PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Microwelle Tamircisi Ariyorum

delikalbim
28 Eylül 2015, 18:23
Slm Arkadaslar önecikle yardimci olacak olanrara simdidem Teşenkkür ederim .
Başlikda yazdiğim gibi Microwelle Tamircisi Ariyorum Oberhausen ( NRW ) civarinda .

D.J.El-Rey
28 Eylül 2015, 19:42
Problem tam olarak ne oldugunu burda kisaca anlatirsan belki hatayi bulur ve kendin de tamir edebilirsin.
Mikrodalgalarda ceyran eger geliyorsa ya uzun cubuk sigortasi patlamistir yada Trafoya bagli olan Kondensator calismiyordur.Diger bozulma imkani olan icindeki aletleri degistirmeye deymez (fiyatlarindan dolayi).
Sigorta patladiysa degistirmeden önce Kondensatora kisa devre de yaptirin,neolur ne olmaz (1000V ) !!!!

avni64
28 Eylül 2015, 19:42
pahalı bişey değilse bence hiç tamirle uğraşma.

delikalbim
28 Eylül 2015, 20:13
Microwelle Einbaumicrowelle Siemens zamaninda 500€ verildi . Ben is yerinde Elektrikcilere batirdim dediler ki en altindaki elektrik platiene bozuk ve Türkiyede baktirdim platineye biey yok dediler . Platieneyi takdim ama sonuc gine ayni hep Evin Sigortasi atiyor oyüzden bi tamirci ariyorum

avni64
28 Eylül 2015, 20:52
Hangi funksiyonda sigorta atiyor?(sakin FI schalter olmasin).Eger platine saglamsa,trafo veya isiticida arizali olabilir.
Burdan ne desek ölcmeden yüzdeyüz kesin cevap olmaz.Benden sana tavsiye kurcalarken dikkat et trafo cikisi 1000v-2000v.

moralist
28 Eylül 2015, 21:11
benim silex tamircim var o yapar aslinda,ama oer-erkenschwick de akkaya gmbh ya gitmen gerek,hem orda birkac mallara bakarsin alisveris yaparsin

delikalbim
28 Eylül 2015, 21:39
kabloyu prize takar takamz FI-Schalter atiyor , her odada denedim sonuc hep ayni. Microwelle bi problem var .

delikalbim
28 Eylül 2015, 21:40
Sagolasin moralist Kardesim.

tr-22
28 Eylül 2015, 22:01
kabloyu prize takar takamz FI-Schalter atiyor , her odada denedim sonuc hep ayni. Microwelle bi problem var .

Gerce bakmisindir ama yine hatirlatmak istiyorum,kardes Pirize taktigin kablo saglammi?kabloda yaniklik varsa bu hatayi yapar bir gözden gecir derim,yada sökülüp takildiginda yanlis baglanmasin.

delikalbim
28 Eylül 2015, 22:09
Sagolasin Kardes o hic aklima gelmedi , bi zat ona bi bakayim .