PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e-passaport Sorun!

ultrAslan55
25 Ağustos 2015, 17:34
Merhaba arkadaslar,

Benim kaynana gecen epassaport basvurusu yapmaya calismis yapamamis sonra bana söyledi bi bakabilirmisin diye, Bende simdi baktim fakat herdefasinda bu yazi yaziyor.. acaba sorun tam olarak ne biliyormusunuz ? Herseyi doldurdum devam edemiyorum. Isminde özel bir türkce harf de yok. Kölnde yasamiyor kendisi ama kölnde yapmak istiyor, acaba en son nerde yaptisa oraya mi gitmesi gerek ?

http://www.bilder-upload.eu/upload/f4a6e8-1440516790.png

http://www.bilder-upload.eu/upload/891626-1440517100.png

mercanadasi
25 Ağustos 2015, 18:04
Ustam bildigim kadariyle .ki eminim bir kac hafta icinde kanunlar degismediyse herkez oturdugu sehirin hangi türk konsolosu bakiyorsa o konsolosluga gitmesi gerek öyle ben su konsolosluga gideyim yada buraya gideyim diye istege göre olmuyor. Saygilar

talo176
25 Ağustos 2015, 18:06
Ustam bildigim kadariyle .ki eminim bir kac hafta icinde kanunlar degismediyse herkez oturdugu sehirin hangi türk konsolosu bakiyorsa o konsolosluga gitmesi gerek öyle ben su konsolosluga gideyim yada buraya gideyim diye istege göre olmuyor. Saygilar

bende öyle biliyorum.. biz bremenliler misal mecburuz hannovere gitmeye..

ultrAslan55
25 Ağustos 2015, 18:12
Tamam en son essende yapmis, essen verdim yinede devam edemiyorum ayni yazi geliyor..

Akcan
25 Ağustos 2015, 18:15
Nufüs kagidinda isimler nasil yazilmisa (Büyük Kücük harflere )ona dikkat edin. Bizim basimiza geldi, meyerse bir isim kompile Büyük yazilmis, mesela Akcan deyilde AKCAN gibi Bütün harfleri nüfus cüzdaninda yazilmis oldugu gibi yazin.

ultrAslan55
25 Ağustos 2015, 18:24
Nufüs kagidinda isimler nasil yazilmisa (Büyük Kücük harflere )ona dikkat edin. Bizim basimiza geldi, meyerse bir isim kompile Büyük yazilmis, mesela Akcan deyilde AKCAN gibi Bütün harfleri nüfus cüzdaninda yazilmis oldugu gibi yazin.

hepsini büyük yazdim yine birsey degismedi..

Ergene
25 Ağustos 2015, 19:18
Ben gecen hafta Nürnberg konsoloslugunda idim ve özellikle sordum,
artik Randevu almaya gerek yok dediler. Yani evraklari tamamlayip gidebilisiniz,
ama benimde bildigim hangi eyalet/sehir de yasiyorsaniz oradaki konsolosluga
gitmeniz gerekiyor.

hOrOz
25 Ağustos 2015, 20:06
Köln Konsoloslugu randevu olmadan kabul etmiyor

kimlik bilgileri yanlsi dedigine göre bir seyler yanlis

bir telefon hatti vardi Ankarada orayi ara manuel olarak termin veriyorlar

Acil Pasaport Hattımıza 09:00/18:00 Saatleri Arasında +90 312 462 91 46 ve 47 Nolu Telefonlardan Ulaşabilirsiniz.

ultrAslan55
25 Ağustos 2015, 21:34
Ben gecen hafta Nürnberg konsoloslugunda idim ve özellikle sordum,
artik Randevu almaya gerek yok dediler. Yani evraklari tamamlayip gidebilisiniz,
ama benimde bildigim hangi eyalet/sehir de yasiyorsaniz oradaki konsolosluga
gitmeniz gerekiyor.

benim gittimde ise randevu almadan yapmiyoruz dedi. allah allah

Akcan
26 Ağustos 2015, 07:03
Hepsini büyük yazcaksiniz demedim, nüfüs cüzdanina dikkat et! orda nasil yaziyorsa aynen ögle yaz, yani uü,UÜ,Ii OÖ oö, büyük, kücük, nüfüs cuzdaninin yazilis seklinin aynisini yazmalisiniz. Aynen bizde cok ugrastik pasaport daki yazilan gibi yazmistik ama bir türlü olmuyordu, daha sonra nüfüs cüzdaninda ki gibi yazdim bütün harflerin nasil yazilmis olduguna dikkat ederek islemi yaptim bütün ailemizinki sorunsuz oldu.

Rookie
10 Mayıs 2022, 21:13
Merhaba Arkadaşlar
Yeni konu açmak istemedim, benim bir sorum olacak.
Konsoloslukta Passaport uzatmak için yanımızda hangi belgeleri götürmemiz lazım.

webci
10 Mayıs 2022, 21:16
Nüfus cüzdanı2 adet biyometrik fotoğraf.Pasaport*almak istenen yıla göre ödenmiş harç ve defter bedellerinin "tahsil edilmiştir" kaşeli dekontları. ...Parmak izi.18 yaş altı çocuklar için muvafakatname.

Rookie
10 Mayıs 2022, 21:29
Nüfus cüzdanı2 adet biyometrik fotoğraf.Pasaport*almak istenen yıla göre ödenmiş harç ve defter bedellerinin "tahsil edilmiştir" kaşeli dekontları. ...Parmak izi.18 yaş altı çocuklar için muvafakatname.
Hızlı cevabın için Teşekkür ederim.
(ödenmiş harç ve defter bedellerinin "tahsil edilmiştir" kaşeli dekontları. )
Harçlar Konsoloslukta ödenmiyormu.

webci
10 Mayıs 2022, 21:31
Aynen usta...
Bilgi bölümünde yazdigi icin hepsini kopyaladim..
Malum parmak izini yoksa oraya nasil götürecez;)

A.Eren
11 Mayıs 2022, 17:45
Arkadaşım ben 5 haftadır bekliyorum henüz Ankara'dan gelmedi. Istenen... Şuan ki pasaport, nüfus cüzdanı, 1 adet 50x60 mm Biometrik resim. Mesela 10 yıllık toplam 95 Euro. Kart ile ödeme yaparsan ayrıyetten ücreti var o sebeple peşin öde.