vurulsun.
Saygilar horoz abim

giresun28
01 Eylül 2016, 00:08
hic tanimadigim 7 yabanciya davetiye aldim ben bundan 5-6 sene önce bayern eyaletinde.(kisiler tr de halamin tanidiklari)

cenk1978
01 Eylül 2016, 00:22
hic tanimadigim 7 yabanciya davetiye aldim ben bundan 5-6 sene önce bayern eyaletinde.(kisiler tr de halamin tanidiklari)

Giresun arkadaşim prosedürü anlatta bizde faydalanalim

hOrOz
01 Eylül 2016, 00:22
sanırım belki eskisi gibi yasalar sert değildir önceden en yakın akraba koşulu arıyorlarddı

hOrOz
01 Eylül 2016, 00:23
Giresun arkadaşim prosedürü anlatta bizde faydalanalim

Mit Ihrer Unterschrift übernehmen Sie folgende Verpflichtungen für Ihren Gast:

Sie bezahlen alle Kosten für seinen Lebensunterhalt, die er nicht selber tragen kann.
Sie zahlen alle Sozialleistungen zurück, die dem Staat entstehen (zum Beispiel für die Wohnung und für die Versorgung bei Krankheit oder Pflegebedürftigkeit).
Sie bezahlen alle Kosten, die entstehen, falls die Behörden den Gast in sein Heimatland zurückschicken.

Voraussetzungen
Wenn Sie eine Verpflichtungserklärung abgeben wollen, müssen Sie persönlich vorbeikommen.
Es ist nicht möglich, dass Sie eine andere Person dazu bevollmächtigen.
Benötigte Unterlagen

Gastgeberin oder Gastgeber:

Gültiger Pass oder Personalausweis
Arbeitnehmerinnen /Arbeitnehmer: eine aktuelle Lohn- oder Gehaltsabrechnung
Rentnerinnen/ Rentner: einen aktuellen Rentenbescheid
Selbstständige/ Freiberufliche: aktueller Steuerbescheid sowie Bestätigung des Steuerberaters über Ihre Gewinn- und Verlustrechnung
(über die vergangenen drei Monate). Wenn Sie keinen Steuerberater haben, müssen Sie selbst eine Übersicht über Ihren Reingewinn der vergangenen drei Monate erstellen.
Diese muss von Ihnen unterschrieben sein.

Gast aus dem Ausland:

Familienname, Vorname(n)
Geburtsdatum, Geburtsort
Staatsangehörigkeit
Wohnadresse im Heimatland
Nummer des Reisepasses (oder Kopie des Reisepasses)

Besonderheiten

Als Gastgeberin oder Gastgeber müssen Sie in Deutschland leben. Haben Sie nicht die deutsche Staatsangehörigkeit,
müssen Sie eine Aufenthaltserlaubnis, die länger gültig ist als die Dauer der Verpflichtung, oder eine Niederlassungserlaubnis haben.
Dies gilt nicht für freizügigkeitsberechtigte Unionsbürgerinnen und Unionsbürger sowie ihre Familienangehörigen.
Darüber hinaus können auch juristische Personen mit Sitz in Deutschland eine Verpflichtungserklärung abgeben.
Sie müssen die Verpflichtungserklärung (im Original) an Ihren Gast senden.
Dieser muss das Original dann bei der deutschen Botschaft oder beim Konsulat in seinem Heimatland für das Visum vorlegen.
Zudem braucht er eine Reisekrankenversicherung für Deutschland. Den Versicherungsschein muss er im Original vorlegen.
Eine Reisekrankenversicherung kann im Ausland oder von Ihnen in Deutschland abgeschlossen werden.
Die Verpflichtungserklärung soll nicht älter als sechs Monate sein, wenn der Gast sein Visum beantragt.
Das Schengenvisum zu Besuchszwecken wird für maximal 90 Tage erteilt. Aus diesem Grund sollte Ihr Gast das Visum
bei der deutschen Auslandsvertretung für den Zeitraum beantragen, den er tatsächlich in Deutschland verbringen möchte.
Die Entscheidung, ob ein Visum ausgestellt wird, trifft allein die deutsche Auslandsvertretung. Bei Fragen zum Visum wenden Sie sich bitte direkt an diese.

tolgahamburg
02 Eylül 2016, 23:38
cenk 1978 davetiye gönderebilirsin ,arkadaşın denesin fakat çalışmadığından dolayı problem olabilir belli bir para veya üstüne ait bir mülk varsa problem çıkmaz ,sen gönder arkadaşın bir denesin,Turistik hiç gelemez gene otel rezervasyonu,mal mülk para soracaklardır ,Erhan_79 davetiye gönder emekli maasi,iki katli ev,4-5 dönüm tarla tapusununun fotokopilerini eklesin vizeyi alır,30.000eur luk özel sağlık sigortasını yaptırsın ayrıca sgk dan vizeyi aldımı ne olur olmaz At 11 belgesinide almayı unutmasın

cenk1978
03 Eylül 2016, 01:53
cenk 1978 davetiye gönderebilirsin ,arkadaşın denesin fakat çalışmadığından dolayı problem olabilir belli bir para veya üstüne ait bir mülk varsa problem çıkmaz ,sen gönder arkadaşın bir denesin,Turistik hiç gelemez gene otel rezervasyonu,mal mülk para soracaklardır ,Erhan_79 davetiye gönder emekli maasi,iki katli ev,4-5 dönüm tarla tapusununun fotokopilerini eklesin vizeyi alır,30.000eur luk özel sağlık sigortasını yaptırsın ayrıca sgk dan vizeyi aldımı ne olur olmaz At 11 belgesinide almayı unutmasın

Tolga Hemşo, arkadaşımin zaten mülkiyeti yok, yani onun davetiye yollamasi pek mantikli olmaz diye düşünüyorum.
Bu verpflichtungserklärung ile deniyecegim izin den geldikten sonra..perşembe günü hatay a uçuyorum

tolgahamburg
03 Eylül 2016, 02:49
Hemşo;)Gelecek arkadaş için yazdım o kriterleriok78rcpBelene selamlar

cenk1978
03 Eylül 2016, 10:56
Hemşo;)Gelecek arkadaş için yazdım o kriterleriok78rcpBelene selamlar

Ve aleykümselam ��

cenk1978
30 Eylül 2016, 14:44
arkadaslar bilgiye ihtiyacim var....bugün verpflichtungserklärung aldim vize basvurusu icin...bunu en kissa yoldan tr ye yollicaz insallah.
tr den gelecek olan yakinim, simdi ne yapmasi gerekiyor, pasaport ve yurt disi sigortasi hazir.
ankara alman konsoluslugundan termin alip da gidiliyor yoksa randevusuz direk gidebiliyormu.
idata diye bir site var, ordan mi yapmaliyiz ??

tolgahamburg
30 Eylül 2016, 15:42
evrağı yolla tc ye vardımı i datayı arayıp randevu alacak ve istedikleri evrakları hazırlayacak sonra beklemede kalacak,konsolosluka işi yok,bu arada i data yı arasın gerekli ne evrak lazımsa hazırlamaya başlasın

cenk1978
30 Eylül 2016, 16:27
evrağı yolla tc ye vardımı i datayı arayıp randevu alacak ve istedikleri evrakları hazırlayacak sonra beklemede kalacak,konsolosluka işi yok,bu arada i data yı arasın gerekli ne evrak lazımsa hazırlamaya başlasın
Eyvallah Hemşo, bu arada belen in selami var sana :)

tolgahamburg
30 Eylül 2016, 17:06
eyvallah bana nasip olmadı annem gitti:)ok78rcp

cenk1978
06 Ekim 2016, 14:58
Eyvallah Hemşo, bu arada belen in selami var sana :)

http://hizliresim.com/kEa8y9