PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman vatandasi olarak Türkiye´deki esini Almanya´ya getirmek!

xmen1980
17 Eylül 2015, 16:26
Merhaba arkadaslar,

ben Alman vatandasiyim, esim Türk vatandasi. Iki cocugumuz var onlar da Alman vatandasi.

Ben esimi Almanya´ya getirebilmem icin herhangi bir engel olur mu ?

Esim bundan 5 sene önce Almanya´da kalmisti yani kendisi 2001 yilinda benimle evlenerek aile birlesimi olarak kendisini Almanya´ya getirmistim.

Selamlar

hOrOz
17 Eylül 2015, 17:50
cocuklar icin problem olmaz ..
esin icin tekrar aile birlesimi icin vize almasi gerekecek
seinin de burada istek yapman gerekecek
eslerden biri Aklman Vatandasi olunca pek problem cikmiyor

xmen1980
17 Eylül 2015, 21:16
merhaba horoz!
cevap ve bilgi icin tesekkürler.
yabanci polisi denilen einwohnermeldeamt familienzusammenführung dogru mu ?
tesekkürler :)

hOrOz
17 Eylül 2015, 21:34
eyaletlere göre degisiyor yabancilar dairesi yani Ausländeramt .....
oradan istek yapacaksin

http://www.tuerkei.diplo.de/contentblob/4524210/Daten/5526764/40ehegattennachzugeheschliessungindeu.pdf

xmen1980
17 Eylül 2015, 21:36
esimin kurs gibi bir sertika almasi sart mi acaba ?

hOrOz
17 Eylül 2015, 22:01
esimin kurs gibi bir sertika almasi sart mi acaba ?

Avrupa Mahkeme si kaldirdi ama Almanlar halen istiyorlar galiba

http://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2014-07/cp140096de.pdf

http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=154828&pageIndex=0&doclang=DE&mode=req&dir=&occ=first&part=1

xmen1980
17 Eylül 2015, 22:03
tesekkürler, masallah bilgilisin. tekrar tesekkürler

fuk_18
18 Eylül 2015, 11:45
Xmen oncelikle konuyu tam anlamadim,esin 2001 de geldi sonra ayrildinmi ? ve simdi yeniden mi baristiniz ve tekrarmi getirmek istiyosun ?

cocuklar nerde kakiyor turkiyedemi almanyadami ?

xmen1980
18 Eylül 2015, 11:57
merhaba ...18,

yok yanlis anlamissin, esim 2001 yilinda benimle geldi ve 2009 senesinde türkiyede is buldum o yüzden gitmistik, esim daha sonra bir sene icinde sadece gezi ve arkadaslarini görmek icin gitti almanyaya, ve bir daha gitmedi. simdi pasaportu bitti ve vize yani oturumu bitti !
slm

fuk_18
18 Eylül 2015, 12:39
tamam simdi anladim öncelikle aile birlesiminde davet diye bir olay yok ,

yapman gereken cocuklarda komple gelcekse esin cocuk uzerinden aile birlesimi yaparsa a1 almadan direk gelebilir aksi taktirde senin ile aile birlesiminde a1 almasi sarti var, hersey sifirdan basliyor yani ama en garanti yol cocuk uzerinden aile birlesimi ama onda cocuk yas sorunu olurmu bimiyorum

xmen1980
19 Eylül 2015, 23:03
tesekkürler f..._18
a1 ne anlamina geldigini maalesef bilmiyorum, konuyla ilgili bir paylasimda bulunursan sevinirim :)

fuk_18
20 Eylül 2015, 20:01
A1 dil belgesi oluyor baslangic duzeyde almanca bilgisini kanitlamak gerekiyor, ama cocuk uzerinden yapinca istemiyorlar ama cocuklarin yas siniri varmi bilmiyorum normal aile birlesimi yaparsaniz a1 belgesi isterler sadece senden maas yada ev bilgisi isteyemezler.

tesekkürler f..._18
a1 ne anlamina geldigini maalesef bilmiyorum, konuyla ilgili bir paylasimda bulunursan sevinirim :)

bingöllü
21 Eylül 2015, 12:11
Dil seviye tesbitine gerek yok, hOrOz arkadasin da dedigi gibi avrupa mahkemesi, uygulamayi tr ile 80´de yapilan anlasmaya aykiri olduguna hükmetti. Ama kamu görevlilerin cogu bundan habersiz, ya da bizim millet habersiz haklarini bilmiyorlar.

Öte yandan Berlin-Brandenburg eyalet yüksek mahkmesi de uygulamayi anlasmaya aykiri buldu, dosya no: OVG 7 B 22.14

Eger ciddi problem cikiyorsa, iki mahkeme kararinin basip önlerine koymak gerekiyor, o zaman bir sey yapamazlar

fuk_18
21 Eylül 2015, 22:08
:) a1 almadan gelemez en son ne zaman aile birlesimi yapan kisi ile konustun gorustun a1 almismi almamis mi konsolosluk mahkeme kararini takmiyorki turkiyeden aile birlesimi yapmak isteyen kis ya almanyayi iyi sekilde konuscak yada a1 alcak baska bir imkani yok

Dil seviye tesbitine gerek yok, hOrOz arkadasin da dedigi gibi avrupa mahkemesi, uygulamayi tr ile 80´de yapilan anlasmaya aykiri olduguna hükmetti. Ama kamu görevlilerin cogu bundan habersiz, ya da bizim millet habersiz haklarini bilmiyorlar.

Öte yandan Berlin-Brandenburg eyalet yüksek mahkmesi de uygulamayi anlasmaya aykiri buldu, dosya no: OVG 7 B 22.14

Eger ciddi problem cikiyorsa, iki mahkeme kararinin basip önlerine koymak gerekiyor, o zaman bir sey yapamazlar

xmen1980
24 Eylül 2015, 14:09
hepinize bilgilerinizden dolayi tesekkür ediyorum :)

Tüm Türk-islam alemin Mübarek Kurban Bayramini kutluyorum, arkadaslar iyi bayramlar.

Selamlar