PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lohnsteuer yaptirmak ne kadar tutuyor?

*05300
26 Mayıs 2017, 12:22
Evvel-i bastan => Ben kendim yapiyorum, steuerciya niye para veriyorsun, sende kendin yap demeyin. Sebebini asagida yazdim.

Merhaba arkadaslar,

2016 da bir ev aldik, arkadaslar dediki, steuer yi kendin yapma, iscisi, tamiri derken cok para geri alabilirsin. En iyisi bu isi bu sene steuerciya yaptir. Steuer yi 20 senedir hep hanimla beraber kendimiz yapiyorduk, +/- null ile isi götürüyorduk. Simdi benim sorum, Steuer cinin parasi neye göre ödeniyor? Vergi dairesinden gelecek paraya göre prozentual mi, yoksa pauschal mi ödeniyor. Birde cok özel degilse, ne kadar para geri alip Steuer ciya ne kadar ödediniz.

Uzun lafin kisasi, attigimiz tas, ürküttügümüz kurbagaya degecekmi?

Simdiden cok tesekkür ederim.

05300 - Merzifon

Selam
26 Mayıs 2017, 16:21
Ne kadar ödeyecegin anlastigin kuruma bagli. Bazilari prozentual ister bazilarida pauschal ister. Yani senin cevabina direk su kadar tutar veya bu kadar tutar diye bir cevap verilemez.

Kendi mesajinin basinda yazmissin, sen kendin yap diye bana demeyin diye. Ben sana ama gene bunu öneriyorum. Sebebi ise kimseye para ödemiyorsun ve yapacagin, yani dolduracagin kagitlar tas catlasa 1 veya 2 saat sürer. Ama bu doldurma kagit üzeri degil. Gideceksin 20 euroya taxman steuererklärung programini CD olarak alacaksin ve rahatina bakacaksin.

O program sena kücük cocugun elinden tutar gibi adim adim doldurmada yardim ediyor. hic bilmedigin ve ummadigin yerlerden senin icin söke söke para kopartmaya calisiyor. ve bunun hepside legal, yani kacak degil. Tabi kagitlari doldurunca hak neyse onu yazma sarti ile bu dediklerim.

Bir daire sahibi olarak bu program bana cok yardimci oldu. Herkesin paylasmasi icin bunu diger konulardada belirtmistim.

Genede sen bilirsin. Son karar siz ikinizin.

delimurat
26 Mayıs 2017, 17:22
slm, benim gittigim Lohnsteuer cide liste vardi( tabela) senelik kazanca göre fiyat belirlemislerdi, fiyatlari suan aklimda degil

talo176
26 Mayıs 2017, 17:26
@*05300..
aldigin evde kendin mi oturuyorsun?

V/S
26 Mayıs 2017, 17:27
Evvel-i bastan => Ben kendim yapiyorum, steuerciya niye para veriyorsun, sende kendin yap demeyin. Sebebini asagida yazdim.

Merhaba arkadaslar,

2016 da bir ev aldik, arkadaslar dediki, steuer yi kendin yapma, iscisi, tamiri derken cok para geri alabilirsin. En iyisi bu isi bu sene steuerciya yaptir. Steuer yi 20 senedir hep hanimla beraber kendimiz yapiyorduk, +/- null ile isi götürüyorduk. Simdi benim sorum, Steuer cinin parasi neye göre ödeniyor? Vergi dairesinden gelecek paraya göre prozentual mi, yoksa pauschal mi ödeniyor. Birde cok özel degilse, ne kadar para geri alip Steuer ciya ne kadar ödediniz.

Uzun lafin kisasi, attigimiz tas, ürküttügümüz kurbagaya degecekmi?

Simdiden cok tesekkür ederim.

05300 - Merzifon

Steuerberater Avukat gibi (Pauschalbetrag anlasmasi yok ise) RVG üzeri yapilir + Steuernin % miktari.
Yani Steuermeblag ne Kadar yüksekse, fiyatida yükselir.

Size tavsiyem Steuerringe üye olun, bizde oraya üyeyiz. Orada bildiginiz Steuerberater islerinizi yapiyor.
Diger derneklerden daha proffesyonel. Senelik gelirinize göre 100- 150 Eu arasi aliyorlar, senede.

resadiyeli
26 Mayıs 2017, 18:44
selam ben yillardir vergi uzmanina giderim,kazancin ne Kadar ise onun belli bir oranini aliyorlar.eskiden kiradaki dairem icin her 3 ayda bir vergi dairesine para ödüyordum artik onuda ödemiyorum üstelik parad geri aliyom

talo176
26 Mayıs 2017, 20:42
bizim sehir de arbeiterkammer (https://de.wikipedia.org/wiki/Arbeitnehmerkammer_Bremen) var, ama bildigim kadariyla her sehir de yokmus..
eger senin kaldigin sehir de varsa, o zaman oraya git.. 10€ ödüyorsun.. finanzamt tikir tikir ödüyor, hic arastirmiyor/kontrol etmiyor bile, kanitlamana gerekmiyor yani..
ama aldigin evde kendin oturuyorsan/kaliyorsan, o zaman bir kurus bile alamazsin, simdiden söyleyim de..

*05300
27 Mayıs 2017, 16:02
@*05300..
aldigin evde kendin mi oturuyorsun?

Evet, evde kendim oturuyorum. (Einfam.haus)

talo176
27 Mayıs 2017, 16:15
o zaman bir kurus bile alamazsin geri..

2016 da bir ev aldik, arkadaslar dediki, steuer yi kendin yapma, iscisi, tamiri derken cok para geri alabilirsin. En iyisi bu isi bu sene steuerciya yaptir.

arkadaslar yanlis bilgi vermisler.. bosu bosuna fazla verirsin steuerberater e gidersen..

feza
27 Mayıs 2017, 20:27
kendi oturdugun evde tamircinin ücretini (Handwerkerkosten) vergiden düsüre bilirsin.

fuk_18
27 Mayıs 2017, 22:11
bunu bende hic yapmadim simdi 1 sene önce ev aldim kredi ile oduyorum bunu yapsam para alma ihtimali var diyorsunuz yani, ve bunu yaparken harcadigimiz herseyin fisini tutcakmiyiz yani harcamalari nasil belgelicez

44Malatya
27 Mayıs 2017, 22:31
Bende 2014de ev aldım ve kendim oturuyorum, evde yapılan tamirci ücretini vergiden düşürüyorum, benim ayriyetten şöminem var, her yıl en azından bir kere bacacı geliyor, onuda belirliyorum. Ben işyerinde verdi ye üyeyim, onların ücretsiz lohnsteuerhifevereini var, 2015 den beri onu kullanıyorum ve alacağım para aynı çıkıyor.

feza
27 Mayıs 2017, 22:32
bunu bende hic yapmadim simdi 1 sene önce ev aldim kredi ile oduyorum bunu yapsam para alma ihtimali var diyorsunuz yani, ve bunu yaparken harcadigimiz herseyin fisini tutcakmiyiz yani harcamalari nasil belgelicez

Malzeme ücretini degil sadece tamircinin el emegi ücreti vergiden düsürülüyor.

talo176
27 Mayıs 2017, 22:32
misal fayansci cagirdi isen.. veyahut tesisatci vs.. o zaman isci lerin saat ücretini (20%) geri alabiliyorsun..

talo176
27 Mayıs 2017, 22:34
editttttttttttt.....

metzeman
27 Mayıs 2017, 22:46
Merhaba

aldiginiz evi kendiniz kullaniyorsaniz sadece iscilik parasini steuerden düsebilirsiniz, kullanilan malzemeler haric sadece iscilik ücreti olacak,
quittung - stundenzettel olmayak, sadece müsteri ismine faturala kesilecek, bununda %20 kabul oluyor,
yani 10.000€ luk fatura varsa bununda 5.000€ iscilik ise burdan 1.000€ direk finanzamttan geri alinabilir.

Bunun icin extra steuerberatere gerek yok, normalinde kendi erklärungunu kendi yapan birisi steuerprogramlarinin ``Ermäßigung für Handwerkerleistungen`` olan kismina faturanin iscilik bedelini yazilmasi yeterli.

Ayni sekilde camasir-bulasik makinasi tamiri, ve buna benzer tamirlerde ödenen iscilikte vergiden düsürülebilir..

Steuerklärung ücreti heryerde degisiktir, aslinda bir liste fiyati vardir ama bu liste privatlar kisilerde da pek uygulanmaz, kimi 100€ pauschal alir kimi 150€.

fuk_18
27 Mayıs 2017, 23:00
simdi anladim bu steuererklärung gibi degilmi yani ben steuererklärung da hic yapmadim bunu yaparken gereklimi peki fisler yada alisveris fisleri benzin fisleri hepsi kalmasi gerekiyormu bilgim yok pek