PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev kredisi hausdarhlen

berkan umut
23 Eylül 2015, 11:42
Ev kredisi (haus darhlen)

Merhaba arkadaslar
Benim ev kredisinin 10 yili doluyor, Tekrar oturup anlasacagiz ama ben borcun üstüne 25000€ Daha almak istiyorum.(yeni mutfak,yeni bakim felan diyerek) ama bana para Baska birsey icin lazim,rechnung felan istiyorlar mi?yada nasil yapmaliyim? Birde anlasmada nelere dikkat etmeliyim (faiz,Tilgung,ara ödeme,etc.. )
bilgi ve önerinize ihtiyacim var.
Tesekkürler

talo176
23 Eylül 2015, 13:25
Umbau / anbau / restaurierung icin verir (faturayla), ama yeni mutfak (mobilya) icin verirlermi bilmem.. zannetmiyorum.
yine de bir sor istersen..

cenyal
23 Eylül 2015, 16:31
Banka geriye kalan borcun ve su anki evin degerine bakar.
Mesela evi 200 bin euroya aldin 10 yil önce, ve su anki borcun 150 bin.Evin degeri ise 250 bin euroya cikti. Sorun olmaz ve fatura felan da istemez.

Yani kendini garantie altina almak ister banka.

aslankral
23 Eylül 2015, 17:08

Merhaba arkadaslar
Benim ev kredisinin 10 yili doluyor, Tekrar oturup anlasacagiz ama ben borcun üstüne 25000€ Daha almak istiyorum.(yeni mutfak,yeni bakim felan diyerek) ama bana para Baska birsey icin lazim,rechnung felan istiyorlar mi?yada nasil yapmaliyim? Birde anlasmada nelere dikkat etmeliyim (faiz,Tilgung,ara ödeme,etc.. )
Tesekkürler

arkada$im ke$ke Nisan Mayis gibi sözle$meyi yenileseydin, benimde bu sene sonunda 10 yillik sözlesmem bitiyor Nisan ayinda 1,55 % den baska bir Bankayla anlastim.
150.000 Euro kalan borcumu ING-Diba Bankta 170.000 Euro ile uzattim ve fazla olan 20.000 Euroyu bana ödeyecekler, bu para icin herhangi bir fatura ve Belge vermem gerekmiyor, benim kom$ularda ayni bankaya gectiler 30 bin fazla alan var fatura istemiyorlar,
$u an Faiz + 1,2 % Tilgung + 100 Euro NRW Bank 500 Euro ödüyorum, 2016 da yine ayni miktar 500 Euro ödeyecem 2 % Tilgungla beraber
Banka degistirmek 1000 Euro civari tutuyor (Noter, Tapu , Mahkeme masraflari )

akbaba
23 Eylül 2015, 22:28

Merhaba arkadaslar
Tesekkürler

bankadan bankaya degisir rechnung istemek, sen diretirsen senin bankanda istemez bence.
arkadaslarda yazmislar, 25000€ modernisierung diye diba'dan cekebilirsin,diba rechnung istemiyor

f4scistx
23 Eylül 2015, 22:41
kfw baktin mi ? yalniz mutfak vs icin vermezler, ama renovierung vs olur. galiba kostenvoranschlag yollaman gerekiyor bi, onu da birisine yazdirirsin. en uygun kredi orda

k.ayhan
24 Eylül 2015, 12:08
@berkant umut arkadasim, benim 10 senelik vertragim da dolmustu, bende piyasayi arastirarak kredilere baktim, degisik degisik angebotlar almani tavsiye ederim, ben evin borcundan harici 37.000 euro fazla aldim, Banka ev icin aldigim toplam kredinin evin degerinin altinda oldugu icin hic sormadi, 10 senelik Krediye 0,85% effektif faiz ile anlastim. Bankanin adi Degussa Bank, oradan da angebot almani tavsiye ederim. Dedigim gibi genelde eviyin degeri aldigin miktarin üstündeyse niye bu kadar fazla aliyorsun diye sormuyorlar.

Selamlar
k.ayhan

Süleyman
04 Ocak 2016, 00:19
slm arkasadlar ehyp diye bir firma var bütünbankalarla calisiyorlar ordan angebot alabilirsiniz her müsterinin istegine
ve durumuna göre kredi yapmaktalar bilginiz ilgilenenlere PM den adreslerini yazabilirim

talo176
04 Ocak 2016, 00:33
ehyp mi interhype mi?

Asafa
27 Mart 2016, 16:53
Selamlar arkadaslar

ev kredisi cekmek isteyenler icin . Almanya da Nbank diye bir banka var. Bu banka almanyanin tesvik bankasi KFW degil karistirmayalim. Bir zamanlar Devlet konut alimini ve yapimini tesvik icin Eigenheimzulage veriyordu. Bildigimiz gibi bu 2005 in sonun da kaldirildi. Bunun yerine devlet yine konut alimini tesvik etmek icin NBank üzerine ilk 10 yili %0.00 faizli tesvik kredisi veriyor. Miktari cocuk sayisina ve eyaletlerin yöneltmeliklerine göre degisyor. Örnegin Asagi saksonya (Niedersachsen) eyaleti cocuk basina 10.000 € Konut tesvik parasi veriyor. Westfalya (NRW) eyaleti hatta daha da fazla veriyor. Müracatlar Stadtverwaltung Bauamt dan yapiliyor.
Diger kredilerle kombine edilme imkani da var. Ve hic bir banka size bunu söylemiyor faizsiz kredi alma imkaniniz var diye, cunki adamlar kendi ürününü satmak istiyorlar.

Müracat ama biraz zor ve meseggatli baya doldurulmasi gereken dökümanlar cok. Ama faizsiz kredi aliniyor sonun da o bakimdan deger.

Vatandaslarimizin cogu bu tesvik Kredisi türünü bilmiyor ve faydalanamiyor malesef. Konut Kredisi cekmek isteyen arkadaslarin bilgisine sunarim.

Selamlarimla

macomen
27 Mart 2016, 22:30
Slmlar,
@aslankral,arkadasim sen mesajinda ev kredisini ingdibadan aldigini yazmissin.benim kontom o bankada yalniz ev kredim wüstenrotta o günkü ev kredisi faizleri ne olur bilmiyorum ama ingdibayla görüsmek istiyorum.sormak istedigim kredi islemlerini telefonlami yoksa beraterle yüz yüzemi hallettin.
Saygilar

aslankral
27 Mart 2016, 23:08
Slmlar,
@aslankral,arkadasim sen mesajinda ev kredisini ingdibadan aldigini yazmissin.benim kontom o bankada yalniz ev kredim wüstenrotta o günkü ev kredisi faizleri ne olur bilmiyorum ama ingdibayla görüsmek istiyorum.sormak istedigim kredi islemlerini telefonlami yoksa beraterle yüz yüzemi hallettin.
Saygilar

ING Diba ile ne telefonla nede ING Dibadan bir Beraterle görü$tüm,
Privater Finanzvermittler halletti bizim i$leri
Kendisi bürosunda hangi Banka daha uygunsa o Bankadan Kredi ayarliyor, üctretini kar$i taraf ödüyor

macomen
27 Mart 2016, 23:53
tmm arkadasim cevabin icin tskler,zamani geldiginde görüsme yaparim,suanki kredimin oldugu wüstenrotla görüsmüstüm,suanki düsük faizli krediden simdi faydalanabilirmiim diye,vadesinden 4 sene önce yani 10 sene dolmadan uzatirsam 7800€ gibi zararim oluyormus,hesapladi ,zaten suanki ödedigim kredininde zinsi fazla yüksek olmadigi icin pek karli olmuyorsun dedi,bende vazgecmistim

saygilar

zekinet
05 Mayıs 2016, 17:35
Selamlar , yazdiginiz mesajlarinizi okudum , gemelde Inga Diba Bankayi tavsiye ediyorsunuz ,
Size sorum , Ben 55000 ev almak istiyorum , 35000 Tamir Massrafi Kullanmak istiyorum Bide 12000 araba Borcum var , Inga. Bank araba borcunu Kapatarak , bi Toplam Kredit yapar Mi . Bazen bankalar Araba Kredin var diye , Problem yapiyor .