PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigortaya kayıtlı olmayan kisi kaza

erdalak
11 Temmuz 2017, 16:08
Selam arkadaslar benim sorun oğlum un arabası vardı arizalandi kapattık ertesi gün oğlum benim araba ile kaza yaptı 1300 € hasar sigortaya versem karşılar mı acaba bilen arkadaslardan yardımcı olmalarını rica ediyorum

hOrOz
11 Temmuz 2017, 16:19
Selam arkadaslar benim sorun oğlum un arabası vardı arizalandi kapattık ertesi gün oğlum benim araba ile kaza yaptı 1300 € hasar sigortaya versem karşılar mı acaba bilen arkadaslardan yardımcı olmalarını rica ediyorum

aşağıda mesajı değiştirdim

neco54
11 Temmuz 2017, 16:23
Buna en güzel cevabi kendi sigartaniz verebilir.
Hangi sartlarda sigortayla anlastiniz. Cogu 23 yasindan büyükse onay veribiliyor.Bizler bunu bilemeyiz. Cocuk 23 yasindan büyükse tabiki olabilirde.
Sigortacinizla görüsmenizi tavsiye ediyorum.

hOrOz
11 Temmuz 2017, 16:24
Buna en güzel cevabi kendi sigartaniz verebilir.
Hangi sartlarda sigortayla anlastiniz. Cogu 23 yasindan büyükse onay veribiliyor.Bizler bunu bilemeyiz. Cocuk 23 yasindan büyükse tabiki olabilirde.
Sigortacinizla görüsmenizi tavsiye ediyorum.

hatalı anlaşılma

hope41
11 Temmuz 2017, 16:28
hocam araba trafiğe kapalı trafiğe çıkması bile suç değil kaza yapması

O araba ile yapmamis ama babasinin arabasi ile yapmis benim anladigim.

Benim bu konularda hic malumatim yok ama arabayi sigorta yaparken kac kisi kullanacak diye soruyorlar, eger herkes kullanabilir dedi ise durum baska ama tek kendi adini vermis ise tabi ki birsey ödemezler.

En iyisi tabi sigorta sirketine sormak, en iyi cevabi onlar verir.

gamberoglu2000
11 Temmuz 2017, 16:29
hocam sigortası olmayan arabayı sigorta niye ödesin

daha bekle polisten de yüklü bir ceza gelir

yanlis anladin horoz usta galiba benim anladigim kadariyla arabanin sigortasi var ama surucu olarak oglunun ismi yok sigortada arkadasin sorusu bu sekilde sigorta bu zarari karsilarmi diyor polis karismaz sigortaya kayit edilmis edilmemis onlari baglamaz arabanin sigortasi varsa kullananin ehliyeti varsa polis acisindan sorun olmaz amma sigorta bas kaldirabilir ben odemiyorum surucu baskasi diye arkadasin sorusu bu anladigim kadar.

talo176
11 Temmuz 2017, 16:41
aynen öyle bende anladim gamberoglu arkadasim..

hOrOz
11 Temmuz 2017, 16:43
yanlis anladin horoz usta galiba benim anladigim kadariyla arabanin sigortasi var ama surucu olarak oglunun ismi yok sigortada arkadasin sorusu bu sekilde sigorta bu zarari karsilarmi diyor polis karismaz sigortaya kayit edilmis edilmemis onlari baglamaz arabanin sigortasi varsa kullananin ehliyeti varsa polis acisindan sorun olmaz amma sigorta bas kaldirabilir ben odemiyorum surucu baskasi diye arkadasin sorusu bu anladigim kadar.

yanlış anlaşılma var

hope41
11 Temmuz 2017, 16:45
horoz kardesim bu sefer senin gözünden kacmis sanirim, bazen olabiliyor tabi ama arkadas oglanin arabasinin arizalandigi icin kapattiklarini ve sonraki gün kendi arabasi ile yani babasinin arabasi ile kaza yaptigini yazmis.

afghan
11 Temmuz 2017, 16:48
... oğlum un arabası vardı arizalandi kapattık (Nokta koyulmamis) ertesi gün oğlum benim araba ile kaza yaptı...

kizma hemen hOrOz usta,

konuyu acan imla kurallarina dikkat etmedigi icin yanlis anlasilmaya mahal vermis.
Oglunun arabasi arizalaniyor, kapatiyorlar. Bir sonraki gün babanin araba ile kaza yapiyor.

"Oku adam ol baban gibi esek olma" cümlesinde kullanilmayan virgül de oldugu gibi cümle cok manali olmus. :)

hope41
11 Temmuz 2017, 16:51
kizma hemen hOrOz usta,

konuyu acan imla kurallarina dikkat etmedigi icin yanlis anlasilmaya mahal vermis.
Oglunun arabasi arizalaniyor, kapatiyorlar. Bir sonraki gün babanin araba ile kaza yapiyor.

"Oku adam ol baban gibi esek olma" cümlesinde kullanilmayan virgül de oldugu gibi cümle cok manali olmus. :)

Evet bazi arkadsalar nokta virgül kullanmayinca aralarda, yanlis ya da eksik anlasilabiliyor ilk okumada. Herkes biraz daha dikkat ederse, daha saglikli cevaplar alabilir tabi.

Neyse konuya dönelim :)

hOrOz
11 Temmuz 2017, 16:52
kizma hemen hOrOz usta,

kusura bakmayın
gerçekten arkadaş karışık yazmış bende olayı şimdi yeni anladım
oğlanın arabasının burada ne önemi var ki ...

böyle durumlarda sigorta öder ama sende sigortaya geri ödeyebilirsin veya sana Anlaşmaya uymadığın için sigorta ceza verebilir

çünkü çoğu sigortalar tek sürücü olunca indirim yapıyorlar o aradaki farkı senden isteyebilirler

senin sigorta ile yaptığın anlaşmaya bağlı eğer tek sürücü ise durum böyle

bazı sigortalar göz yumuyor

beni_7_in_bitirdin
11 Temmuz 2017, 17:57
Arkadasim Benim sigortacinin bana dedigi Cocuk kayitli Degilse kullanmamasi gerekiyor Fakat bazi durumlarda birsey demiyorlar. Mesala cok onemli vir durum acil durumlarda sorun olmuyor demisti.

Vesselam

erdalak
11 Temmuz 2017, 18:51
Selam arkadaslar özür imla kuralları için yani demek istediğim ben huk sigortasında sigortaliyim anliyacaginiz 25 yas üstü diye sigorta da belirtilmişti benim oğlan 18 yasında sigorta bu kazayı üstlenir mı ilgilinizden dolayı teşekkür ederim (eşim ile ben ) diye Sigorta'da belirtmiştim

mxm
11 Temmuz 2017, 19:31
Bizim firmada calisan bir Lehrling kendi arabasi arizalandigi icin bir günlügüne okula gitmek icin tanidigi birinin (25 yas üstü bi kisi) arabasini sürüyor ve kaza yapiyor. Durum ayni durum ama hangi sigorta oldugunu bilmeden sonucu yazayim: Sigorta tek kurus ödemedi. Süren cocuk 20 yasinda, 2 senelik ehliyeti var.

gamberoglu2000
11 Temmuz 2017, 20:03
cok buyuk kaza haricinde bende tahmin etmiyorum odesin benim oglumu sordum ismini isletmek icin 17 ehliyetle sigortaci 600€ fazla odersin dedi yani sizin anliyacaginiz ehliyetin suresi bir yas meselesi iki bunlar cok buyuk faktor buna gorede butun riski sigortaya yuklemis oluyorsun haliyle bu arkadasimizda ogluna hayir diyecek hali yok olmus olanlar can kaybi filan olmasin gerisi bir turde halledilir.

tr-22
11 Temmuz 2017, 23:25
Selam arkadaslar özür imla kuralları için yani demek istediğim ben huk sigortasında sigortaliyim anliyacaginiz 25 yas üstü diye sigorta da belirtilmişti benim oğlan 18 yasında sigorta bu kazayı üstlenir mı ilgilinizden dolayı teşekkür ederim (eşim ile ben ) diye Sigorta'da belirtmiştim

Bu soruyu ben sigortaya zamaninda sormustum,birincisi sigorta öylede böylede zarari karsiliyor,yalniz o gün icin arabayi onun kullanmasi gerektigini senin orada bulunmadigini idda ederek kurtulabilir,ikincisi oglun arabaya kayitli olmadigi bir yillik sigorta parasini yatirmasi lazim.

Baska secenekte zarari sen karsilarsin kimseye bir zarar dokunmadan,senin prozentinde ayni yerinde kalir.

Talha'linho 7
13 Temmuz 2017, 07:28
Bu soruyu ben sigortaya zamaninda sormustum,birincisi sigorta öylede böylede zarari karsiliyor,yalniz o gün icin arabayi onun kullanmasi gerektigini senin orada bulunmadigini idda ederek kurtulabilir,ikincisi oglun arabaya kayitli olmadigi bir yillik sigorta parasini yatirmasi lazim. Baska secenekte zarari sen karsilarsin kimseye bir zarar dokunmadan,senin prozentinde ayni yerinde kalir.

Arkadasa katiliyorum!
mecbur sigorta ödüyecek mekemeye gidersen cezali da olsa sen kazanirsin
ama miktar az ise elden öde derim yoksa % cikar (ve sigorta sana % olarak yüklenir)
ama Rabattschutz un var ise degisir
ama son karar senin