PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebayde Diagnosegerät aldim ama yazildigi gibi degil

fuk_18
27 Nisan 2017, 13:53
Ebayde Diagnosegerät aldim araba icin sifir diye aldim ürün geldi dis kabindan suphelendim icini actim ana platini cikardigimda tamir görmüs ve bir platininde degismis oldugunu fark ettim saticiya bunu yazdim israrla idda ediyor kullanilmadi diye hic resimde atttim, ve aleti icini actigim icin garanti disi oldu diyor ama aleti kullandim kullaniyorum bir problem yok gibi, bana dedigi kullanmadan aleti geri gönderin,

ben defalarca aleti kullandigimi belirtigime ragmen papagan gibi kullanmadan geri gönderin deyip duruyor,

simdi aleti geri göndermeyede korkar oldum cunku icini actigimi biliyor parami vermez keser diye,

http://www.ebay.de/itm/112272727551?ul_noapp=truehttp://i.hizliresim.com/GBJdPy.jpg
http://i.hizliresim.com/yEDBN0.jpg
http://i.hizliresim.com/W0PNgq.jpg
http://i.hizliresim.com/aLAVLR.jpg

Cahit
27 Nisan 2017, 14:35
Aleti ne zaman aldın? Satıcı Privat mı gewerblich mi?
14 gün içerisinde hiç bir yorum yapmadan geri yollayabilirsin gewerblich satıcıysa.

Geri almak mecburunda, yiyecek içecek Dvd lerde paket açıldıysa onlar sadece geri yollanamıyor.

fuk_18
27 Nisan 2017, 14:52
ilanda linkini verdim 1 ay geri gönderme süresi, satici dalga geciyor benimle sinirlerimle oynuyor

Cengiz Bond
27 Nisan 2017, 15:02
ilanda linkini verdim 1 ay geri gönderme süresi, satici dalga geciyor benimle sinirlerimle oynuyor

saticinin ismini bir goole'le. cok gicik birisi. geri gönder gitsin.

fuk_18
27 Nisan 2017, 15:13
-Ihre vorherige Nachricht

hallo

ich habe heute erhalten, aber ist das nicht neu

-Neue Nachricht von: jejomedia

Das Gerät ist neu und nicht benutzt, die Umverpackungen werden von uns mehrfach benutzt zwecks der Umwelt.. Wenn Sie es nicht möchten dürfen Sie dieses Gerät unbenutzt an uns gerne zurück senden, ist gar kein Problem.

Hallo,

das Gerät funktioniert aber es wurde schon mal repariert wurde ausgebaut. Ich sage nicht, dass das Gerät nicht funktioniert, doch es wurde daran gearbeitet.
Die Ihnen das Gerät zugeschickt hat, oder Sie sagen nicht die Wahrheit. Mich stört nur das, dass bei Ihnen in der Anzeige drin steht, dass das Gerät neu ist.

Tut mir leid das Sie nicht zufrieden sind. Es wurde nichts repariert, es ist neu vom Werk, schicken Sie es gerne unbenutzt zurück. Wir machen den Kauf dann rückgängig.

diese bilder sind von dem Gerät das Gerät wurde davor repariert sagen Sie bitte nicht dass das Gerät nicht benutzt wurde oder Reparatur hinter sich hat.

Wie kommen Sie überhaupt dazu das Gerät zu öffnen? Sie wissen das das Gerät jetzt weder zurück geschickt werden darf und Sie zudem keine Garantie mehr darauf haben. Die Geräte sind neu und unbenutzt vom Werk.

Das Bild was Sie uns gezeigt haben kann ich nicht nachvolltziehen von wo Sie es haben.

haben sie gesehen

Senden Sie es unbenutzt an uns zurück, ist gar kein Problem.

Hallo,

ich habe das Gerät benutz und benutze es weiter. Habe es ausgebaut hat eine Silverplatine, Platine wurde schon früher repariert vermutlich wurde ein Platine gewechselt, wiederhole mich nochmals unzwar das Gerät funktioniert. Den Artikel sende ich nicht zurück. Ich frage mich warum Sie einen gebrauchten Artikel als Neu verkaufen. Dies werde ich Ebay auch mitteilen.

Tut mir leid das Sie nicht zufrieden sind. Wie gesagt verkaufen wir keine benutzten Artikel, wenn Sie nicht zufrieden sind dürfen Sie diese unbenutzt an uns gerne zurück senden, wäre kein Problem.

Hallo,

verstehen sie mich nicht? Zum 10ten Mal ich habe das Gerät benutzt, wenn ich das Gerät zurücksende schicken Sie mir den kompletten Betrag zurück mit und übernehmen sie die Kosten für die Rücksendung? Schicken Sie mir Rückschein.

Als Paket zurück an:

Jejo Media
Könauer Weg 25
D-29594 Soltendieck

Falsche Anschrift.... an diese Anschrift.

Jejo Media
Fuchsgang 20
24848 Kropp

fuk_18
27 Nisan 2017, 15:16
adam güvev vermiyorki parayi idade edermi etmezmi bilmiyorum geri gönderme kosteni ni ben neden ödücem onuda anlamadim adamdan istedim benle dalga geciyor umursamiyoru ilanda simdi fark ettim hic bir telefon numarasida yok

saticinin ismini bir goole'le. cok gicik birisi. geri gönder gitsin.

Cengiz Bond
27 Nisan 2017, 15:23
gönderme olayini ebay üzerinden yap...böyle ebaye haber vermeden gönderme.

fuk_18
27 Nisan 2017, 15:29
geri gönderme kagdi bekliyorum adamdan adama yazdim umurunda degil nasil satis yapiyorlar bunlar anlamiyorum ve peki parami ödememe gibi bir risk varmi paypal ile ödemistim

gönderme olayini ebay üzerinden yap...böyle ebaye haber vermeden gönderme.

Cengiz Bond
27 Nisan 2017, 15:33
islemi direkt ebayden yaparsan hic problem cikmaz. saglam olsun diye paypal de de fall acabilirsin.

fuk_18
27 Nisan 2017, 15:48
adam demesin simdi sen aletin icinin actin falan diye bana aletin icini actin garanti bitti diyor ben salakmiyim nerden bileyim ikinci el olmadigini cunku bu aletlerin üzerinde cok calistim platini gördügüm an kalitesini anliyorum 2.sinif bir kalitede bu alet ama sifir degil tamir görmüs resimde mevcut bu sekilde sifir alet olmaz sanirim

E-Sat
27 Nisan 2017, 20:09
iyi be arkadasim o adam nereden bilsin senin icini degistirmedigini acmasaydin geri verebilecegini söylemis zaten.

Bence sen yolla uzatmadan parani alairsin buyuk ihtimalle .

hOrOz
27 Nisan 2017, 20:31
tipik Ufuk juhukardeşim niye içini açarsın :-)

@ AKOVA napıyorsun ?

fuk_18
27 Nisan 2017, 20:47
tipik Ufuk juhukardeşim niye içini açarsın :-)

@ AKOVA napıyorsun ?

abi anlatirim whatsapp da uzunca :)

fuk_18
27 Nisan 2017, 20:48
son yazislmalar da

Ich habe das Gerät geöffnet, werden sie es jetzt nicht zurücknehmen oder mir mein geld zurückerstattrn

bitte senden rückschein!!

Das ist leider ein Problem das Sie es geöffnet haben, zudem haben Sie das Gerät auch benutzt und es jetzt gebraucht ist.... ich schlage Ihnen vor es zu behalten, wenn Sie es zurück senden müssten wir Ihnen eine Gebühr in Rechnung stellen da benutzt und zudem Sie es geöffnet haben was nicht erlaubt ist.

gel simdi deli olma bu adamlara aman dikkat satin almayin sakin bu saticidan ne yapmami önerirsiniz

clon
27 Nisan 2017, 21:35
isini görmüssün
Kullanilmis diye geri gönderiyorsun
Bende olsam geri almam+ Aleti acip saticiya resimde göndermissin

Madem süphelendiydin hemen geri yollayacakdin

giresun_28
27 Nisan 2017, 22:05
@clon arkadasimizin dedigi gibi, eger bastan beri süphen vardi hic bir "neden" yazmadan 14 Gün icinde geri iade edebilirdin aslinda.. tekrar kolay gelsin..

MEGAbond
27 Nisan 2017, 22:34
iki secenegin var

1= aletin icini acip resim cekip yolladigin icin i$i dallandirmissin.(kesinlikle iyi niyetlisin) kötü bir niyetin yok biliyoruz.karsidaki kisinin ne tepki verecegini bilmedigin icin,,isin dogrusunu yazdin,,ama film simdi artik öyle ilerlemiyor...ya böyle oldugu gibi kabul edeceksin.

veyahutta

2= riskieren edip mali kapatip geri yolliyacaksin,,,zaten cins birine benziyor,,,ya birde paranin pesinde kosarda alamazsan,,paranda gidecek.karar vermek sana kalmis.

nacizane fikrim bu ikisi,baskada secenek görükmüyor.

Sah
27 Nisan 2017, 22:48
hic uzatma kardesim paypala bildir parani geri alirsin, paypal sana mali gönder diye bildirir sende mali gönderir numarayi paypala bildirirsin, bilmem anlatabildimmi ? ebaya bildirme paypala bildir kullanilmis mal diye.

fuk_18
27 Nisan 2017, 23:00
aleti ben isimi görmek icin almadim zaten hic bir problemim yoktu ordada yazdim ben alet bozuk demedim calisiyor alet, icini acmamin sebebi icinde hangi platinin kullanildigi bu aletlerde 3 cesit platin kullaniliyor. bu saticida tamir ettmis urunu sifir diye koymus bunu anlamak icin icini acmak gerekiyor kac kisiyi kandirdi bu sekilde kim bilir,

isini görmüssün
Kullanilmis diye geri gönderiyorsun
Bende olsam geri almam+ Aleti acip saticiya resimde göndermissin

Madem süphelendiydin hemen geri yollayacakdin

hic uzatma kardesim paypala bildir parani geri alirsin, paypal sana mali gönder diye bildirir sende mali gönderir numarayi paypala bildirirsin, bilmem anlatabildimmi ? ebaya bildirme paypala bildir kullanilmis mal diye.

bakayim bekliyorum cevap versin ona göre ugrascam bende 1 ay süresi var geri göndermenin

Osmanbey34
28 Nisan 2017, 10:24
Fuk_18

olayi hic uzatma. ebay üzeri geri yolla. adam gewerblich " wiederrufs" zahmininda geri almasi lazim. diagnosegerät acmasaydin daha iyi olur du . ama simdi sende gelecek icin ögrendin :)

korkma birsey olmaz parani alirsin. alet calisiyorsa adam baska birisine gagalar :)

fuk_18
28 Nisan 2017, 12:25
cihazda hic bir sorun yok tam calisiyor ben adama bozuk cihaz da demedim sadece neden ikinci el kullanilmis cihazi sifir diye satiyorsun diye sordum demedigi kalmadi göndercem aleti rückschein bekliyorum bakalim yollamazsalar izlemeli göndercem

Fuk_18

olayi hic uzatma. ebay üzeri geri yolla. adam gewerblich " wiederrufs" zahmininda geri almasi lazim. diagnosegerät acmasaydin daha iyi olur du . ama simdi sende gelecek icin ögrendin :)

korkma birsey olmaz parani alirsin. alet calisiyorsa adam baska birisine gagalar :)

Memoli1976x
28 Nisan 2017, 12:52
Arkadasim olayi Ebaye veya Paypale bildirdinmi?

Neden halen satici ile ugrasiyorsun?

Bildir Paypale onlar sana gerekeni yazar zaten.

Osmanbey34
28 Nisan 2017, 20:47
evet ebay ve paypala bildir / gelisme olursa bizi bilgilendirirsin.......

ben solaris lerimi amazonian veriyorum ve amazon herkeze tavsiye ederim.... bir kac ürün reklamation yaptim hic problem cikarmiyorlar.

fuk_18
28 Nisan 2017, 20:58
amazon satilan üründen ne kadar provision aliyor ?

evet ebay ve paypala bildir / gelisme olursa bizi bilgilendirirsin.......

ben solaris lerimi amazonian veriyorum ve amazon herkeze tavsiye ederim.... bir kac ürün reklamation yaptim hic problem cikarmiyorlar.

Osmanbey34
30 Nisan 2017, 23:26
konu ile ilgile degil ama Amazon da kategorie ye göre desiyor genelde 7 ile 15 % arasi degisiyor..

fuk_18
02 Mayıs 2017, 16:30
geri gönderme scheini istiyorum dedim bana yazdigi bu

Neue Nachricht von: jejomedia

Wir übernehmen keine Versandtkosten... wir müssen Ihnen wie bereits gesagt eine Gebühr dann in Rechnung stellen das Sie das Gerät geöffnet und benutzt haben... die Gebühr wird dann ca. um die 45€ betragen.

Osmanbey34
02 Mayıs 2017, 23:01
merhaba Fuk_18 konuda ilerleme olmuyor...... benim ve arkadaslarin yazdigi gibi Paypal ve Ebaye haber ver..... gelisme olunca bize haber veririsin.
saticila urasip bi gelisme olmaz. cünkü

(Kanunen karsi taraf hakli ama bu yine baska konu)

fuk_18
02 Mayıs 2017, 23:08
benden 45 euro almaya hakki varmiki ?

merhaba Fuk_18 konuda ilerleme olmuyor...... benim ve arkadaslarin yazdigi gibi Paypal ve Ebaye haber ver..... gelisme olunca bize haber veririsin.
saticila urasip bi gelisme olmaz. cünkü

(Kanunen karsi taraf hakli ama bu yine baska konu)