PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duisburg (bis 100km) ve cevresinde kanatli kesim yeri bilen varmi?.

cinnah
16 Eylül 2015, 21:33
Merhaba arkadaslar Duisburg (bis 100km) ve cevresinde kanatli kesim yeri bilen varmi? Schermbeck te daha kesim yapilmiyormus diye duydum.
Tesekkürler

Tual
16 Eylül 2015, 21:41
Buradan da bilgi alabilirsin.

https://www.facebook.com/Metzgerei-Ali-Can-Kasap-Herne-Wanne-1443330362580222/timeline/

cinnah
16 Eylül 2015, 22:36
Tesekkerler, bunlar satici ben kendim gidip kesecem. Hem sadece tavuk degil, ördek,kaz, hindi. Hatta koyun ve kuzuda olabilir.

TipiTip
16 Eylül 2015, 22:58
bir zamanlar Oer-Erkenschwick civarinda kesiliyordu
kanatli hangi hayvani istersen vardi

ben komsumuzun ricasi üzerine gittim onlari getirdim

ama o kadar pislik icindeydiki ortalik inanin kactim uzaklastim , isleri bittiginde gittim onlari aldim

arkadaslar kanatli hayvanlarda nasil besleniyor ne ile besleniyor hastalik durumlari nedir bilme sansiniz yok

doktor kontrolüde olmadigi icin NEYI KESTIGINIZI nasil biliyorsunuz ???

cinnah
19 Eylül 2015, 22:29
bir zamanlar Oer-Erkenschwick civarinda kesiliyordu
kanatli hangi hayvani istersen vardi

ben komsumuzun ricasi üzerine gittim onlari getirdim

ama o kadar pislik icindeydiki ortalik inanin kactim uzaklastim , isleri bittiginde gittim onlari aldim

arkadaslar kanatli hayvanlarda nasil besleniyor ne ile besleniyor hastalik durumlari nedir bilme sansiniz yok

doktor kontrolüde olmadigi icin NEYI KESTIGINIZI nasil biliyorsunuz ???

Sagolasin sen adresi yazi ver, buraya.Bütün ciftlikler nerdeyse aynidir, etrafta yarim saat durmadan kokusuna alisamazsin, bakkaldan veya marketten aldigin etlerin be yildizli otellerden gelmiyor. Önemli olan kesim yapildiktan sonraki isleme ortamini temiz olmasidir.

Saglik kontrolü konusunda gelince de hayvanlardan insanlara kolay kolay hastalik gecmez (romanyadan gelen hastalikli AT eti skandalini duymussundur.) Agir hasta olan hayvan zaten görüntüsünden belli olur. Dünyada insanlar ister ciftlikten, ister yabani hayatttan devamli et tüketimi yapiyor.

Kisacasi ben en bakimli en bakimsiz yerden de et ve et ürünü yedim. bu yasima kadar Türkiyede köhne bir ahirimizdan ve kümesimizden yüzlerce koyun, kuzu,tavuk, hindi, ördek ve kaz yedim, Kanatlilara herhangi bir ilac veya doktor kontrolü olmadigi halde bir sorun yok.