PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Corsa C 1.0 yag eksiliyor..

akbaba
27 Ağustos 2015, 22:50
selam arkadaslar,
Ben bir opel corsa c 1.0 bj 2003 aldim,58PS, 110 binde
her 1000km.'de yaklasik 1lt. yag eksiltiyor,tamircime sordum,eski araba normal dedi,
eger süratim 100 Km/h fazla ise,daha cok yag eksiliyor,100Km/h dan az süratle kullanirsam az yag eksiliyor.
icinizde bu arabadan kullanan varsa,sizde durum nasil?yag eksiltiyormu?
ben benzin olarak Super E10 aliyorum, 100km.de 6 - 6,5lt.yakiyor. sizde durum nasil.

Musti
27 Ağustos 2015, 23:45
Ventildeckeldichtung bide öldruckschalter yi kontrol et ordan olabilir

Soube
28 Ağustos 2015, 01:52
selam arkadaslar,
Ben bir opel corsa c 1.0 bj 2003 aldim,58PS, 110 binde
her 1000km.'de yaklasik 1lt. yag eksiltiyor,tamircime sordum,eski araba normal dedi,
eger süratim 100 Km/h fazla ise,daha cok yag eksiliyor,100Km/h dan az süratle kullanirsam az yag eksiliyor.
icinizde bu arabadan kullanan varsa,sizde durum nasil?yag eksiltiyormu?
ben benzin olarak Super E10 aliyorum, 100km.de 6 - 6,5lt.yakiyor. sizde durum nasil.
3 zilindirli araba cok normal yagina dikkat et kullan

akbaba
28 Ağustos 2015, 19:23
Ventildeckeldichtung bide öldruckschalter yi kontrol et ordan olabilir

arkadasim bunlar 8,98€ + 5,52€ degerinde parcalar,
biraz ugrassam galiba kendim degistirebilirim,yag konan yeri,kenarlarindan komple sökersem, Ventildeckeldichtungu degistirebilirim insallah.
öldruckschalter nerde bilmiyorum,insallah onuda bulurum...

ereli
12 Eylül 2015, 01:25
Opelerin cogu yağ eksiltiyor bende opel astra g var 1000 1litre yag yakiyor hizli gitiginde arkadan atiyor dumani ventilschaftdichtung brenn rauma giriyor yakiyor yagi arabayi fazla basma az yakar yağı
Dikkat et yagsiz gitme saygilar 6 senedir ayni araba vallah biktim arabanin motor haubesini ac kapat kulandigim yag 10w40 liqu moly tavsiyem ucuz yag atma fatla hizli gittigimde cook yakiyor yagi genelik le 1ve 2 vites se atiginda aynadan arakayi bak dumani gorursun fazla gaza yuklenme ozaman yakmiyor fazla

ereli
12 Eylül 2015, 01:33
arkadasim bunlar 8,98€ + 5,52€ degerinde parcalar,
biraz ugrassam galiba kendim degistirebilirim,yag konan yeri,kenarlarindan komple sökersem, Ventildeckeldichtungu degistirebilirim insallah.
öldruckschalter nerde bilmiyorum,insallah onuda bulurum...

Kendin yapamasin anliyormusun motor dan komple motoru sokecen ufak bi hatta nelere mal olur bana 350 - 400 euro istediler tamirihne

muyi64
06 Kasım 2015, 22:32
Selamün aleyküm ,, Arkadaslar
Bu dert bendede var, Bende BMW E90 320i benzinli,, ilk kalkislarda yada gaza fazla yüklendimmi, eksozdan cok asiri duman kara duman atiyor , cokta yag yakiyor kokuyor,, Bunlari yeniledik, ama hala ayni,

Ventildeckeldichtung.
Bujiler
Vakumpumpedichunglari iki tane
Luftfilter
motorÖL + Filter

motor kuru disarda yag görünmüyor,
daha neden olabilir bi türlü cikamadik isin icinden,, böyle birsey duyon oldumu acep, aramizda ,, google amcayada cok sorduk ama bi sonuc bulamadik
napalim ,, lütfen yardimm
selamlar