PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel arabasi olanlar icin önemli haber

Antakya
22 Eylül 2015, 19:08
Son gündemde VW´in amerikadaki dizel arabalarinda uyguladigi sahtekarlik olayini tahmin ediyorum basindan beri takip ediyorsunuz.

Lafi uzatmadan size, yani sadece dizelcilere söylüyorum: büyük ihtimal ile yakinda bütün AB ülkeleri icinde genel dizel yasagi gelmese bile, su anki bildigimiz dizel araclarin ileride kanuni durumu cok ama cok radikal türde degisecek. Onun icin mümkün mertebe elinizdeki dizel arabayi cok fazla deger kaybetmeden ve zarar etmeden simdiden yavas yavas satmaya calisin, elinizden cikarmaya ugrasin derim. Tabi bu benim sahsi fikrim ve düsümcem.

Alman basininda ve yazili medyasinda son zamanlarda SIK SIK bu türlü haberler artik cikmaya basladi. Alman hükümeti ama bu sorunu bildigi halde ve araba lobisinin baskisi nedeni ile üc maymunu oynuyor ve bu sorunu simdiye Kadar görmemezlikten geliyor.

http://www.morgenpost.de/politik/article205782209/Europaeische-Union-fordert-Fahrverbote-fuer-Diesel-Fahrzeuge.html

Avrupa Birligi 5 seneden beri alman hükümetine bu dava icin uyari yolluyor ama almanlar kendi ekonomisini düsünerek ve tabi araba lobisinin baskisi yüzünden bu uyarilari hic dikkate almiyor.

Onun icin bundan sonraki her degisiklige hazirlikli olun ve hesabinizi öne göre yapin.

Kolay gelsin.

moralist
22 Eylül 2015, 19:15
http://alles-schallundrauch.blogspot.de/2015/09/vw-zeigt-betrug-ist-fur-konzerne-normal.html

aqua05
23 Eylül 2015, 23:34
10 senelik bir mercedesim var.Bende diesel partikel filter takdirmayi dusunuyordum. 900 euro tutuyor.260 euro devletden geri aliniyormus.Simdi soru isareti yaptirayimmi yoksa kalsinmi karar veremiyorum.

Speedy123
24 Eylül 2015, 00:10
Benim görüsüm, bir kac gün boyunca büyük capida medyatik olduktan sonra, VW bir kac milyar ceza ödedikten sonra, herkes bu i$i unutup, normal hayatina geri dönücek.

cassano
24 Eylül 2015, 11:29
Benim görüsüm, bir kac gün boyunca büyük capida medyatik olduktan sonra, VW bir kac milyar ceza ödedikten sonra, herkes bu i$i unutup, normal hayatina geri dönücek.

bende aynen senin gibi düsünüyorum.

cetx06
24 Eylül 2015, 22:44
bencede öyle olacak

kemalgil
25 Eylül 2015, 16:48
10 senelik bir mercedesim var.Bende diesel partikel filter takdirmayi dusunuyordum. 900 euro tutuyor.260 euro devletden geri aliniyormus.Simdi soru isareti yaptirayimmi yoksa kalsinmi karar veremiyorum.

Kardes Arabayi dah kac yil kullanmak istiyorsun önemli olanda bu
cok yakinda her yerde ceza yazmaya baslarlar cok sehirlerde merkezlere giremiyorsun ceza geliyor.
arabayin schlüssel numarasini yaz sana kac para oldugunu söyleyim istiyorsan

mercanadasi
25 Eylül 2015, 21:39
arkadas yukarida yazmis diesel arabalarinizi elden cikartin diye AB ülkelerinin toplaminda ne kadar diesel araba var bunun tahminini bile yapamiyorum,ki kaldiki toplatsinlar yada yeni hükümler getirsinler bu olacak sey degil en azindan benim mantigim almiyor böyle bir durumun olacagindan dolayisiyla kimse panige girmesine bence neden yok evet ww bir artislik yapmis sanirim bunun cezasini diesel araba sürenler olmuyacaktir.onun icin aynen devam .saygilar

Sah
25 Eylül 2015, 23:49
hepisi hikaye amerikanin oyunu almanyani otomobil firmalarinin önüne gecmek asil amak bu, amerikadaki arabalarin bu degerleri cok daha yüksek alman arabalarindan.

.onur
26 Eylül 2015, 00:09
arkadas yukarida yazmis diesel arabalarinizi elden cikartin diye AB ülkelerinin toplaminda ne kadar diesel araba var bunun tahminini bile yapamiyorum,ki kaldiki toplatsinlar yada yeni hükümler getirsinler bu olacak sey degil en azindan benim mantigim almiyor böyle bir durumun olacagindan dolayisiyla kimse panige girmesine bence neden yok evet ww bir artislik yapmis sanirim bunun cezasini diesel araba sürenler olmuyacaktir.onun icin aynen devam .saygilar

Aynen hiç birşey olmaz siz sürüp keyfini çıkaran gerisi hikaye hem ayrıca wv süper araba yapıyor

f4scistx
26 Eylül 2015, 10:18
cok sacma bir sey ya. kime ne zarar etmis vw, birakin yapsinlar arabalarini. amac sadece cepe para indirmek.
Istedikleri anda kac firmayi batirir bunlar, okadar kolay ki... adamlar batmasi gereken BANKALARI kurtardilar , sonunda ama hepsi daha zengin cikti ;)
zenginler hep kazanir

amerikan arabalari dediginiz gibi kac kat daha yüksek cikartiyor , ama güc iste..

aqua05
29 Eylül 2015, 12:16
Kardes Arabayi dah kac yil kullanmak istiyorsun önemli olanda bu
cok yakinda her yerde ceza yazmaya baslarlar cok sehirlerde merkezlere giremiyorsun ceza geliyor.
arabayin schlüssel numarasini yaz sana kac para oldugunu söyleyim istiyorsan

Arkadas parca satan yerde calisiyor Araba C 270 ;5 Silindir o yuzden pahali Twintec diye bir marka indirimli 840 euro ya geliyor.Normal 1000 euro civari.

1093
29 Eylül 2015, 14:52
bence diesel arabalari kaldirmazlar ama vergilerini bayagi bi yüksetirler.bu durumda olan vatandasa olur.

kemalgil
29 Eylül 2015, 20:41
Arkadas parca satan yerde calisiyor Araba C 270 ;5 Silindir o yuzden pahali Twintec diye bir marka indirimli 840 euro ya geliyor.Normal 1000 euro civari.

Selam aqua kardes bende araba parcasi satan firmada calisiyorum schluessel numarasi olsa daha iyi cevap yazardim sana hatta alabilecegin bir adreste söyleyebilirim
Ben 270CDI 125 KW Baujahr: 12/2000 .. 02/2007 baktim ve liste fiyati Twintec 795,00 € +MwSt

Wasser1907
30 Eylül 2015, 01:57
Bu abgas sebebiyle insan ölebilirmi,yangin cikabilirmi,öldümü,kaza oldumu.... bu sorulari uzatabilirim,bence amerikanin araba indüstrisi kötü durumda,alman araba indüstrisi iyice agirligini koymus geliyor,bunu engellemek icin medyasi ile camur attilar o kadar!! Tabiki bu benim düsüncem

TipiTip
30 Eylül 2015, 02:07
Bu abgas sebebiyle insan ölebilirmi,yangin cikabilirmi,öldümü,kaza oldumu.... bu sorulari uzatabilirim,bence amerikanin araba indüstrisi kötü durumda,alman araba indüstrisi iyice agirligini koymus geliyor,bunu engellemek icin medyasi ile camur attilar o kadar!! Tabiki bu benim düsüncem

evet haklisin ,

amarika kendi araba sanayisini bu olaydan sonra canlandiracaktir

dediklerine hadi diyelim hepsine katildik

iyi güzelde VW hicmi sucu yok ?

göstergelerde cikan rakamin 35-40 misli daha yüksek rakamlar ile dogayi kirletiyorlarmis

hadi 3-5 misli olsa neyse , 40 misli be usta

hepimiz , TR izine giderken yollarda Benzin fiyatlarinda kaziklaniyoruz , 3-5 Euro Depo basina fazla ödüyoruz

hadi normaldir otobandir el memleketidir diyoruz kabul ediyoruz ,

ama düsün her doldurdugumuz Depoda 40 Euro kaziklansak ne yapariz ???

hani bizlerin bir Ata Sözü vardir * Hirsizin hicmi sucu yok ? *

vallah ben amerikayi desteklemiyorum , adamlar zaten Hava Kirliligi icin Tantana yapmayacaklar

Kullaniciyi Yaniltmaktan bunlara Ceza kesecekler

öyle bir iki gün tantana olur sonra ses seda cikmaz türünden degil ,

bu olay VW baya tuzluya patlar !!!