PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Beyan

Adanasporlu
25 Nisan 2017, 22:23
TRAKYA Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bu uygulama sayesinde, özellikle gurbetçilerimiz, Türkiye gümrüğüne gelmeden önce cep telefonu, bilgisayar veya tabletle araç sahibinin pasaportu, ruhsatı ve sigorta bilgilerini sisteme girerek kendi kayıt işlemlerini kendileri yapmaları halinde, normalde 3-4 dakikada gümrük memurları tarafından yapılan işlemlere gerek kalmayacağından yaklaşık 15-30 saniyede yapılacak kontrolle gümrük kayıt işlemi tamamlanabilecektir” denildi.

‘Ön beyan’ yaparak gümrük kapılarına gelecek olanların ön beyan yapmadan gelenleri beklememesi için Kapıkule’de ayrı peronlar açılacağı ve ihtiyaca göre peron sayıları artırılacağı ve diğer kapılarda da peronlar açılacağı belirtildi.

Samsunlukurt
12 Haziran 2017, 12:15
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18951324_1536192819784841_5862640469059287833_n.jp g?oh=daac054ffd4a7e558e39ebf37a2cc585&oe=59E5100E

LINK : https://uygulama.gtb.gov.tr/Tasit1OnBeyan/

Türkiye’ye gidecekler dikkat!
Türkiye gümrük kapılarından yabancı plakalı araçlarla giriş yapacaklara geçen yıl başlatılan “ön beyan uygulaması”yla kayıt işlemlerinin daha hızlı ve kolay yapıldığı hatırlatıldı.
Türkiye gümrük kapılarından yabancı plakalı araçlarla giriş yapacaklara geçen yıl başlatılan “ön beyan uygulaması”yla kayıt işlemlerinin daha hızlı ve kolay yapıldığı hatırlatıldı.
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, Türkiye’ye gümrük kapılarından yabancı plakalı özel araçla giriş yapacakların geçen yıl hizmete sokulan “özel taşıtlar ön beyan uygulaması” ile sınır kapısına ulaşmadan bilgilerini internet üzerinden göndererek kapıdan daha hızlı geçtiği belirtildi.
Açıklamada şöyle denildi:
“Bu uygulama sayesinde, özellikle gurbetçilerimiz, Türkiye gümrüğüne gelmeden önce cep telefonu, bilgisayar veya tabletle araç sahibinin (ad, soyad, pasaport/kimlik no., doğum tarihi, adres, kişi ve taşıt ülkesi, sigorta poliçe no., plaka no., şase no., marka, model, cins) bilgilerini sisteme girerek kendi kayıt işlemlerini kendileri yapmaları halinde, normalde 3-4 dakikada gümrük memurları tarafından yapılan işlemlere gerek kalmayacağından yaklaşık 15-30 saniyede yapılacak kontrolle gümrük kayıt işlemi tamamlanabilecektir. Gümrük tescil işlemi yapan memurlar herhangi bir kayıt yapmayacak, ibraz edilen pasaport, ruhsat ve sigorta poliçesindeki bilgiler ile sistemde görülen bilgileri sadece karşılaştırmakla yetinecektir. İşlemlerin aksamadan hızlı yürüyebilmesi için sisteme ön beyan yapan yolcularımızın bilgileri sisteme girerken dikkatli ve doğru girmeleri büyük önem arz etmektedir.”
Kapıkule’de ön beyanda bulunanlar için ayrı peronlar olacak
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün açıklamasında ön beyanda bulunarak Kapıkule’ye gelecek özel araç sahipleri için ayrı bir kolaylık sağlandığı da bildirildi.
Öy beyanda bulunanlar için ayrı peronlar oluşturulacağı belirtilen açıklamada, “Ön beyan yaparak gümrük kapılarımıza gelecek olanların ön beyan yapmadan gelenleri beklememesi için Kapıkule’de ayrı peronlar açılacaktır. İhtiyaca göre peron sayıları artırılacak ve diğer kapılarımızda da peronlar açılacaktır. Özellikle, özel araçlarıyla Bölge Müdürlüğümüze bağlı kapılarımızdan Türkiye’ye giriş yapmak isteyen yolcularımızın, gümrük kapılarımıza gelmeden önce yapacakları ön beyan sayesinde daha hızlı ve kolay geçiş yapabilmeleri sağlanacağından tüm yolcularımızın Bakanlığımızın bu uygulamasını kullanmalarını tavsiye

Bu yazilanma ALINTIDIR / SILA YOLU GURBET

Selam
12 Haziran 2017, 14:15
Hatirlatman iyi oldu.

tr-22
16 Haziran 2017, 11:11
Slm arkadaslar izin zamani yaklasti,gecen yil gecerli olan (Taşıt Ön Beyan Uygulaması) bu yilda tekrarlanacak bu sekilde gümrükteki islemler azda olsa biraz cabuk oluyor,ben sahsen gecen yil yapmistim uygulamayi dogru buluyorum,keske bütün vatandaslarimiz ayni islemi uygulasa diyorum,daha fazla bilgi burada http://www.milliyet.com.tr/yurt-disindaki-vatandaslara-ekonomi-2469531/?z=146&utm_source=partners&utm_medium=F5Haber&utm_campaign=feed

Islemleri yapmak icin buraya http://www.gtb.gov.tr/

Izine gidecek olan arkadaslara hayirli yolculuklar dilerim,sag salim gidip gelmeye nasip olsun,iyi tatiller dilerim.

Tanyel
16 Haziran 2017, 11:49
merhaba arkadasim, kismetse bu sene bende arabayla gidicem. Bu uygulamayi duydum ve bazi forumlarda arastirma yaptim.
Dedigin gibi uygulama cok guzel lakin internetten okudugum kadariyla karisiklik cok varmis. Yani beyan yapmayan dahi o siraya giriyormus. O giselerdede kuyruk oluyormus falan.
Siz gecen yil yaptirdiginizda durum nasildi, bilgi verebilirmisiniz...

tr-22
16 Haziran 2017, 12:36
merhaba arkadasim, kismetse bu sene bende arabayla gidicem. Bu uygulamayi duydum ve bazi forumlarda arastirma yaptim.
Dedigin gibi uygulama cok guzel lakin internetten okudugum kadariyla karisiklik cok varmis. Yani beyan yapmayan dahi o siraya giriyormus. O giselerdede kuyruk oluyormus falan.
Siz gecen yil yaptirdiginizda durum nasildi, bilgi verebilirmisiniz...

Arkadasim beyan su sekilde isliyor,misal sen yapmadiysan,oradaki memur senin ve arabanin icersinde kac kisi varsa hepsini bilgisayara doldurmakla ugrasiyor,bu sekildede epey zaman aliyor.
Ben buradan ön beyan yaptigim icin memur yalniz kontrol ediyor herhangi bir yanlislik olmamasi icin,bunlarda bu aradaki farki hesaplayarak tabiki dogal olarak islem biraz daha cabuk olmus oluyor,yani sende ondakika zaman alirsa,bende 2-3 dakika ile islemler bitiyor.

Ayri siraya girmek diye bir sey yok,herkez istedigi yere girebiliyor.

Insallah biraz aciklamali olmustur sizler icin,tekrardan herkeze hayirli yolculuklar iyi tatiller diliyorum.

bhara
16 Haziran 2017, 12:44
Bugün cikan bir haberde, ön beyanli araclar icin aryi sira olacagindan bahsediyor.
" Ön beyan yaparak gümrük kapılarına gelecek olanların beklememesi için gümrüklerde ayrı peronlar hazırlanırken, ihtiyaca göre peron sayısı arttırılabilecek."

http://www.yenisafak.com/ekonomi/yurt-disinda-yasayan-vatandaslara-gumrukte-buyuk-kolaylik-2723956

deli-kadir
16 Haziran 2017, 12:59
Aynen öyle. Ön beyanlılara ekstra peronlar açılıyor

Adanasporlu
16 Haziran 2017, 13:20
hatta dün bakanlik acikladi özel peronlarin sayisi ikiye cikmis..bence herkes yaptirmali

TipiTip
16 Haziran 2017, 13:32
hatta dün bakanlik acikladi özel peronlarin sayisi ikiye cikmis..bence herkes yaptirmali

Simdi herkes ön beyan yaptirdi diyelim

Ve bu arkadaslar icin sadece iki Peron var

Yaptirmayanlar icin 10 Peron , sizce nerde daha hizli cikar bekleyenler ?

Birde ben bu olaya güvenmiyorum

Allah göstermesin bir terslik oldu , Türkiyede oluyorda bu bir gercek

Sonra diyecekleri kendi sucun bak ön beyanda bu sekilde yazmissin yada cengel atmissin

Ufak bir rakam hatasi bir harf yanlis yazma Türkiyede insanin hayatini kaydiriyor

Ben birakin memur yapsin düsüncesindeyim bir terslik olunca suclu siz olmazsiniz

Ben sahsen yapmiyacam !!

bhara
16 Haziran 2017, 14:31
Simdi herkes ön beyan yaptirdi diyelim

Ve bu arkadaslar icin sadece iki Peron var

Yaptirmayanlar icin 10 Peron , sizce nerde daha hizli cikar bekleyenler ?

Birde ben bu olaya güvenmiyorum

Allah göstermesin bir terslik oldu , Türkiyede oluyorda bu bir gercek

Sonra diyecekleri kendi sucun bak ön beyanda bu sekilde yazmissin yada cengel atmissin

Ufak bir rakam hatasi bir harf yanlis yazma Türkiyede insanin hayatini kaydiriyor

Ben birakin memur yapsin düsüncesindeyim bir terslik olunca suclu siz olmazsiniz

Ben sahsen yapmiyacam !!

==> "ihtiyaca göre peron sayısı arttırılabilecek." <===

http://www.yenisafak.com/ekonomi/yur...laylik-2723956

erhan__79
20 Haziran 2017, 03:06
gecen sene ayni araba ayni plaka ve ayni sigorta sirketi ile giris yaptim.yani tum bilgiler ayni.yinede yapilmasi gereklimi.bu sekilde on beyan gisesine girilebiliyormu?yoksa illa kayitmi yapmak lazim on beyan gisesine girmk icin

karadeniz1
21 Haziran 2017, 15:41
Yanlis bilmiyorsam bilgiler 15 gun muhafaza ediliyor.Yani bu sene tekrar formu doldurmalisin.

msg38
26 Haziran 2017, 17:43
Selam arkadaslar,

öncelikle izine gidecekler arkadaslara hayirli yolculuklar dilerim.
Ben Ön beyan islemleri yapan arkadaslardan bilmek istedigim bir iki sey var.
Sahsi bilgilerde emekli no ve sigorta no yazili oraya ne yazilacak ve ben kimlikle giris yapiyorum o sayfaya ve pasaport bikgilerinde alman pasaport no sunu verince sorun cikarmi?
Simdiden herkese tesekkürler

RealMidway
26 Haziran 2017, 19:56
Bende epey arastirdim, en Mantiklisi Sozialversicherungsnummer yazdim ve oldu.

mutlumis
01 Temmuz 2017, 22:10
Oraya birşey yazmasanızda olur Arkadaşlar

Cankan14
09 Temmuz 2017, 19:23
ben gecen sene ön beyan yaptim. Hic bir faydasini görmedim 2 pasaport kontrolu 10 dakika sürdü

RealMidway
10 Temmuz 2017, 13:50
Ben Ön Beyan yapip Kapikuleye girdim, orada Gisedeki keindisi ile Mesgül ve Dondurma yiyen bir Bayan "Ön Beyan Calismiyor" dedi ve bizi 15 dakika bekletti.

Bancek
10 Temmuz 2017, 19:35
Ön beyan hikaye bende gecen sene yaptirdim kimin eli kimin neresinde hic bir faydasini göremedim.

coskun
10 Temmuz 2017, 23:44
Ben gecen sene ön beyan yaptirmadan gittim 3 saatte giseyi gecebildim. Sol yanimda ki gise ön beyan yaptiranlar icin ayrilmisti bombostu gelen gecti, gelen gecti rica ettim bu serit bos bende geceyim diye gecirmediler. Ben az önce ön beyan yaptim artik sansima, kazasiz belasiz varalimda gerisi önemli degil.

Nevsehirli5050
11 Temmuz 2017, 05:31
Selamünaleyküm arkadaşlar,

benim Sigortanin Yeşil Karta Türkiye acik değil yinede ön beyan yapabiirmiyim?

Saygılarımla

hOrOz
11 Temmuz 2017, 06:33
Selamünaleyküm arkadaşlar,

benim Sigortanin Yeşil Karta Türkiye acik değil yinede ön beyan yapabiirmiyim?

Saygılarımla

sigortayla alakası olamaması gerek

Otuzdörtlü
11 Temmuz 2017, 11:08
Arkadaşlar araç ön beyanını yola çıkmadan
bir kaç gün önce yapın bugün yaparsanız misal 15 gün geçerli dönüştede tabiki aynı şekilde..

SinanAy
14 Temmuz 2017, 13:41
Selamunaleyküm.

Arkadaslar nasip olursa haftaya yola cikicam. Bu ön beyan meselesini bizzat yasayan var mi?

Yani yakin zamanda gidip faydasini gören? Yani 2 ya da 3 kapi aciyorlar Ön Beyan icin ama bazen ön beyanli arac sayisi daha fazla olunca diger taraf daha hizli ilerliyor olabilirmi?

Ya da Ön Beyan yaptiripta duruma göre normal siraya girilebiliyormu? Sanirim tersi olmuyor, ön beyan yaptirmayanlar ön beyan sirasina giremiyor.

Bir de acaba gitmeden 24 Saat önce yapsak yeterli olurmu? Ya da ne bileyim duruma göre sirbistanda bir tankstellede telefon üzerinden?

Silayolu'nda okudugum gecen hafta gidenlerden birkac kisi, önbeyan yaptirdiklari icin yaptirmayanlardan daha fazla beklemek zorunda kalmislar.

Lütfen son zamanlarda gidip gelen varsa, tavsiyelerini ve tecrübelerini paylasirsa cok sevinirim.

Selametle.

Selam
14 Temmuz 2017, 14:26
selam,

ben ön beyan yaptirmadim ama nasil olduysa yol yoorgunlugu olsun veya dikkatsizlik olsun ön beyan peronuna girdim. bunu kasten ve bilerek yapmadim. yol güzergahini öyle yapmislarki sira sira peronlara girince ne tabelalari gördüm nede dikkatimi cekti. pasaport kontrolüne gelince ön beyan peronu oldugunu gümrük polisinden ögrendim. özür dilerim dedim bilerek yapmadim dedim istiyorsaniz geri cikayim baskasinin hakkini yemeyim dedim, yok gerek yok kal oldugun yerde dedi bana.

ön beyan oldugu halde gene yarim saat sürdü kontrol. ben tam gece 12´de gümrüge girdim belki ondan olmustur. demek istedigim herhangi bir önceligini görmedim.

cok sükür yetistim memleketime. bu uzun yolculuktan sonra sizlere diyecegim tek söz, Allah su bulgarlari kahretsin. serefsiz, ahlaksiz, pislik bir millet. hayir ceza ödemedim, polisindende hicbir kötülük görmedim. icimden gelmiyor bu 5 kurus deger etmeyen ülke ve milleti hakkinda güzel ve olumlu söz kulanmak. bu ülke ve vatandaslari benim gözümde doymayan bir batakliktir. insanlarin yüzünde bir meymenet yok. cingeleler toplulugu o kadar. hususi ve bilerek sofyanin icinden gectim. maksat bu baskentleri nasil bir sehir diye. aman, gecmez olaydim. yollari berbat, binalari renksiz ve olmayan gri ve koyu boyalari dökülüyor. bana 1970 senelerin eski komunist ülkelerini hatirtlatti. sadece edirne bile bu dandik bulgarlarin baskentine 10 ceker.

neyse konuyu saptirdim gene kusuruma bakmayin. hepinize hayirli yolculuklar dilerim.

gatem27
14 Temmuz 2017, 20:06
Esselamunaleykum.
Arkadaslar wv sharan hangi arac cinsine giriyor? (Midibuz, minibus, otomobol,......vs)

infernoturko
16 Temmuz 2017, 01:29
Ustam ön beyan yaptirmadim diyorsun, o yüzden islemin yarim saat sürmüs olmasi normal degil mi?

infernoturko
16 Temmuz 2017, 01:33
Bu sene gidipte ön beyan uygulamasindan faydalanan oldu mu? Yani islem gercekten saniyeler icinde yapildi mi?

Selam
16 Temmuz 2017, 09:29
Normal değil. Çünkü önümde 2 araba olduğu halde sıra bana 20 dakika sonra geldi. Bendede 10 dakika sürdü. Ayriyetten her arabanın bagajını tek tek açıp kontrol ettiler.

BLACKJACK
17 Temmuz 2017, 14:54
Arkadaslar bu on beyan sadece kapikule de var herhalde ozel peron sira
obur kapilarda yok bildigim kadariyla yani normal siraya girmek gerekiyor

kowboy
19 Temmuz 2017, 12:25
slm
Su 5 dakika bekledik 10 dakika bekledik diyen arkadaslar herhalde dalga geciyorlar. isterseniz birde yantarafdaki kuyruga gecin 2-3 saat bekleyin bakalim ne olacak. bu sizin diger kuyrukda beklememeniz icin sunulmustur. islemler yavas sürebilir o baska birsey.

hOrOz
19 Temmuz 2017, 12:51
slm
Su 5 dakika bekledik 10 dakika bekledik diyen arkadaslar herhalde dalga geciyorlar. isterseniz birde yantarafdaki kuyruga gecin 2-3 saat bekleyin bakalim ne olacak. bu sizin diger kuyrukda beklememeniz icin sunulmustur. islemler yavas sürebilir o baska birsey.

sanırım arkadaşlar ön beyan yapınca el sallayıp geçeceklerini sanıyorlar

dersimlix
22 Temmuz 2017, 12:02
Slm arkadaslar,

Benim arkadas su an kapikule,de bekliyor ön beyan birseye yaramadi oda herkez gibi bekliyor.
Yani 10 dakkada gecicek diye birsey yok ama madem bir sytem yapildi bari bunu insan gercelestirmeye calisir,

reklamini yaparken iyi,
Yinede herkeze hayirli yoluculukar

hOrOz
22 Temmuz 2017, 12:07
Slm arkadaslar,

Benim arkadas su an kapikule,de bekliyor ön beyan birseye yaramadi oda herkez gibi bekliyor.
Yani 10 dakkada gecicek diye birsey yok ama madem bir sytem yapildi bari bunu insan gercelestirmeye calisir,

reklamini yaparken iyi,
Yinede herkeze hayirli yoluculukar

herhalde bir üst mesajı okumadın

ön beyan bilgi doldurmada bekleme ve zaman kaybı olmasın diye

Gümrük kontrolü tabiki yapılacak .. Ne bilir arabalariın bagajlarında neler kaçırılmak isteniyor :-)))

Albay43
23 Temmuz 2017, 19:54
Bu ön beyan isi bizim türklere gitmez. Neden derseniz adam kuyrugu kisa gördümü daliyor. Kimisi bilmeden giriyor kimide bilmemezlige vuruyor. Burada Selam nickli arkadasi kastetmedim yanlis anlasilmasin. Birde sunu görüyorum gümrüklerdeki canli görüntülerden hepsi ayni uzunlukta kuyruklarin.

hOrOz
23 Temmuz 2017, 20:10
Kapıkule Giriş
resim belli aralıkla yenilenmektedir (sayfayı yenile)

http://www.trakyagumruk.gov.tr/canli_trakya_gtb/kapikule/kapikule_images/kapikule_kamera1/1.jpg

hOrOz
24 Temmuz 2017, 17:04
sadece dün giriş yapan araç sayısı 6549
Kapıkulede dakika 4.5 araç geçmiş
toplam 30binin üzerinde yolcu

https://i.hizliresim.com/29o6AN.png

hOrOz
26 Temmuz 2017, 10:45
http://www.trakyagumruk.gov.tr/canli_trakya_gtb/kapikule/kapikule_images/kapikule_kamera1/1.jpg
canlı resim

yukaridaki resimde gördüğünüz gibi Kapıkule sinek avlıyor

7. ayın basında bugüne kadar giriş yapan araç sayısı 95650 otomobil ve 400bin üzerinde yolcu

https://i.hizliresim.com/zBOl2R.png

kanaldayim
27 Temmuz 2017, 17:54
Evet arkadaslar.
Ben de onbeyan reyon girdim. Yalniz memur yonlendirmesi ile girdim.
Gumruk okadar dolu idi ki.
Ben de kuyruk sirasinda on beyan yaptim.ve yalniz herkes karisik girdigi icin vaya bur bekledik.
Ben herkese tavsiye ederim
Mutlaka yapip gecmenizi.
Iki dakikanizi aliyor.
Mutlaka yapalim.
3 peron ayrilmis on beyan yapanlar icin.
Saygilarimla