PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yollarda Dikkatli olalım Arkadaşlar

orhan-sude
18 Ağustos 2015, 05:08
Bir Gurbetci Kardesimizin Maili.
DIKKATE ALALIM LUTFEN...
"Merhaba kardesim.. Basimdan gecen bir olayi sizlerle paylasmak istiyorum. Kimse onlarin tuzaklarina dusmesin. Dun aksam ustu sirb cikis bulgar giris gumrunde bir adam yaninda esi ve cocuklari vardi adam benim arabanin yanina geldi cok az cami actim buyur kardes dedim bana Bulgarin vignetesini vermek istedi camdan iceriye uzatti bosuna alma daha gecerliligi var al kardesim dedi ve hemen uzaklasti. Dikkat türkcesi cok iyidi. Biz arabanin icine almistik bir kere Vigneti. daha önce okumus oldum olay aklima gelmisti Adam cünkü cok süpheli davraniyordu.Esime hemen bir peceteye sarip yan camdan atmasini soyledim.esimde hemen atti.bir kac saniye icerisinde .Arabanin icini bi koku sardi ve fenalasmaya basladik halsizlik,uyku vucutta,uyusmalar olmaya basladi korktuk cok sukur ki yol arkadaslarimiz vardi yani yalniz degildik .ilk dinlenme tesisine kadar camimiz acik gittik.elimizi yuzümüzü yikadik. Kendimize geldik . Sizin anliyacaniz bu tuzaga bir baska gurbetcimiz daha düsmesin paylasirsaniz sevinirim. Yollarda yada gümrüklerde Hergangi birileri bisey vermeye calisirsa kimseden bisey almasinlar gubetcilerimiz .Allah bu tun gurbetcilerin yardimcisi olsun. .."

Viyana Manset Haber...

cassano
18 Ağustos 2015, 08:42
Bir Gurbetci Kardesimizin Maili.
DIKKATE ALALIM LUTFEN...
"Merhaba kardesim.. Basimdan gecen bir olayi sizlerle paylasmak istiyorum. Kimse onlarin tuzaklarina dusmesin. Dun aksam ustu sirb cikis bulgar giris gumrunde bir adam yaninda esi ve cocuklari vardi adam benim arabanin yanina geldi cok az cami actim buyur kardes dedim bana Bulgarin vignetesini vermek istedi camdan iceriye uzatti bosuna alma daha gecerliligi var al kardesim dedi ve hemen uzaklasti. Dikkat türkcesi cok iyidi. Biz arabanin icine almistik bir kere Vigneti. daha önce okumus oldum olay aklima gelmisti Adam cünkü cok süpheli davraniyordu.Esime hemen bir peceteye sarip yan camdan atmasini soyledim.esimde hemen atti.bir kac saniye icerisinde .Arabanin icini bi koku sardi ve fenalasmaya basladik halsizlik,uyku vucutta,uyusmalar olmaya basladi korktuk cok sukur ki yol arkadaslarimiz vardi yani yalniz degildik .ilk dinlenme tesisine kadar camimiz acik gittik.elimizi yuzümüzü yikadik. Kendimize geldik . Sizin anliyacaniz bu tuzaga bir baska gurbetcimiz daha düsmesin paylasirsaniz sevinirim. Yollarda yada gümrüklerde Hergangi birileri bisey vermeye calisirsa kimseden bisey almasinlar gubetcilerimiz .Allah bu tun gurbetcilerin yardimcisi olsun. .."

Viyana Manset Haber...

Herhalde koku dagitan bir kagit di. Millet ne yapsin, kar kardir diye aliyor. Artik yola cikarken de 3ü, 5i hesaplamacaksin. Oralarda malesef cok tena yerler.

okans
18 Ağustos 2015, 12:19
Bende haziran ortasında Türkiye dönüşü birsey yasadım onu paylasmak istiyorum. Sırbistanda belgrada yaklasırken otobahnda alman plakalı Bmw marka bir arac icinde sakallı hacı görünümü vermiş kendine bir kadın birde cocuk vardı ısrarla el kol hareketi yaparak beni durdurmaya calıstı ve arkamdan yaklasık 3-5 kilometre takip etti ben sürattımı artırınca durmuyacagımı anlayınca takipi bıraktı aynadan baktım otobahn cıkışında cıktı. Aman aman her kim olursa olsun durmuyalım cok dikatli olalım.

tr-22
18 Ağustos 2015, 12:56
Bende haziran ortasında Türkiye dönüşü birsey yasadım onu paylasmak istiyorum. Sırbistanda belgrada yaklasırken otobahnda alman plakalı Bmw marka bir arac icinde sakallı hacı görünümü vermiş kendine bir kadın birde cocuk vardı ısrarla el kol hareketi yaparak beni durdurmaya calıstı ve arkamdan yaklasık 3-5 kilometre takip etti ben sürattımı artırınca durmuyacagımı anlayınca takipi bıraktı aynadan baktım otobahn cıkışında cıktı. Aman aman her kim olursa olsun durmuyalım cok dikatli olalım.

Bence o kadar karamsar olmayalim belki senin dediginde dogrudur,yalniz her elini kolunu sallayanda soyguncu degildir.
Bu sene benimde basimdan gecen bir olayi anlatayim.
Izine giderken Nise yakin olan dinlenme tesesislerinden (NAS) henüz yeni yola cikmistim,yirmi km yakin bir yol almistim, yavasta gidiyordum baktim sag tarafta bir araba duruyordu Fransa plakali Golf motor kapaginida kaldirmis,ben yaklastigimda adam bana yag cubugunu gösteriyordu,bende yag ihtiyaci oldugunu anladim,durmaya kalktim esimde bana durma durma diye ikaz etti ama ben her ihtimale karsi 40-50 m ileride durdum hemen geri geri geldim.
Adam yanima geldi esiyle beraber yolda kalmislar arabanin yagi olmadigini bende yag varmi diye sordular.
Benim yanimdada 1 litre yag vardi, yarisini kendisine verebilecegimi söyledim her ihtimala karsi yarisini kendime birakmak istedim.
Ben yagi adama verdikten sonra parasini vermek istedi tabiki almadim benim amacim yalniz yardim etmekti, inanin bin bir türlü dualarini yaptilar ve ilk gelen benzinciye kadar beni takip ettiler ayrildik.

Demek istedigim herkeze kötü niyetle bakmamak lazim,bir gün gelir kendimizde yolda kalabiliriz.
Yinede tek dilegim allah kimseyi yollarda birakmasin zor durumlarda kalmayalim,herkeze hayirli yolculuklar dilerim.

saygilarimla

okans
18 Ağustos 2015, 13:10
Karamsar olmayan olmasın ben bunu burda boşa paylaşmadım aynı şeyi komsum yaşamış ve durmuş yolda kaldım benzin parası ver demiş arkadasta para yok deyince hakaret küfüre baslamiş bunu yapanlar sırp cingenesi.. Ben durmam duran dursun.. 5 yıl önce ben yunanistanda arabam arıza yaptı ne kimseyi durdurdum nede kimse durdu aradım almanyayı sigortamı yarım saat icinde yardım geldi arabamı servise cektiler bizide taxsi ile otele götürdüler 1 kurusta vermedim..Eger yola cıkmadan tedbirini alırsan kolay yolculuk yaparsın perişan olmassın..yolda kimin ne oldugunu nerden bilecen.. yardım etmek tabii güzelde kötü niyetli insanlar senin iyi niyettini kullanabiliyor sonunda olanda sana oluyor.

TipiTip
18 Ağustos 2015, 16:04
ne yalan söyleyem bana kokulu ilacli vignet kagidi inandirici gelmedi

adam kokulu ilacli vigneti camdan iceri uzatiyor onlar hemen disari atiyor

attiklari halde icersini koku sariyor , eller kollar uyusuyor uyku cöküyor halsizlik belirtileri oluyor

yani bir kac saniyede bu kisiler bu ahle geldiyseler

o kokulu ilacli vigneti veren adam Zombi gibi gezmesi gerekli

adam esiyle cocuguyla geziyor oralarda elinde ilacli vignet kimseye birsey olmuyor

hepsi turb gibi uyuyan yok halsiz olan yok , ama arabain camindan iceri atar atmaz arabadakiler fenalasiyor

bukadar tesirli bir ilac onu elinde tutan ve gezene ne yapar acaba ???

nedense her sene izin mevsimi buna benzer ucuruk haberler dolasmaya basliyor ortalikta

haaaa yokmu yollarda tehlike tabiki var , bin bir cesit var , ama bu bana inandirici gelmedi

okans
18 Ağustos 2015, 17:18
Uzun köprü neden insanlar yalan söylesin? yalandan cıkarları ne olabilir? ben inanıyorum kesinlikle dogru oldugna hatta tşk ediyorum Orhan arkadasımıza uyardıgı icin.. hemen negativ yorum yapmamın sana cıkarı ne olabilir? Herkes yasadıklarını paylaşırsa kimse bu tuzaklara düsmez. :)

TipiTip
19 Ağustos 2015, 15:44
Uzun köprü neden insanlar yalan söylesin? yalandan cıkarları ne olabilir? ben inanıyorum kesinlikle dogru oldugna hatta tşk ediyorum Orhan arkadasımıza uyardıgı icin.. hemen negativ yorum yapmamın sana cıkarı ne olabilir? Herkes yasadıklarını paylaşırsa kimse bu tuzaklara düsmez. :)

dikkat ettiysen haberi orhan-sude arkadasimiz bir yerde görmüs duymus ve temiz düsüceleri ile paylasmis

ben orhan-sude arkadasimiza herhangi bir yerde yalan haber paylasmissin diye yazdimmi ???

dikkat ettiysen ben yollarda buna benzer olaylarin oldugunuda kabul ettigimi yazdim

ama bu olaya sen nekadar inaniyorsun ???

adam camdan kagiti almis ve hepsi bayginlik gecirir olmus fenalik gecirmisler vs vs vs

o kadar tesirli birsey onu dakikalarca elinde tutan birisine neden tesir etmiyor ???

yalandan kim ne kazanir , onu bilemem ...

sen buna inaniyorsan inan , ben inandirici bulmadim !!

Cebbisamcan
19 Ağustos 2015, 19:29
Arkadaslar ben nürberg cevresindenim bu sene cok arkadaslar Türkiye yoluna arabayla ciktilar ama olaylar Türkiyede oldu Konya da bi Arkadas Ailesiyle lokanta da yemek yemeye girdiler bunlari galiba takip etmisler ve lokantaya girip Arkadasin aylesine parfüm
satmak istemisler arkadasim da gerekmez lazim deyil diye gidin demis ama bunlar almiyonuzsa ozaman elinize yada üstunüze sikin güzel kokusun demisler artik arkadasim ve ailesi kirmamislar ve yapmislar ve yola devam etmisler arkadasim diyor söyle 20 dakika sürdüm arabayisonra uykumuz geldi dediler Ailece ve bi köse ye cekip uyumuslar Cete bunlari takip ediyomus ve gelip cami kirmislar ailece öyle uykudalarmis ki camin kirilmasini yani sesi bile farketmemisler bütün esyalar arkadasin haniminin cantasindaymis
pasaportlar,paralar .arabanin kagitlari nevarsa cantadaymis . Cete cantayi alip kacmis arkadas uyandiktan sonra fark etmis polisi cagirmis ama polis daha bise yapamamis.yolda kalmislar parasi s . Demek istediyim Türkiye ye arabay la gidenleriniz varsa onlari bilgilendirin.burda dernekten herkes para toplayip türkiyeye cikartildi o an yardim icin .bi baska arkadasin evinin önünde gece arabanin ön camini kirmislar ama soyamamislar cook ses olunca kacmislar.obir arkadasin yozgat ta soymuslar ama tam bilgim yok nasil olmus diye yani izin lerini burunlarindan getirmisler lütfen okuyan kumayani bilgilendirsin . böyle olaylar oldu diye ve dikkatli olsunlar iye.Tüm Yolcularin Allah Yardimcisi Olsun.