PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ev sahibi beni evden cikarmak istiyor

baha52
12 Mayıs 2017, 17:14
ben bundan 2,5 sene once suan oturdugum eve tasindin bugün bana ev sahibi tarafindan cikis geldi sebeb olarakta evini tam havalandirmiyormusum ve evi rutubet oluyormus ama bundan 6 ay once su borulari patladi benim katta ve evin mutfak ve banyo duvarlari hala yapilmadi ve 3aydan beri kalorifer bozuk calisiyor ben ona bir iki kere sözle söyledim ne zaman yapilacak diye hic oralikli olmadi ve bana bugun onun avukatindan cikis geldi ama benim sorum benim avukat Rechtsschutz yok bende bunu avukata vermek istiyorum ayligim 900euro devletten yardim alip avukat masraflari karsilanirmi acaba ilgilenen arkadaslara simdiden tesekkür ederim

dalga
12 Mayıs 2017, 18:01
Sevgili Kardesim.
Anladigima göre seni Daha Mahkemeye vermemis. Sadece Evden cikt diye Avukat kanaliyla sana Mektub göndermisler. Egerki belirtikleri cikis süeresinde evden Cikmazsan ozaman seni Mahkemeye verirler.
Sende Mahkemeye giderek bir Avukat Tutmak istedigini belirteceksin. Yada sen kendin ordan Dava acabilirsin. buda kisa yazilisi P:K:H. Ordaki Memurlara yönledirecekler ve O Memur senin sorunu dinledikten sonra . Dava icin üc Nüsra hazirlayacak . Biri Mahkemeye , Digeri Senin Evsahibine , Sonuncusuda sana.
prozesskostenhilfe .P:K:H
Senden Gelir vede giderlerin hakkinda bilgi talep ediyorlar. Ev Kirasi. Araba . Cocuk parasi. Nebenjob.Vs.. hepsi belgede yaziyor. bunlari doldurup Mahkemeye sunuyorsun. Yardim aldigin icin ALG II Bescheide vereceksin. Bastan belirtmen gerekiyor ben Bir Avukatla ile Dava acmak istiyorum diye. Sana Bir belge vererek Avukata yönlediriyorlar., Yada Benim gibi yapar isen Gelen Mektublara cevab verme imkanin varsa .Gelen mektublarin karsiligini veriyorsun . Bu arada Yazismalar takipinde Mahkeme incelemeye aliyor.Egerki dava kazanirlik durumun var ise, Sana bir Avukat tayin ediyorlar.

Su Borularin patladiginda sözlü degilde yazili belirtmen gerekiyordu. Yapilmasi icin gerekli bir süre belirtmen sartti. egerki gerekli tamirati verilen süre icerisinde . Mahnung yani ikinci bir Mektubla ikaz etmen gerekiyordiki simdi elin kuvetli olacakti.Mektubtad egerki gerekli tamirati yapilmazsa Ev kirasindan kesintiye gidecegini belirtmeliydin.
Simdi Adam sanki senin tarafindan borular patlamis. ve bu süre icerisinde sende gerekli havalndirma islemi yapmadigin icin Seni suclu cikariyor.
Hakliyken haksiz duruma düsümüsün.
Öyle cik demekle olmuyor. Bunlarin cesitli asamalari var.

Saygilarimla..

baha52
12 Mayıs 2017, 18:24
bilgiler icin tesekür ederim

akbaba
14 Mayıs 2017, 19:52
baha52, oturdugun yerde mutlaka bir Mieterschutzverein vardir, kesinlikle onlara git.üye degilsen üye ol, senelik 15€ . ev sahibinle sorunun varsa,ücretsiz sana yardim ederler,bence hemen ev sahibine mektupda yazarlar, arkanda mieterschutzverein oldugunu ev sahibinde bilirse,sana daha dikkatli davranir.
senin yazdigin sebeplerden kiraci cikarilamaz, o iddialarin ispati gerekir. evini tam havalandirmadigini ve rutubet oldugunu nerden biliyormus? anlasamasaniz,mahkemelik olsaniz, eve gutachter gelse, borularin patladigindan,rutubetten anlayacaktir.
miervertrag bir anlasmadir, anlasma sartlarina uydugun sürece,ayligini her ay yatirdigin sürece, o evde oturursun, öyle kafana esince kiraciyi cikaramazsin.

muglali
14 Mayıs 2017, 20:58
peki arkadaslar benim sorunum tamtersi , evden ben hemen yani kündigunfirst islemeden cikmak istiyorum ev buldugum anda , nedeni ise evde asiri sekilde rutubet olusmasi ve altkata gelen yeni komsu , cok rahatsiz oluyoruz . bu iki nedenden dolayi hemen cikis vermem mümkün mü acaba ?

akbaba
14 Mayıs 2017, 21:39
muglali, sanada mieterschuzverein öneririm.en iyi yardimi onlar yapiyor hemde senelik 15€
ev sahibine durumu ilettinmi?birsey yapildimi?
öyle hemen kiraciyi cikarmak yok, ama öyle hemen evden gitmekde yok.
yaptiginiz kira sözlesmelerine uymaniz lazim

Burclu
15 Mayıs 2017, 00:30
Yanlış oldu...