PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanyadan türkiyeye para götürmek

Yasin1
06 Ekim 2015, 11:06
Selam arkadaslar almanyadan zürkiyeye 10 bininüzerinde para götürmek icin deklara etmek yani bildirmek gerekiyormus her iki tarafadami bildirmek gerek birde bunun icin herhangi bir ücret ödüyormuyuz saygilarimla

Bambini
06 Ekim 2015, 13:13
Almanya´da Vergi dairesine gidiyorsun veya Online bas vuruyorsun.

Mutlaka yapmalisin, yoksa cok büyük para Cezasi var ve Sicil yiyorsun. Cok önemli.

Bilmiyordum kelimesi orada gecerli olmuyor.

Ve 10.000€ Insan basi.

Digelimki 15.000€ götüreceksin, ozaman bir kisinin üzerinde en fazla ( bozuk para dahil ) 10.000€ olacak, diger kisinin üzerinde 5.000€ ( bozuk para dahil ) olacak.

Daha fazla bigi icin TIKLA (http://www.zoll.de/DE/Privatpersonen/Reisen/Reisen-in-einen-Nicht-EU-Staat/Einschraenkungen/Bargeld/bargeld.html)

Umarim yardimci olabilmisimdir.

Edit:

10.000€ alti gibi bir Miktarda birsey yapmana gerek, yanliz tam 10.000€ ve üzeri ise bu islemleri

yapman lazim.

dalga
06 Ekim 2015, 14:34
Bambini Arkadasimiz Dogru bilgilendirme etmis.

Türkiye Ile ilgi Bildirme ise

Ek Belge:PDF klasörü http://www.dkib.org.tr/files/downloads/PageFiles/%7B307fa082-ab72-4ab4-bf4a-f8b7fa6bf1f6%7D/Files/GumruklerdeNakit%20Kontrolu-%202013%20%20Genelge).pdf

Saygilarimla.

belalimisa
25 Ekim 2015, 00:13
Arkadaslar simdi benim tanidigim bir Aile 70,000,00 Euro Almanyadan Türkiyeye para götürmek istiyor .
Türkiyeden Ev Satin almak icin .
Sorum ise bu 70.000.00 Euro Türkiyeye ucakla nasil gider , ve bu para miktarina hangi devlet vergi ister , istersede sizce
bunun bedeli ne kadar tutatar.
Veya sizlerin bildiginiz bir baska yöntem varmi.
Saygilar.

memo82a
25 Ekim 2015, 00:32
Arkadaslar simdi benim tanidigim bir Aile 70,000,00 Euro Almanyadan Türkiyeye para götürmek istiyor .
Sorum ise bu 70.000.00 Euro Türkiyeye ucakla nasil gider , ve bu para miktarina hangi devlet vergi ister , istersede sizce
Saygilar.

1 Mart 2009 tarihinden itibaren Almanya’da başlatılan uygulama ile havalimanlarında ve gümrüklerde üzerinde 10 bin Euro’dan fazla nakit para taşıyanlar gümrük memurlarına haber vermek zorundalar. Gümrük memurlarından izinsiz 10 bin Euro’nun üzerinde nakit götürenler fark edilirse paraya el konulacak. Buna ek olarak bankalar daha önce para havale işlemlerinde mecburi olmayan pasaport ve kimlik bilgilerini yeni uygulamaya göre kayıt altına almak zorundalar. Başka ülkeye havale edilecek nakit paranın miktarına bakılmadan kişiler bankaya pasaport bilgilerini vermek zorunda

!!! Alintidir !!!

IGDIR76
29 Ekim 2015, 17:13
sayin memo82 kardes kisi basi mi 10.000 euro götürebiliriz Turkiye ye? diyelim 5 kisi izine gidiyoz bu 5 kiside 18 yasin üzerinde...

cakir20032003
29 Ekim 2015, 17:34
50000 binden 1 kurus gecmesin yani kisi basi 10000 götürebilirsin

kara70
29 Ekim 2015, 19:29
Merhaba arkadasim paralar 1 kisinin cebinde olmayacak buna dikkat edin paralari bölüsün
Saygilar

IGDIR76
29 Ekim 2015, 20:50
Merhaba arkadasim paralar 1 kisinin cebinde olmayacak buna dikkat edin paralari bölüsün
Saygilar

aile olsak dami bölüsmek lazim?

hOrOz
29 Ekim 2015, 20:58
Paran legal ise

git kardesim Türk bankasina yatir parani cek Türkiye den 50-100 € neyse masrafi
bari korkmadan parani transfer etmis olursun

Allah Korsun insanin basina binbir musibet gelir

kara70
29 Ekim 2015, 21:44
aile olsak dami bölüsmek lazim?
Evet arkadasim aile olsaniz bile para tek kisinin üzerinde olmayacak kesinlikle

AHMAD ZAHIR
16 Kasım 2015, 20:09
bitcoin kullan kafan ağrımasın

haveri68
16 Kasım 2015, 20:58
bitcoin kullan kafan ağrımasın

Nedirki bu bitcoin hele bir anlat

DmirezN
07 Ocak 2016, 19:02
Südkurier - Zoll erwischt Ehepaar beim Geldschmuggel

http://www.suedkurier.de/region/bodenseekreis-oberschwaben/friedrichshafen/Zoll-erwischt-Ehepaar-beim-Geldschmuggel;art372474,4629562

Alinti:

"Zollbeamte haben gestern am Flughafen Friedrichshafen ein Ehepaar beim Geldschmuggel erwischt. Das Paar wollte mit 55.000 Euro Bargeld und Sparbüchern im Wert von 165.000 Euro in der Türkei Immobilien kaufen, berichtet das Hauptzollamt Ulm.

Gestern früh fanden Zollbeamte der Kontrolleinheit Friedrichshafen-Flughafen bei einem Ehepaar insgesamt 55.000 Euro Bargeld sowie mehrere Sparbücher mit einem Gesamtguthaben von rund 165.000 Euro. Die Zöllner überprüften beide im Sicherheitsbereich kurz vor dem Abflug in die Türkei und entdeckten 40.000 Euro Bargeld bei der Ehefrau, versteckt unter ihrer Kleidung. 15.000 Euro trug der Ehemann bei sich. Die erforderliche schriftliche Anmeldung für die mitgeführten Barmittel hatten sie nicht abgegeben, teilt das Hauptzollamt mit.
Die Beamten leiteten ein Ordnungswidrigkeitsverfahren ein, im Zuge dessen beide mit Bußgeldern rechnen müssen. Nach Angaben des Paares sollte das Geld in türkische Immobilien investiert werden."

Aman lütfen bu konularda dikkatli olalim....

giresun28
08 Ocak 2016, 04:37
akil isi degil,banka denen bir kurum var.
hanimin emekliligi icin 23 bin euro havale ettim. 45 euro havale ücreti aldilar ziraat bankasinda.hadi 70 binden 200 euro alsinlar.

edit:simdi baktim ziraatbank in sayfasina

eger bankanin shalterinden havale yaparsan 0,35%

kendi bankandan ziraat banka havale yaparsan 0,25 % komisyon aliyorlar
buda 70 bin euroda 175 euro yapiyor.

Saygilar.

belalimisa
08 Ocak 2016, 06:35
Evet arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi Banka üzeri parayı yolladık hiç bir sorun çıkmadı. Boş boşuna kafa ağrısı yapmışık.
Konu halledilmistir

Saygılarla

S-Karaca
04 Mayıs 2016, 21:40
Türkiyeden abim bana para yollayacak, banka yoluyla Nasıl yollayacak ? Kendi volksbanka yollaya bilirmi ? Yoksa İla almanyada bir Türk bankasına mı yollaması lazım ?

Ev alacağım , eigenkapital göstereceğim parayı... Finansamt karışırmı para nerden geldi diye... ???

hOrOz
04 Mayıs 2016, 22:33
IBAN numarasi ile istedigin bankaya göndertibilirsin

Finanzamt paranin nereden geldigini sorar.. Kardesinden borc aldigini söylersin ...sakin paranin kendinin oldugunu söyleme

tolgahamburg
05 Mayıs 2016, 00:06
selam horoz neden?

S-Karaca
05 Mayıs 2016, 09:20
Sadece söylemek yeterlimi ? Yoksa yazılı istermi ?

hOrOz
05 Mayıs 2016, 11:31
selam horoz neden?

Yurtdışı faiz gelirleri falan filan tantana yapmasınlar

Sadece söylemek yeterlimi ? Yoksa yazılı istermi ?

birisi sana söylese inanırmısın ..yeri geldimi paranın nereden kaynaklandığını ispatlayacaksın

nerden bilsinler senin kara para aklamadığını

sputnik
05 Mayıs 2016, 11:47
Bildigim kadariyla 2.500.- EUR üzeri banka yoluyla yapilan havalelerde de paranin kaynagini ispat zorunlulugu var.
Bunun icin havale yaptiginiz bankaya parayi nereden aldiginizi Kontoauszüge vb. yoluyla belgelemeniz gerekiyor. Havale yapan banka bu belgeyi Bundesamt für Wirtschaft und Ausfuhr'a göndermek zorunda. Yani kisaca Big Brother watching you.

tolgahamburg
05 Mayıs 2016, 17:40
horoz selamlar tekrar tc den ev kirası almak sıkıntı olurmu?big brother sıkıntı yaratırmı?:o

hOrOz
07 Mayıs 2016, 23:09
horoz selamlar tekrar tc den ev kirası almak sıkıntı olurmu?big brother sıkıntı yaratırmı?:o

nede olsa kira da gelir sayılıyor

sakiz20
05 Haziran 2016, 12:49
Selam arkadaşlar,
Bende 3 hafta önce ziraat bankasına sordum emekli borçlanması 23000 Euro yatırmak icin sordum. Bana 125 Euro tutar dediler. 1000 Euro askerlik parası yatırdım 25 Euro aldılar. giresun28 kardeşin yazgığı gibi nasıl 45 Euro tutuyor? 125 Euro duyunca o parayı vereceğime uçakla gidip gelmeye düşündüm. En azında memelekete gitmiş olurum.

Sağlarımla
Sabri

koftibaron
08 Haziran 2016, 13:45
Slm bambini kardes ben 15000 ,-euro götürsem verdin link ten formular doldursam ve havaalanda memura göstermem mi lazim ve ne ücret ödemem lazim.saygilar

hOrOz
08 Haziran 2016, 15:53
Slm bambini kardes ben 15000 ,-euro götürsem verdin link ten formular doldursam ve havaalanda memura göstermem mi lazim ve ne ücret ödemem lazim.saygilar

https://www.formulare-bfinv.de/ffw/resources/F6C2C137AF273049A394/form/0400.pdf

koftibaron
08 Haziran 2016, 16:07
hOrOz kardes bunu biliyorum bunu doldurduk ondan sonra ney oluyor para ödemem gerekiyormu ve bu belgeyi kime verecem pasaport kontrol belgeyi verecem detaile bilgi verebilirmisin.saygilar

hOrOz
08 Haziran 2016, 16:26
hOrOz kardes bunu biliyorum bunu doldurduk ondan sonra ney oluyor para ödemem gerekiyormu ve bu belgeyi kime verecem pasaport kontrol belgeyi verecem detaile bilgi verebilirmisin.saygilar

Havaalanındaki veya Gümrükteki Zoll Şubesi .. Daha Almanya dan çıkış yapmadan
Para ödemen gerekmiyor sadece bildirmen gerekiyor
onlar zaten otomatikman Finazamt a filan bildiryorlar
Dikkat Gümrük memuruna verilmeyecek

online doldurma için https://www.formulare-bfinv.de/ffw/form/display.do?%24context=CFE9C7D05770306CF164

Anmeldung von Barmitteln
Für die Anmeldung müssen Sie das Formular "Anmeldung von Barmitteln" (Formular 0400 - deutsche Fassung oder Formular 0401 - englische Fassung) verwenden.
Sie können das Formular elektronisch oder handschriftlich ausfüllen. Bitte achten Sie darauf, dass beide Exemplare unterschrieben sind,
wenn Sie diese der Zollstelle vorlegen. Blatt 1 ist für die Zollstelle bestimmt, Blatt 2 erhalten Sie von der Zollstelle bestätigt zurück.
Achten Sie beim Grenzübertritt auf die Hinweisschilder vor Ort und fragen Sie nach den Schaltern, bei denen Sie die Anmeldung abgeben können.
Sie haben die Pflicht, die Anmeldung unaufgefordert abzugeben, auch wenn Sie von Zollbediensteten nicht angehalten und nach mitgeführten Barmitteln gefragt werden.

koftibaron
08 Haziran 2016, 16:32
tesekürler hOrOz kardes

Aleos
25 Haziran 2016, 19:36
Selam arkadaslar.avusturyadan turkiyeye izne gelirken yanimda 16.bin avro getirebilirmiyim.bunun hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardimci olurmusunuz

Aleos
25 Haziran 2016, 19:37
Arkadaslar merhaba.avusturyadan turkiyeye izne gelirken ucakla yanimda 16.bin euro getirebilirmiyim.konuyla ilgili bilgisi olan varmi yardim edin lutfen?

Murat01
25 Haziran 2016, 20:31
Avusturyayi bilmiyorum.
Almanyadan Türkiye'ye nerden bulduğunu ispatlarsan,
istediğin kadar para taşıyabilirsin.
Sadece havaalanında deklare formu doldurarak gümrükte beyanda bulunmalısın.

eskiyaaslan
25 Haziran 2016, 21:03
2 hafta önce 17000 euro cikarttim (sparkasse) den 50 euro kestiler izmirden euro aldilar hic bir sikinti olmadi

Dedikli
26 Haziran 2016, 00:56
2 hafta önce 17000 euro cikarttim (sparkasse) den 50 euro kestiler izmirden euro aldilar hic bir sikinti olmadi

Selam usta hangi bankaya gönderdin izmire ben 4000 euro gönderdim ziraatbankasina (Yozgat) 50 euro kestiler. :-(

Pratez
27 Haziran 2016, 19:39
Deniz bank ile para gönderen varmi? Ücretleri nasil?

Harry78
28 Haziran 2016, 22:19
Arkadaslar peki 16 yasinda oglum var o yaninda kac para götürebilr bilgisi olan varmi??

ASLAN19
01 Temmuz 2016, 16:05
ucakla giderken almanyada bildirmrk gerekiyor orasi tamam ama türkiyeye inince durum ne ben gümrük müdürlügüne ve izmir hava alani gümrügüne telefon ettim cevap ???? konu hakkinda bilgileri yokmus???? net den biraz okudum acikcasi hicbirsey anlamadim
sorum cok basit almanyada bildirim yaptim türkiyede para götürmekle ilgili sorun cikarmi masrafi varmi bildirmek gerekirmi evetse nereye

guengoer52
02 Temmuz 2016, 00:35
Türkiye ye niye para getirdin diye sorarlarmı dersiniz?

sivas sultan58
02 Temmuz 2016, 02:46
selam arkadaslar, ben kendim bizzat ucakla Türkiyeye para götürdüm yaklasik 75000 euro. ve sizleri bilgilendirmek isterim.
Havaalaninda gömrük muafaza var yani Zollamt geciyor, oraya gidiyorsunuz size doldurmaniz icin belge veriyorlar bu belgeyi doldurup geri veriyorsunuz uctugunuz gün
hicbir kurus ödemiyorsunuz istediginz miktari cikara bliyorsunuz, sadece kara para olmadigini kanitlamniz gerekiyor ( konto auszug ).
Bankadan veya herhangi bir subeden aldiginizi belgelemeniz gerekiyor. Yurtdisina neden cikartmak istediginizide soruyorlar, ayni sekilde Türkiyeye varinca gömrük muafazayada bildirmeniz gerekiyor.
tesekkürler

ASLAN19
02 Temmuz 2016, 12:26
arkadasim ben almanyadan türkiyeye getirmek istiyorum nerden buldun yasasi falan konusuluyor

kova65
03 Temmuz 2016, 21:02
Selam ben Türkiyeye hava yoluyla giderken 10.000 üzerinde para götürdüm. Alman gümrük sayfasından beyan formu var onu dolduruyorsunuz ve havalimanında Zoll polisinin gidip beyan ediyorsunuz ve evrağı onaylıyorlar,size hiç bir ek gideri yok saygılarımla

fuat-usta
07 Temmuz 2016, 17:00
selam arkadaslar , bizde bu sene 40 bin üzeri para götürecegiz türkiye ye ,ve cok basit
anmeldung von bargeld ,google zoll 0400 bargeld yazin cikar ikitane belge olmasi lazim biri sizin icin digeri zoll icin bunu dolduruyorsunuz , elinizde olan paranin miktarini yaziyorsunuz ,check in schalter de sira size gelince orda calisan isciye diyorsunuz ,bar geld anmelden ,okadar , onlar sizi zoll bürosuna yönlendiriyor , sizde belgelerle(0400) zoll a gidip onayliyorsunuz , ek olarak misal vergi bearbeitung falan ödemiyirsunuz , kontroll icin calinti parami ilegal parami sahte parami , ve statistik icin , bukadar , eger yapmasaniz %25 miktardan ceza kesiliyor , misal anmelden yapmadiniz ve bizim götürecegimiz paranin cezasi 14000 euro , sizce o belgeyi doldurup gösterseniz daha hesapli degil mi :)
0400 belgesiz para götürmeyin , paraniza yazik

kafkaskartali76
09 Temmuz 2016, 10:20
Hemserim igdirlilar bu konuyu bilir be nasil atlamisin sen :)

SesSizliK
21 Eylül 2016, 12:42
selam arkadaslar , bizde bu sene 40 bin üzeri para götürecegiz türkiye ye ,ve cok basit
anmeldung von bargeld ,google zoll 0400 bargeld yazin cikar ikitane belge olmasi lazim biri sizin icin digeri zoll icin bunu dolduruyorsunuz , elinizde olan paranin miktarini yaziyorsunuz ,check in schalter de sira size gelince orda calisan isciye diyorsunuz ,bar geld anmelden ,okadar , onlar sizi zoll bürosuna yönlendiriyor , sizde belgelerle(0400) zoll a gidip onayliyorsunuz , ek olarak misal vergi bearbeitung falan ödemiyirsunuz , kontroll icin calinti parami ilegal parami sahte parami , ve statistik icin , bukadar , eger yapmasaniz %25 miktardan ceza kesiliyor , misal anmelden yapmadiniz ve bizim götürecegimiz paranin cezasi 14000 euro , sizce o belgeyi doldurup gösterseniz daha hesapli degil mi :)
0400 belgesiz para götürmeyin , paraniza yazik

Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kendimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim .

Safak
21 Eylül 2016, 18:22
Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kendimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim .

Benim anladığima göre, Sen üzerindeki parayı dörte de bölsen, onlar icin Paranın tamamı önemli. Ceza kesebilmek icin Senin cüzdanın icindeki bir iki euro paraları bile sayabilirler...yani anlayacağın göstermiş olduğun miktarın 1 euro bile üzerini gecmemen.

SesSizliK
24 Eylül 2016, 00:56

Sivaslim
08 Ekim 2016, 14:17

Sen zaten Zollamta bildiriyosun o yüzden kontrollerde bildirmene gerek yok. Onlar üzerindeki Parayi görüp sorarlarsa Zollamtin verdigi kagidi gösteriyosun o kadar. Zollamta bildirdigin andan itibaren hersey legal oldugu icin korkacak sikilacak bisey yok. Icin rahat olsun. Ben kredi+kendi birikimimin toplamini yazdim Formulara ve Paranin nerden geldigi sorusunada misal senin durumunda [20bin Kredi + 3bin Sparbuch] yazdim.
Parayi burdan Banka üzerinden yollamak en güzeli en temizi aslinda ama bu islem icin TR de bi Banka Hesabinin olmasi gerekiyor. Ben sordugumda 60bin€ civari icin 150€ civari Gebühr aliyolardi, Parayi üstünde tasima derdi yok o yüzden deger aslinda ama dedigim gibi TR de Konto olmayinca olmuyor.
Bu arada Zollamta bildirme islemi tamamen ücretsiz. Sen o Parayi kazanirken zaten vergisini ödüyosun.
Selamlar

samu
11 Temmuz 2017, 12:15
ben okadar türkiyeye gittim benim üstümde özel para arayan olmadi hic. Zaten hicbir zaman yüklüde para götürmedim, ancak bunlar nasil anliyorlar yüklü paranin üstünde olup olmadigini ?

samu

mustafa200222
11 Temmuz 2017, 16:19
ben okadar türkiyeye gittim benim üstümde özel para arayan olmadi hic. Zaten hicbir zaman yüklüde para götürmedim, ancak bunlar nasil anliyorlar yüklü paranin üstünde olup olmadigini ?

samu

Burda milleti korkutuyorlar. Hiç birşey olmaz parayi.9.500 olarak kaç kişi gidiyorsa paylaşın çantaniza koyun tamamdır . yok bildirin anmelden yapın diyorlar . Güzelde bildiremeyen vatandaslarda var.

Tolgahan58
06 Ağustos 2017, 02:34
Baska bir yöntem daha var ben cogunlukla kullanirim oda Western Union
Online yada bir Postahanede islemleri yapabilirsin

hOrOz
06 Ağustos 2017, 10:07

samu

Nasıl biliyorlar? Gümrükte ki memurlar insan tüccarı senin hal ve harekettlerinden anlıyorlar.Senin orada yaptığın hareketler seni ele veriyor.

Burda milleti korkutuyorlar. Hiç birşey olmaz parayi.9.500 olarak kaç kişi gidiyorsa paylaşın çantaniza koyun tamamdır . yok bildirin anmelden yapın diyorlar . Güzelde bildiremeyen vatandaslarda var.

Milleti korkutan yok sadece kanuni yolları anlatıyoruz
Bir şey olmaz bir şey yok diyerek yanlış yonlendirmeyelim yakalırsanız bir sürü adli işlem cabası...hakkınızda kara para aklama hakkında soruşturma açılabilinir.
Üzerinizde toplam 9999€ bulundurabilirsiniz( sadece para değil değerli maden, metal hisse veya senedi filan )

Baska bir yöntem daha var ben cogunlukla kullanirim oda Western Union
Online yada bir Postahanede islemleri yapabilirsin

Öyle olsa bile 10000 € yu geçen havalelerde Western Union veya bankaya da bildirmeniz gerekecek veya onlar bildiriyor

egeli
06 Ağustos 2017, 11:25
Bu sene ev bakmak istiyoruz. Allah razi olsun bir arkadas bizim icin havalimaninda sormus. Adam basi 10000€. 17 yasinda olan herkes 10000€ goturebilir. Simdiye kadar hic soru soran olmadı. Yanina alıyorsun 20000€ para. Birtane ipli cuzdan. Boynuna asmisin. Birde bunlar 50€luk kagit para ise. Cuzdan kabarik oluyor. Tabiki goze carpiyor. Cuzdan kalin. Bize sordular ne kadar para var diye. Bizde soyledik. Sorun cikarmadilar. Olay iki hafta once oldu. 17 yasina giren herkes yanina 10000 € para alır. Zorluk cikarmadilar. Benim cocuk, 17 yasinda. Boyle bir soru gelebilir. Bu cocuk okula gidiyor. 10000€ buna mi ait diye. Risikoya girmeyin. İki kere izin yapip parayi goturun. Aile icinde fazla soru sormazlar galiba. Amma uyaniklik yapip. Yanima alayim dort arkadas. Her birine vereyim 10000€ para. Herkes benim desin. Birde dortu ayni anda girerse. Is supheli olur. TV de baktim. Almanya Hollanda siniri. Arabada polis kontrol ediyor. Bes kisi var. Herkesin yaninda para var. Polisi goren biri otuyor. Para bir kisinin. Polis yaziyor cezayi. Biz senede bir kere gidiyoruz. Onlar hergun orada. Lutfen arkadaslar teyit etsin. Yanlis bilgi vermek istemem. Sizde sorun. Bilgi alin. Orada kendinden emin cevap verirsen iyi olur. Ben sordum. Bu kadar goturme hakkim var. Bilgi olmazsa ve panik cevap verilme ihtimali cok olur.

hOrOz
06 Ağustos 2017, 17:36
Ya isterseniz 1 milyon Euro götürün legal olduktan sonra kimse bir şey demiyor.
Yüksek miktarda para çıkarmak yasak değil formuları internetten indirin doldurun imzalayıp çıkarken gümrüğe bildirin

Sadece parayı çıkarken deklare edin yani 15 dakikalık işlem için bu kadar takla atmaya gerek yok

sputnik
13 Kasım 2017, 19:54
Zoll'un resmi internet sitesinde aynen sunlar yaziyor.

Bitte beachten Sie!

Im Rahmen der Kontrolle sind Sie verpflichtet, Angaben zu deren Herkunft, den wirtschaftlich Berechtigten und dem Verwendungszweck gegenüber den Kontrollpersonen zu machen und ggf. Unterlagen vorzulegen - auch wenn Sie die Wertgrenze von 10.000 Euro bei mitgeführten Barmitteln bzw. gleichgestellten Zahlungsmitteln nicht überschreiten.

Yani üzerinde tasidigin para 10 bin Euro'dan az da olsa sorduklarinda kaynagini ispat edeceksin!!!

hOrOz
13 Kasım 2017, 20:17
Zoll'un resmi internet sitesinde aynen sunlar yaziyor.

Bitte beachten Sie!

Im Rahmen der Kontrolle sind Sie verpflichtet, Angaben zu deren Herkunft, den wirtschaftlich Berechtigten und dem Verwendungszweck gegenüber den Kontrollpersonen zu machen und ggf. Unterlagen vorzulegen - auch wenn Sie die Wertgrenze von 10.000 Euro bei mitgeführten Barmitteln bzw. gleichgestellten Zahlungsmitteln nicht überschreiten.

Yani üzerinde tasidigin para 10 bin Euro'dan az da olsa sorduklarinda kaynagini ispat edeceksin!!!

o ayrı konu tabiki ispat etmen gerek ama bildirmene gerek yok
aradaki fark bu

sputnik
13 Kasım 2017, 21:14
Evet, dogru.. Önceden beyan etmeye sarti yok 10 binin altindaysa.
Diyelim ki 9 bin var ve beyan sarti yok. Yine de sorduklari takdirde üzerindeki paranin miktarini (9,8,7..neyse) dogru beyan ve kaynagini belgelemen sarti var.
Ben böyle anladim.

Rammstein
13 Kasım 2017, 23:25
Turkiye'de bir bankada euro hesabiniz varsa, IBAN numarasini yazin bir kagida. Kendi bankanizdan bu iban numarasina para gonderin demeniz yeterli.

27000 euro karsiliginda 20 euro gibi bir gonderme parasi aliyorlar. ( Fransa ).

Turkiyedeki bankayi arayip haber verirseniz herhangi bir ucret kesmeden gelen parayi hesabiniza ekliyor.

Turkiyedeki banka kolaylik gostermez ise en fazla 150 euro kesme haklari var, miktar ne kadar cok olursa olsun.

yilmaz68
13 Kasım 2017, 23:51
12.800,00 euro Sparkasse den Zraatbank köln şübesine yatırdım. Yatırırken ziraat bankasındaki euro hesabıma ait ibanı verdim.
Parayı Türkiye'den çektim 55 euro civarında kesinti oldu.

Gönderirken çok önemli
Gönderene ait bilgiler mutlaka verilmeli
· Ad Soyad: xxxx xxxxx
· IBAN: DExx xxxx xxxx xxxx
· Adres: xxxx str xx
12345 Xxxxx
· Telefon numarası: +4912345678

hekimoglu
30 Temmuz 2018, 22:43
BH-Trick entlarvt
Frau will 17.000 Euro in Unterwäsche schmuggeln
17.000 Euro hat eine Frau in Baden-Württemberg am Flughafen durch den Zoll schmuggeln wollen – und dafür eigens ihre Unterwäsche umgenäht.
Mit 17.000 Euro im BH ist eine Frau am Bodensee-Airport in Friedrichshafen von Zollbeamten ertappt worden. Das Geld sei vor ihrem Flug am Samstag in das Wäschestück eingenäht worden, teilte das Hauptzollamt Ulm am Montag mit. Erst am 26. Juli hatten Zöllner in Friedrichshafen bei einem 76 Jahre alten Mann und dessen 24-jähriger Tochter rund 21.000 Euro entdeckt. Sie waren ebenfalls auf dem Weg in die Türkei.
Kaynak: T-Online Nachrichten

delitürk
13 Eylül 2018, 08:56
Arkadaslar ben Flughafen Zoll arayarak TR ye 71.000 Eur para götürecegimi beyan ettim.Sparbuchlarda kayitli idi Bankadan cektim ve Sparbuchlari Hava Alaninda ilgili Memurlara gösterdim formula verdiler doldurdum. Parayi saydilar form kaselediler.Biletimi vs kopie yaptilar. Bagajlarimi verdim biletimi aldim polis üst düzey kontrol sistemnden gectim kimse ne sordu nede bakti...Bankayla gönderecektim 550 eur havale ücreti istemislerdi..Tabiki bu götürdügüm miktar parayi ilgili yerlere bildireceklerdir finanzamt vs ama benim para sparkassede sparbuch da idi ve nereden geldigi belliydi sorsalar bile kanitlarim var..

dersimlix
27 Eylül 2018, 17:22
Slm arkadaslar,

Almanyadan türkiyeye 10000eurodan fazla para getirmek istersem havalimandaki gümrükte söylemem gerekiyor. Bu islemi yapan varmi aramizda ve extra para ödencekmi.

avcilar kirali
27 Eylül 2018, 17:28
Slm arkadaslar,

Almanyadan türkiyeye 10000eurodan fazla para getirmek istersem havalimandaki gümrükte söylemem gerekiyor. Bu islemi yapan varmi aramizda ve extra para ödencekmi.

https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?8303-Almanyadan-t%FCrkiyeye-para-g%F6t%FCrmek

SesSizliK
27 Eylül 2018, 17:51
Slm arkadaslar,

evet ben yaptim direk söylüyorsun su kadar para var üzerimde diyorsun paranin kaynagida varsa ( kontodan cektiysen yada kredi cektiysen vss o kagitlar yaninda olsun )

hic bi ücret ekstra para vss hic bisey yok sadece bildirmis oluyorsun

dersimlix
27 Eylül 2018, 17:58
Slmlar tesekürler hizli cevap icin ,,normalinde parayi bankalan havale ediyordum hicte problem cikmiyordu ama bu siralar türkiye bankadan kolay para cekilmiyormus sözde

SesSizliK
27 Eylül 2018, 18:02
Slmlar tesekürler hizli cevap icin ,,normalinde parayi bankalan havale ediyordum hicte problem cikmiyordu ama bu siralar türkiye bankadan kolay para cekilmiyormus sözde

kardes dedigim gibi paranin kaynagi varsa hic ugrasma direk kayit yaptir git hic bisey olmuyor ben 2016 da TR de daire aldim 50 bin euro ( almasyadim keske zarardayiz :D )

yani hic sorun olmuyor ;)

hekimoglu
27 Eylül 2018, 19:11
dersimlix, arkadasim zaten Türkiye ye geleceksen parani yaninda getirip havale masrafini ödemekten kurtulabilirsin diger arkadaslarin yazdigi gibi paranin kaynagi sorunlu degilse endiselenecek birsey yok beyan et basin agrimasin, Türkiye de bankalardan döviz alma meselesine gelince hepsi yalan oda nerden cikti, evet bazi sorunlar yasaniyor ancak o söyleninen durumda degiliz henüz, sadece yüksek miktar söz konusuysa subeye en az bir gün önceden haber vermek gerekiyor cünkü bankalar döviz bürosu degil Türk Lirasiyla calisiyorlar yüksek meblag herzaman hazir olmayabilir.

dersimlix
27 Eylül 2018, 21:48
Simdilik tesekürler ,peki ucak,lan getirdigimde euro sizce banka,dami bozdurmayi tavsiye edersiniz yoksa döviz bürosunda.

hekimoglu
27 Eylül 2018, 22:08
Türkiye de nereye gidiyorsun bilmiyorum eger Istanbul sa serbest piyasa en üst kur fiyatini kapalicarsi mahmutpasa yokusu kapisindaki döviz bürolarindan alabilirsin diger yerlerde istanbulun semtleri dahil anadoluya gittikce makas aciliyor 15 ila 40 kurus arasinda düsük fiyata aliyorlar.

Miktar yüksek olunca döviz bürolarinda pazarlik bile mümkündür. Bankalarda yapilan döviz alisverislerinde gise islemi ile internet bankaciligi islemleri arasindada fark olur, gisede düsük alirlar internet bankaciligi islemi ile serbest piyasa degerlerindeki fark kimi bankalarda sadece 2 kurustur.

ben 1 ay önce anadoluda döviz bürolari ve kuyumcular 40-50 kurus azina alirlarken denizbank ta döviz hesabina yatirip hemen internet bankaciligi ile serbest piyasa degerinin 2 kurus eksigine bozdurdum, kendinizi soydurmayin alternatif cözümler var.

neco54
27 Eylül 2018, 22:46
Piyasa su anda belirsiz oldugu icin kuyumcular ve döviz bürolari cok düsük bozuyorlar.
Bankadan bozdurmani tavsiye ederim. Hangi banka en iyi kuru veriyorsa ordan bozdur.

dersimlix
28 Eylül 2018, 18:50
Tesekürler cevaplar icin

dersimlix
14 Ekim 2018, 10:23
Slm arkadaslar, para konusunu paylasmak istedim,,gecen hafta türkiyeye uctum parayida gayet normal gümrükte beyan etdim,kaynak beli oldugu icin hic sorun cikmadi parayi bile saymadilar.
Botdurmaya gelince döviz bürosuna bozdurdum.

Tesekürler tekrar