PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Is yeri acmak istiyorum Harz 4 aliyorum.

Cihan
26 Ağustos 2015, 00:24
Arkadslar insAllah konuyu dogru yere acmisimdir. Basliktan belirtigim gibi is yeri acmak istiyorum, Ama elimde param yok. Yaklasik 4 yil oldu Hartz 4 almaktayim, Daha önce hic is acma girisiminda bulunmadim.
Acaba Devlet Para yardiminda buluna bilirmi. Bulunsa ne kadar yardim eder. Önce nerelere bas vurmam gerk. Bilgisi olan Arkadaslar yol gösterse iyi olur SAYGILAR:

Cihan
12 Eylül 2015, 00:37
Arkadslar konu hakinda bilgisi olan kimse yokmu.

fuk_18
12 Eylül 2015, 01:44
konuyu acali daha 2 saat olmus beklemeniz lazim biraz.

hartz 4 da devlet yardimi olmuyor ancak arbeitsamta oldugunuzda yardim ediyorlar

TipiTip
12 Eylül 2015, 01:52

hartz 4 da devlet yardimi olmuyor ancak arbeitsamta oldugunuzda yardim ediyorlar

Konuyu actiig tarih 26.Ağustos.2015, 00:24

17 gün olmus :-)))) iki saat önce konu güncellensin diye tekrardan altina yardim icin yazi yazmis

fuk_18
12 Eylül 2015, 05:52
Gerçekten ya arkadas kusura bakmasin. Bu siralar cok yogun calistigim icin aklimi toplayamiyorum.

Sagol abi duzelttigin icinde hatami yaslaniyoz herhalde :)

Konuyu actiig tarih 26.Ağustos.2015, 00:24

17 gün olmus :-)))) iki saat önce konu güncellensin diye tekrardan altina yardim icin yazi yazmis

Cihan
12 Eylül 2015, 15:10

Sanki duymustum. Ama tam emin olmadigim icin yazdim. Hatz 4 alanda Devlat yardim ediyor diye. Yeni is yeri acildiginda.

hOrOz
12 Eylül 2015, 15:36
Sanki duymustum. Ama tam emin olmadigim icin yazdim. Hatz 4 alanda Devlat yardim ediyor diye. Yeni is yeri acildiginda.

söyle olabilir mesela isyeri acarsin ama kazancin iyi olmazyabilir
o zaman HARTZ4 den ek yardim isteyebilirsin

fuk_18
12 Eylül 2015, 22:56
arkadas arbeitsamtin pesin olarak verdigi 8 10 bin eurodan bahsediyor diye tahmin ettigim icin kendi cevabimi verdim eger.yardim almaya devam edebiliyormuyum derse evet edebilir aylik 400 500 euro keserler yardim parasindan her ay da umsatz i vermesi gerekli eingabe ausgabe seklinde

söyle olabilir mesela isyeri acarsin ama kazancin iyi olmazyabilir
o zaman HARTZ4 den ek yardim isteyebilirsin

talo176
13 Eylül 2015, 11:18
10 sene evel mi ne "einstiegsgeld" denilen bir para yardimi vardi.. lakin yasal degil(di) ("kann-leistung")..
ilk alanlar 30 bine yakin para yardimi aliyorlardi (maksimum 2 sene).. simdi ise fuk_18 arkadasimiz yazdigi gibi 8 bin €.. o da dedigim gibi "kann-leistung"..
yani cok az kisilere veriyorlar bu parayi..
o parayi alabilmen icin, buisenessplan görmek istiyorlar..

Cihan
13 Eylül 2015, 13:59
Arkadslar tskl bilgileriniz icin, Kusura bakmayin tam olarak ve net Anlyayamadim. Simdi harz 4 alana devlet yardim ediyor mu.
Birde. Buisenenssplan icin ne napmam gerk tskl.

hOrOz
13 Eylül 2015, 14:17
https://de.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cberbr%C3%BCckungsgeld_%28Existenzgr%C3%BCndu ng%29
http://www.gegen-hartz.de/nachrichtenueberhartziv/0344e19aa30c68c0a.php

hocam 15 ay yardim ediyor ilk 6 ay en son aldigin issizlik parasi kadar geri kalan 9 ay ise sadece 300€
https://de.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%BCndungszuschuss
ama buna evet demeleride mecbur da degiller onlarin kisasina kalmis bir sey
yani her yardim isteyene vermek gibi bir mecburiyetleride yok
öyle 5-10 bin Euro para da yok
cok iyi bir konzept göstermen gerek
yani buradan kazanacagin parayla gecimini saglayabilcegini kanitlaman gerek ...sanirim Kiosk gibi seylere yardim etmezler
düsn eger isyerini kendin acarsan hastalik sigortasindan tut vergilere kadar kendin ödemen gerekecek

fuk_18
13 Eylül 2015, 19:36
hatz 4 oldugu icin pesin olarak is yerini acmak icin bir para alamazsin ama aldigin yardimdan belli bir miktar kesilir o sekilde yatar ve her ay gelir gider taplonu aylik gelirinin ne kadar oldugunu gösterirsin kendini gecinderecek parayi kazanana kadar.

Arkadslar tskl bilgileriniz icin, Kusura bakmayin tam olarak ve net Anlyayamadim. Simdi harz 4 alana devlet yardim ediyor mu.
Birde. Buisenenssplan icin ne napmam gerk tskl.

Mahokan
12 Ocak 2016, 18:17
öncelikle Businiesplan yazman gerekecektir varsa steurberaterin yardim eder,ondan sonra existensgrunder seminerine gitmen gerekecek(ihk) 4 gün falan sürüyor sertifika alacaksin oradan bu sertifika ve is palanin ile arbeitsamt a basvuru yapacaksin,belki ek belgelerde isteyebilirler,4 ile 6 hafta arasinda cevap gelecektir olumlu yada olumsuz diye.Ne kadar issizlik parasi aliyorsan bunu 6 ay boyunca alacaksin(Gründerschutz) tek seferde pesin vermiyorlar ama olur ki dükkani acmissindir 4,5 ay gecmistir üzerinden sende hak almisan bu yardima 4,5 aylik yardimi bir seferde alirsin bu 6 ay bittikden sonra tekrar basvurman sarti ile 9 ay daha hakkin var 300 euro!Ama maddi olarak fazla durumun yoksa hic bu ise girme Krankankasse adami mahvediyor bilesin ayrica kiraydi faturalardi zor is!birde aklima gelmisken dükkani acmissindir isler rayinda olmayabilir o zaman selbständig ile birlikte Hartz4 hakkinda var