PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200 metrekare arsaya ev kaca mal olur (didimde)

sswiss
23 Ağustos 2015, 20:36
Merhabalar arkadaslar

belki yapan veya yaptiran tanidiklari aramizda olan vardir diye sorayim dedim

arkadaslar didimde 200 metrekare arsa plan projesi Hazir hemen insahata baslanabilinir bir arsa var acaba normal bir sekilde 2 1/2 veya 3 kat triblex bir ev ne kadara mal olur TL olarak veya buna benzer bir ev ne kadara mal olur

ayrica oralarda iyi niyetli isine sadik tanidiginiz mühendisler varmi

tskler

akbaba
23 Ağustos 2015, 21:24
200 m² arsaya triblex nasil sigacak?arsa cok kücük
hic bahce-balkon filan düsünülmüyormu?
hapşursan komşun çok yaşa der,benden yazmasi

talo176
23 Ağustos 2015, 21:29
200m² az sanma.. 75m² evin krokisi ise (75 de az degil).. 125m² bahcen olur.. diyelim giris/araba birakma yeri de 25-30m² olsa bile.. halen 100m² bahcen olur..

@sswiss, kusra bakma bu konuda bilgim olmadigi icin sana yardimcin olamiyacam.. :-)

sswiss
24 Ağustos 2015, 10:52
200 metrekare ev dikilmiyecek Kadar az degilki zemin Kati 60 metrekareden yukari Dogru toplam 3 kat hemen hemen bütün dublex evler öyle oluyor zaten .sadece ne Kadar masraf olur tahmini onu merak ettim

akilsiz
19 Eylül 2015, 10:56
Didim de zaten bütün evler bütün yapilar hemen hemen yan yana.. fazla mesafe yokdur.. yani balkon dan komsunuza cay bile ikram edersiniz..

Amasrali
20 Eylül 2015, 10:33
Anahtar cekmece 3 kat 250 bin tl yi bulur.

haveri68
16 Kasım 2015, 23:27
Ben yaptim su an bitti 2013 yilinda basladim 2015 bitti bir kere insaata girmeden su olur bu olur yanlistir arsanin yeri bile önemli diyelimki yüksek yerde yolu yok % 10 maliyeti artirir
ise girmeden fiyat cikmaz sana söyle söyleyim 60+60+60 180 metre kare 180 bin tl yi bulur plan proje ruhsat bedeli mütahitlik belgesi isci sigortasi kabayi bu fiyata mal edersin geriye kalan sana kalmis en 180 bin de öyle harcarsin yok daha lüks
olsun dersen isten de anlamzsan 300 binde harcarsin türkiyede Dünyada Ne kadar cakal ,alcak ,serefsiz varsa hepsi insaat isiyle ugrasiyor Burada namusuyla calisan dürüst insanlari Tenzih ederek söylüyorum
türkeyede yasadim tecrübeler türkiyede kimseye güvenmeyeceksin güvendigin anda kaybettin ,benimle insaata baslayan fransali biri 500 binlira harcadi ayni insaata ben onun neredeyse yarisin biraz fazlasini harcadim ben üzerinde durdum sürekli pazar arastirmasi yaptim ,ve mütahitlerden bilgi aldim ,insat yaptiktan sonra isi ögrenirsin isi yaparken bir sey bilemezsin türkiyede sunu ögrendim kimseye acimayacaksin acirsan acinacak hale gelirsin
Kalipcilarin mutlaka karadenizli olsun cok iyi kalipcilar genelde karadenizli oluyor yozgatlilara is yaptirma genelde hic bir bilgileri yok adamlar teraziyi bilene kullanamiyorlar ,genellemek istemem ama bu benim tecrübem

sswiss
17 Haziran 2016, 18:02
cok tskler bilgilerin icin ,aslinda bende insahatciyim abimde insahatci .Ben ve abim Mermer seramik mazaik isleriyle ugrasiyoruz(ben bu isten sakatlandigim icin) yapmiyorum ve isvicrede yasiyorum .ancak abim yaklasik 30 yildir mermer isi yapiyor ve mahalle aralarinda degil geneler rusya suudi arabistan ve türkiyede bankalarin lux binalarin mermer islerini yapiyor .

ancak didim piyasasi bizim yasadigimiz yere uzak bilemiyorum ben hatayliyim isvicrede yasiyorum .onun icin bilgi almak istedim hani almanya veya avrupada oralarda ev yaptiran mutlaka vardir ve tercübelerini ögrenmek istedim

DenizCan
17 Haziran 2016, 18:30
Bence, ortalama 3+1 100 metre kare bir dairenin maliyeti(işçilik,iç döşemeler vs her şey dahil) en iyi malzemeleri kullansan bile 40.000 lirayı geçmez.